Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

1 minutę temu, pendzel_3 napisał:

Właśnie nie, jest cień płotek że to tylko wyszczególnione serie, ale przy tym poziomie zakłamania tematu ciężko stwierdzić coś jednoznacznie. Działa Ci? Działa korzystaj olej. Paradoksalnie oligopol i tak lepszy niż monopol 

Mnie ten temat w ogóle nie rusza. Nigdy nie miałem z tym cpu problemów i pewnie jeszcze kilka generacji posiedzi u mnie . Chyba że zmiennie gpu , albo np 15gen będzie jeszcze obsługiwany przez Z690 ; ) 

Link to post
Share on other sites

@Kawabonga 14700K mam w pracy - więc na nim nie gram wcale, często jednak procka mam obciążonego na 100% przez 10-30 sekund, czasem po kilkanaście minut -> kompilacja kodu. Czasem uczenie maszynowe które nie wyciska z procka max ale też sporo obciąża i to przez np weekend. Jak do tej pory nie zaobserwowałem problemów z stabilnością, brak bluescreenów czy innych objawów. Nowy bios wgrałem, bo akurat miałem chwilę czasu na to, więc chciałem sprawdzić czy coś się zmieni. 

Link to post
Share on other sites

@Up dokładnie. Problematyczne były skoki obciążenia, głównie chwilowe ZAZWYCZAJ występujące właśnie w grach. Procki tyrające pod stałym wysokim obciążeniem były MNIEJ podatne na degradacje ale problem z utlenianiem ścieżek także ich dotyczył. Prawdopodobnie z tego powodu, że przy dłuższym obciążeniu on zjeżdża z zegarami. 

Link to post
Share on other sites

https://wccftech.com/intel-core-ultra-5-245k-arrow-lake-desktop-cpu-core-i9-13900k-single-core-20-percent-faster-13600k/

 

Nowy odblokowany i5 ma być na poziomie 13900K, więc całkiem nieźle jeżeli mówimy o cenie w okolicy 1200 zł. 

 

Oczywiście to wciąż za mało, abym zmienił swojego 13600K,ale dobrze rokuje na przyszłość. 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Artok napisał:

jeżeli mówimy o cenie w okolicy 1200 zł. 

Przypomnij mi drogi kolego Artoku kiedy Intel na premierę nowej podstawki sprzedawał CPU nowej gen taniej niż starej? 

 

12600k 320$

10600k 262$

8600k 257$

 

Godzinę temu, Artok napisał:

https://wccftech.com/intel-core-ultra-5-245k-arrow-lake-desktop-cpu-core-i9-13900k-single-core-20-percent-faster-13600k/

 

Nowy odblokowany i5 ma być na poziomie 13900K, więc całkiem nieźle jeżeli mówimy o cenie w okolicy 1200 zł. 

A nowy odblokowany i7 wypada na poziome R5 9600x jednowątkowo - na tyle wiarygodny jest Geekbench 

 

https://www.purepc.pl/intel-core-ultra-7-265kf-przetestowany-w-geekbench-6-jakiej-wydajnosci-mozna-oczekiwac-od-procesora-arrow-lake-s#comment-1359618

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...