Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bo 4770, to jest nowość, ze względu na 40nm technologie która daje lepsze możliwości OC, ze względu na mniejszą ilość wytwarzanego ciepła i poboru energii.

I najważniejsze... bardzo dużo ludzi woli mieć w domu coś nowszego, niż wydajniejszego za tą samą cenę. Dlatego ATI, nie wyrabia z produkcją i dlatego te karty kosztują więcej, niż zapowiadano.

Link to post
Share on other sites

Wszystko by było ok, gdyby nie TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company), które dostarcza układy 40nm do AMD/ATI, nie miało problemów z produkcją. AMD reaguje na to wypuszczając 4730 (55nm, ale GDDR5) oraz zniżając ceny pozostałych 4830/4850/4870 :(

Link to post
Share on other sites

AMD i TSMC sie odgrazaja ze maja byc powszechnie dostepne pod koniec lipca.

Polska nie jest jakims super waznym rynkiem dlatego jak do tej pory pokazalo sie ich dosyc malo i kupic mogli tylko szczesliwcy.

Poczekaj miesiac i powinno byc i cala masa w kazdym sklepie - przynajmniej tak twierdza AMD TSMC i handlarze ( mowia ze za okolo 3 tygodnie beda).

Link to post
Share on other sites

Mnie w niej najbardziej odpowiada niski pobor pradu i koniecznosc zastosowania tylko 1 wtyczki PCIe 6 pin (chociaz mam zasilke 6 + 8 pin :( nie wiem w sumie po co). Mam nadzieje ze ktorys z partnerow wypusci wersje Green (Eco) ktora nie bedzie wymagala dodatkowego zasilania - to by bylo idealne rozwiazanie do mocnego HTPC.

Link to post
Share on other sites

też mam już właściwie sprzedaną swoją grafę, czekam na zintegrowanej do początku sierpnia aż dostępność tych radków u nas będzie dobra, a cena koło 400zł i kupuje :) nie chce teraz brać radka hd 4850 ze względu, że jest "trochę" wydajniejszy xd, podkręcę 4770 i bedzie dobrze a za nim przemawia również cisza, niższe temperaturki, dobre oc i niski pobór energii :(

Link to post
Share on other sites

Staniał to za dużo powiedziane.

E-N-T-E-R to jest firma z szarej strefy i nie płacą podatków w tym także VAT !

Podobno jest sposób na zakup zagranicą po cenie netto składając deklaracje, że sprzęt będzie sprzedawany w innym kraju Uni Europejskiej.

 

Edit: To samo tyczy się imrch ;(.

Link to post
Share on other sites

Staniał to za dużo powiedziane.

E-N-T-E-R to jest firma z szarej strefy i nie płacą podatków w tym także VAT !

Podobno jest sposób na zakup zagranicą po cenie netto składając deklaracje, że sprzęt będzie sprzedawany w innym kraju Uni Europejskiej.

 

Edit: To samo tyczy się imrch ;(.

Spoko jak lubisz płacić na nowe czołgi do iraku to nie bierz od entera :)
Link to post
Share on other sites

Ja w czwartek bede zamawial tego radka HD4770 Sapphire bo narazie musze wyslac grafe do polski i pewnie troche poczekam az mi cos nowego przysla wiec w zastepstwie kupuje tego radka bo nie jest drogi a bez kompa to jak bez nogi :P potem najwyzej go sprzedam :) jak narazie stoi w cenie ok. 75F = 380zl od Sapphire nieco tanszy jest Asus a XFX jest ciut drozszy. Z tego co widze to w Polsce chca za niego lekko 100zl wiecej... troszke przydrogawo :sciana: pewnie po wakacjach ceny spadna bo wyjdzie cos nowszego :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...