Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

35 minut temu, ju-rek napisał:

No ja mam trochę mniej w CB23

 

 

A jakie ty masz chłodzenie ?

Ustawiłem napięcie 1.090V , coraz lepiej to wygląda :D

Temperatury po teście CB23

74c max :) 

Jutro spróbuję jeszcze obniżyć V .

cb23 i5 13600k 1.090v.jpg

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Kawabonga napisał:

A jakie ty masz chłodzenie ?

No wiesz, u mnie ALF II 360, więc nie dziwne, że chłodniej. Wiesz, że jedno puszczenie CB R23 nie daje pewności, że to jest stabilne. Musisz potestować to czymś jeszcze i w grach. Można tak kontrolnie puścić RealBencha na 15 min,  albo jakiś IntelBurnTest - very high na 10 razy.  I tak wyjdzie w praniu :)

 



bo u mnie po godzinie grania w MW2 pokazało max. 59° 

to ile wy będziecie mieć? 40° ?

Nie ma tak dobrze - 47 stopni przy 600 rpm.

Edytowane przez ju-rek
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

a ciekawe jak u was w gierkach temperatury, bo u mnie po godzinie grania w MW2 pokazało max. 59° 

to ile wy będziecie mieć? 40° ? :roll:

Pograłem teraz 30 minut w World War 3 , średnia temperatura CPU 52c 

39 minut temu, ju-rek napisał:

No wiesz, u mnie ALF II 360, więc nie dziwne, że chłodniej. Wiesz, że jedno puszczenie CB R23 nie daje pewności, że to jest stabilne. Musisz potestować to czymś jeszcze i w grach. Można tak kontrolnie puścić RealBencha na 15 min,  albo jakiś IntelBurnTest - very high na 10 razy.  I tak wyjdzie w praniu :)

Szkoda mi czasu na jakieś godzinne wygrzewanie cpu ;)

Jak się gry nie sypią to znaczy że jest ok :)

Napięcie na szybko sprawdzam w TestMem5 , AIDA64 i 3DMark CPU test

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dobrze wiem do czego jest, ale nie zaszkodzi go też zapuścić na chwilę. Najszybciej wysypują się testy w Aida64 jeśli coś jest nie tak, i nie trzeba długo czekać na koniec testy. Zazwyczaj jest reset kompa przy braku stabilności. 

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, r1023 napisał:

fajne UV ale pamiętajcie ze są gry które używają AVX, obstawiam ze prime95 small fft z avx i będzie zwieszka od razu po uruchomieniu Prime.

Nie będzie, mam przetestowane IntelBurnTest i LinpackXtreme. Dlatego mówiłem wyżej, że CB R23 to mało, aby testować stabilność.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, r1023 napisał:

 

A to spoko juz myslalem ze tylko CB23 i nic z avx nie jest testowane.

Przetestowałem w Prime95 , zero błędów . Czuję że w grach może chodzić nawet na 1.00V :D

Na i7 9700 miałem tak ustawione UV że Prime95 wysypywał się przy 1.280V ale wszystkie gry chodziły , a stabilny Prime95 był dopiero przy 1.340V.

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Kawabonga napisał:

Przetestowałem w Prime95 , zero błędów . Czuję że w grach może chodzić nawet na 1.00V :D

Na i7 9700 miałem tak ustawione UV że Prime95 wysypywał się przy 1.280V ale wszystkie gry chodziły , a stabilny Prime95 był dopiero przy 1.340V.

 

To rewelacja, przy 1.00v to w cb23 ile będzie ze 120W ?

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś może wytłumaczyć jak ustawić limit mocy 125W w Raptor Lake? czy wystarczy ustawić napięcie Vcore na 1.1V? A co z ustawieniami PL1 i PL2? Czy nie dotykamy tego? Czy Trubo Boost też trzeba wyłączyć?

 

Nie chcę 300W CPU, wolę ograniczyć  TDP tracąc  5 % na wydajności 

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, mirai99 napisał:


wat? nie ma czegoś takiego jak za dużo pasty, chyba, że zły mounting pressure...

No a widzisz, a jednak się poprawiło.

Co do montażu podstawki AIO zrobiłem to bardzo dokładnie już przy 12600k.

Powycierałem to wszystko co na fotce.

Było 97 a jest 87° 

IMG_20221029_194857__01.jpg

Tak było po rozebraniu 

Wyciekała wcześniej bokami 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

No a widzisz, a jednak się poprawiło.

Co do montażu podstawki AIO zrobiłem to bardzo dokładnie już przy 12600k.

Powycierałem to wszystko co na fotce.

Było 97 a jest 87° 

IMG_20221029_194857__01.jpg

Tak było po rozebraniu 

Wyciekała wcześniej bokami 


Jakby było dobre mounting pressure, to by wyciekło wszystko co tam nie powinno być.

image.thumb.png.1a96df441fce1ea3106f0dbf12bf82f2.png
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Rebelmind napisał:

No nie zbyt jest to prawda, o czym może zaświadczyć przywołany wyżej kolega jak i kuzyn mojej żony (obaj na B660m-K siedzą od Asusa), któremu własnoręcznie wciągnąłem taką ramkę. 

Ja tego problemu nie mam bo dostałem porządne mocowanie pod AIO dla 1700.

I jest sztywno wszystko nic się nie wygina.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Artok napisał:

Co ciekawe nie na wszystkich płytach głównych ramka CPU daje zauważalną różnicę. Na płytach MSI da się urwać kilka stopni, na płytach ASUSa brak korzyści wynikających z instalacji ramki. 

Mam do ciebie prośbę, zrób test z avx np. IntelBurnTest lub occt small avx i powiedz czy, zbija ci zegary P-core podczas testu z 5100 na 5000. Możesz to podejrzeć w HwInfo64 (Efektywne zegary) lub nawet w cpu-z. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. W biosie przy opcji AVX wszystko ustawione poprawnie, nie na "-", a takie jaja. Temperatura też w porządku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...