Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, potrzebuję szybkiej przestrzeni dyskowej na wymianę 500GB MX200 jako systemowego. Myślę o wrzuceniu go do obudowy na USB, więc szukam sensownej obudowy.

Ale dobra, mam budżet około 1200-1400 na SSD do samej budy. Wpinane będą pod B350 Arctic Tomahawk. Myślę o kupnie 500GB na m.2 NVMe oraz 1TB Adata SU650 jedynie pod gry.

Na dysku na M.2 miałbym system, pakiet Adobe, zdjęcia, filmy oraz projekty obecnie używane. 

 

Drugą opcją jest 1TB NVMe, ale nie wiem czy to lepsza opcja. 

Na ten moment mam jeszcze 1TB HDD od Seagate jako magazyn i na mniej wymagające dysku gry, 4TB HDD WD Blue jako magazyn oraz 240GB Iridium Pro na gry.


Myślę o M8Pe oraz Su650 jako drugi SSD. Co będzie lepszą opcją? Sądzę, że zmieszczę się na 1TB, ale wiadomo, półtora lepsze

Link to post
Share on other sites

Wszystko moim zdaniem zależy od tego ile masz tych obecnie używanych projektów i ile zajmują one z pakietem adobe. W zasadzie jeżeli nie wypełnią więcej niż 300-400GB to nie widzę sensu zakupu 1TB nvme i przepłacania za szybkość, z której przy mniej wymagających zastosowaniach nie wykorzystasz. Pozostałe dane mogą być równie dobrze na SSD SATA, bo to czy zdjęcia i filmy będą leżały nieruszane na nvme, czy na sata nie zrobi różnicy, a w razie potrzeby nawet transfery sata na poziomie 400-500mb/s pozwolą w kilka/kilkanaście sekund przerzucić to co będzie aktualnie potrzebne na nvme. Po co przepłacać, albo tracić pojemność?

Link to post
Share on other sites

W takim razie moim zdaniem 500GB spokojnie starczy, Skoro to granice 200-300GB to nadal po wrzuceniu systemu będzie jakieś 30% zapasu. Tak jak pisałem wcześniej, w nadzwyczajnej sytuacji SSD SATA to przecież też nie tragedia i można coś szybko przerzucić, albo się wspomóc, a 1TB pod SSD sata to już słuszna pojemność pozwalająca wszystko oprócz magazynu trzymać na SSD.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...