Skocz do zawartości

Dość wysoka temperatura karty graficznej


Recommended Posts

Witam od roku posiadam Karte graficzną Gigabyte GeForce GTC 1060 Windforce OC 6 GB GDDR5 i od pewnego czasu zaczęła jakby dziwnie pikać, chodzić czy nie wiem jak to nazwać jakby ciężko pracowało czy coś takiego nie wiem jak to mogę wytłumaczyć i dodam, że raz dziwnie tak chodzi a raz pracuje normalnie nie wiem od czego jest to zależne sprawdziłem dzisiaj GPU - Z i przy odpaleniu chociażby gry fortnite temperatura karty dochodzi do 82-83 stopni. W samym spoczynku temperatura wynosi koło 60 stopni, dodam, że jest teraz straszny upał to pewnie też jakoś wpływa na to, ale to pewnie i tak nie ma nic z tym wspólnego, co mogę z tym zrobić? Czy używając komputera dajmy nawet po te 5/6 h mogę coś uszkodzić coś spalić?

Tutaj podam filmik jak to mniej więcej dziwnie chodzi, bo w sumie do końca nie wiem czy to karta czy zasilacz bo ciężko to wyłapać, oczywiście filmik nagrany telefonem dosyć blisko, to też słychać dosyć mocniej to niż normalnie 

Edytowane przez adix126
Link to post
Share on other sites

Zobacz czy przypadkiem kabel nie zawadza o łopatki któregoś z wentylatorów. Masz w obudowie jeszcze jakieś inne wentylatory oprócz tych na karcie, CPU i w zasilaczu? Maksymalna temperatura rdzenia dla 1060 w/g nVidii to 94 st.C

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Ogólnie nie mam pojęcia, bo od pewnego czasu zaczęło tak głośniej chodzić raz chodzi raz nie z początku nie zwracałem uwagi, ale dziś zaczęło mnie to denerwować to sprawdziłem w obudowie co i jak i sprawdziłem to GPU z i temperatura no jak widać duża. Dwa dni temu miałem przypadek, że zostawiłem komputer na noc a rano wyłączony był, to ma jakiś związek z przegrzaniem? Dodam, że kiedyś ( 4,5,6.7 miesięcy temu) zostawiałem komputer na noc lub czasami na 2,3 dni i chodził. 

Edytowane przez adix126
Link to post
Share on other sites

Jeśli nic nie było włączone( benchmark, gra) to w trybie 2 D karta może pracować i dłużnej jak kilka dni.

Co do problemu kartę sprawdził bym na innym komputerze z markowym zasilaczem.

Same sterowniki polecił bym odinstalować  i uruchomić komputer w trybie awaryjnym, wtedy użyć programów DDU i FreeRegistry Cleaner.

Po wymaganym restarcie wgrać najnowsze sterowniki, ale bez programu Ge Force Expirence (często są problemy przez ten program).

Link to post
Share on other sites

Te dwa dodatkowe wentylatory w obudowie gdzie masz zamontowane?

Nigdy nie miałem z tym problemu, że duża temperatura (przynjamniej na początku) ale ostatnio gpu z sprawdzałem z pół roku temu jak nie dłużej. 1 u góry od procka strony a drugi na dole

Link to post
Share on other sites

Przedmuchaj radiator karty zanim zaczniesz dalej grzebać w systemie, nie ma to związku z traktowaniem ale czasami wentylatory karty wbijają skutecznie kurz między finy. Ten na dole to nawiewowy, a za prockiem wywiewa zużyte?

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

W większości przypadków wystarczające przewietrzanie obudowy, chyba ze podzespoły gorące. Co do antywirusa, to do jednorazowego skanu weź jakiegoś triala od np. Nortona, Bitdefendera lub Kasperskiego.  Można je w pełni używać przez chyba dwa tygodnie.

Ogólnie dzisiaj jak odpaliłem chodzi już 30minut to temperatura, nie przekroczyła 60 stopni utrzymuję się na 57, podczas grania w fornite mam koło 70, od wczoraj zdjąłem 1 część obudowy, może to przez to? Posiadam Raijintek Arcadie i skąd to pikanie? Na razie nie pika nic, a może to zasilacz czy coś? Dopiero zaczyna ten dźwięk wydawać podczas, wiekszego zużycia. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...