Skocz do zawartości

Street Fighter 4 (pc)


Recommended Posts

premiera światowa SF4 była na początku lipca (2 czy coś), w Polsce zdaje się że na razie na pc nie ma nikogo kto by chciał wydać (wg. gry-online) a więc mniejsza o to czy gra jest legalna czy nie :>

 

Gram już kilka dni, SF4 to pierwsza bijatyka do której poważniej podchodzę bo... jest naprawdę dobra jako konwersja na pc i jako sama gra.

Wygląda na to, że Capcom po wejściu current-genów, które nieco przyciemniły rynek komputerowy, to pierwsza firma która od jakiegoś czasu stara się nam pececiarzom bubli i do-du*y portów nie wciskać i warto było czekać kilka miesięcy na pecetową wersję SF (C. musiał usprawnić przede wszystkim sterowanie, z tego co wiem graficznie prezentuje się znacznie lepiej niż na X'ie)

 

Co prawda widzę SF tylko na swoim komputerze (r4850, e8400, 4gb ramu), ale nie mam zastrzeżeń co do silnika i nie widzę na innych forach, żeby engine był krytykowany.

Gra posiada wszystkie opcje, które gra KOMPUTEROWA mieć powinna (a nie jak niektóre produkcje, które nie posiadają takowych albo są okrojone), stałe 60 fpsów z vsync, nic nie 'żabkuje' i nie zwalnia, mimo że niemal wszystko w tej grze jest dynamiczne (tzn. wszystko co ma się ruszać, to się rusza :P są to stroje naszych postaci i dodatki takie jak bransolety, kolczyki, wstążki, włosy itd, również plan drugi jest żywy i przeważnie kibicują nam gapie ;p, inne elementy np. butelki pod wpływem upadku wojowników podskakują, bardziej spostrzegawczy gracze zauważą mimikę postaci :P)

Wszystko otoczone ładną rysunkową grafiką (dodatkowo do wyboru 3-4 filtry jak pasteryzacja czy tusz)

Muzyka imo dobra, chociaż nie przepadam za 'umpa umpa', cała oprawa graficzno muzyczna razem nadaje dynamiczności :) na marginesie, to można wybrać język dubbingu na cutscenkach czy podczas walki (jp i ang)

oprócz nawalanki w versus, mamy tzw. Challenge oraz Arcade, w którym przechodzimy jakby 'fabułe', odblokowujemy dzięki tym trybom dodatkowe rzeczy jak artworki, postacie, kolor ubrań, taunty itd.

oczywiście jest multi wspierany przez windows live ;]

 

Nareszcie jakaś gra, która mnie nie zawiodła od długiego czasu :(

Link to post
Share on other sites

no powiem tak.. grałem w nią.. i jest ok.. ale szału nie ma.. znacznie wieksze wrazenie robiły i klimat miały wszystkie wersje w kótre grałem na emulatorach capcomu systemu 1 i 2.. :) to były klasyki.. no i emulatory zenc.. ehh.. street fighter ex , ex plus :sciana:

 

polecam pada.. gralem na padzie i robi się konsolowo ..ale osobiscie myslalem ze lokalizacje będą bardziej interaktywne

Link to post
Share on other sites

nie ma innej opcji jak gamepad... tzn. jak ktoś się uprze, ale nie da rady wykręcić swobodnie kombosów, które polegają na obracaniu analogiem itd.

poprzednie SF są mi obce, bo bijatyki mnie nie interesują (a też używam emulatorów ;])

gra sama w sobie łatwa nie jest, ja w ogóle nie potrafię wykonać łączonych ciosów w trybie trial :)

największe wrażenie to zrobił na mnie port :sciana: a gdzie jest wpadka panów z Capcomu? nie ma możliwości, żeby 1 gracz grał na padzie a 2 na klawiaturze przy jednym komputerze... :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...