Skocz do zawartości

Stosunek FSB:DRAM ma wpływ na wydajność?


Recommended Posts

Witam!

Posiadam procesor core 2 quad q6600 qkrecony na 3 ghz i pamieci geil black dragon 800mhz cl4. Fsb proca wynosi w tej chwili 333 a pamieci sa ustawione na wartosci deklarowane przez geila czyli 800mhz cl4 2.0v i stosunek fsb:dram wynosi teraz 5:6.

Czy jak parametry ustawimu tak ze fsb:dram bedzie rowne 1:1 podniesie to wydajność? w moim przypadku zeby tak ustawic musialbym zwolnic pamieci do 667mhz albo zwiekszyc fsb do 400, ale wole ta pierwsza opcje gdzyz nie chce tak bardzo katowac proca.

 

Moje pytanie jest takie czy przy fsb:dram 5:6 wydajnośc jest gorsza niz przy 1:1, czy nie ma to zadnego znaczenia w tej kwestii i wazniejsze sa mhz? bo w moim przypadku musialbym zwolnic pamieci z 800 do 667

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie używasz CPU do zadań specjalnych, jego wydajność będzie konstruktywną. Warunki pracy RAM są marginalne, o ile nie wpływają na "łańcuch przyczyn i skutków".

Przy Q6600 nie masz wyboru.

Podnoś ostrożnie FSB.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Intel hmm więc jak chcesz większą wydajność to ruszasz FSB :D a jak chcesz ustawić 1:1 bez ruszania proca to w niektórych wypadkach stracisz na wydajności... po to są te całe stosunki by wszystko chodziło optymalnie :P

podnosząc FSB idzie i proc i ram. Ram który masz spokojnie wytrzyma nawet 900 MHz :D a i na 1000 MHz by poszedł i więcej po zabawie :D gorzej z prockiem... ale nie jestem pewien jak to dokładnie jest bo nie miałem tych intelów ale z tego co pamiętam to procek kręci się osobno i nie wpływa na ram... i odwrotnie. :D:D Tam jakoś było tylko nie pamiętam czy to jeszcze nie czasy P4... a może zależy to od płyty... :):D nie wiem niech ktoś mi to rozjaśni ale wiem że u intela to było napewno że niezależnie się kręciło procka i ram ! :D

Link to post
Share on other sites

U mnie jest tak ze jak krecisz proca to ram tez sie podkreca, jak chyba w kazdym p45 niezaleznie od plyty. A ze nie chce krecic proca wyzej niz 3ghz bo uwazam ze tyle wystarczy a poza tym mam boxowe chlodzenie, iproc wcale nie grzeje sie bardzo tak jak pisza, to chyba tylko rev b3 tak miala, ale wrocmy do tematu. Choidzi mi o to czy lepsza wydajnosc bede mial jak ustawie ram na 667 i wtedy bedzie 1:1, czy jak pozostawie tak jak teraz na 800, ale tak to fsb:dram bedzie 5:6? czy w takim przypadku to ze stosunek bedzie 1:1 spowoduje ze wydajnosc nie spadnie mimo ze ram bedzie wolniejszy?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli procesor masz ustawiony 333x9=3000MHz.Szyna wynosi 1333MHz.To takie będzie efektywne taktowanie pamięci.DDR 2 nie pójdzie na takich ustawieniach więc trzeba dzielnikiem obniżyć ich taktowanie.

Po drugie jak zwiększysz zegar procesora do wartości 400x9=3600 MHz,to będzie to działać na szynie 1600MHz ,i takie będziesz miał efektywne taktowanie pamięci.A nawet najlepsze DDR2 nie pociągnie z takim taktowaniem.Dlatego należy zmniejszyć ich taktowanie dzielnikiem.

Chyba troszeczkę wyjaśniłem sytuację.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...