Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zdecydowałem się kupić nowy telefon, jestem w stanie wydać max 800zł. Aktualnie korzystam z Huawei p8 lite i jestem bardzo zadowolony, z wyjątkiem słabej baterii. Zależy mi na mocnej baterii i wydajności telefonu, celuję w telefony marki Xiaomi i Huawei.

Moją uwagę przykuł xiaomi redmi 5 plus.

Jednak nie wiem czy nie znajdę ciekawszego telefonu w tej cenie, dlatego chciałbym się was poradzić.

Link to post
Share on other sites

Już lepiej zakupić XIAOMI REDMI NOTE 5 jest nowszy, posiada lepszego snapdragon 636, lepszy aparat, wifi AC.

Gabarytowo są takie same. Baterie też ma 4000mAh, ekrany mają identyczne 18:9 - 1080 x 2160 px

 

Tylko wybieraj wersje Dual Camera i oczywiście Wersja Global która obsługuje pasmo LTE 800mHz B20

Edytowane przez bodeq13
Link to post
Share on other sites

Tak, istnieje duża różnica między wariantami 3GB i 4GB RAM. Jedyna różnica polega na wielozadaniowości. Możesz wykonać to samo zadanie na obu urządzeniach, ale w 4 GB pamięci RAM chce działać płynnie w trybie wielozadaniowym. Jeśli chcesz korzystać z gier, zdecydowanie wybierz wariant 4GB RAM.

 

Różnica cenowa pomiędzy 32 a 64 gb to około 100zł jak sprawdzałem teraz na allegro więc warto dopłacić

 

 MIUI jest troszke ciężki. Sam os zajmuje prawie 1,5 gb
Tak więc, gdy użyjesz 3 GB pamięci RAM, użytkownik zostanie z 1,5 Gb, a reszta zostanie podjęta przez system.

Edytowane przez bodeq13
Link to post
Share on other sites

Sam zamawiam elektronike przez internet, kupuje używane z allegro i nowe ze sklepów.

Ale tylko z wiarygodnych sklepów mających dobre opinie.

 

Zresztą niektóre sklepy mają opcje rozpakowania paczki przy kurierze i sprawdzenie czy wszystko w całości dotarło.

Link to post
Share on other sites

Snapdragon 625 który jest w Xiaomi redmi 5plus jest jeszcze całkiem wydajnym procesorem

 

W pracy posiadam Redmi Note 4 który posiada identyczny procesor i daje rade, sam czasami sobie pogram na nim.

Ja jestem zadowolony i bateria wytrzymuje kilka dni.

 

Z xiaomi redmi 5 plus 4/64gb będziesz zadowolony.

 

U mnie nie każdemu przypadł do gustu wielkość tych telefonów, są duże.

Link to post
Share on other sites

Wielkość akurat nie gra dużej roli. Parametry techniczne, wydajność itd. w Huawei p8 lite mi jakoś nie przeszkadzają mimo tego że nie jest to nowy telefon, a w porównaniu do redmi 5 plus czy note 5 są to duże różnice. Więc chyba zdecyduję się na redmi 5 plus ponieważ między tymi dwoma telefonami (redmi 5 plus , redmi note 5) te różnice myślę że nie będą bolały, a te 200-300zł mógłbym mieć w kieszeni.

Edytowane przez rzepaskc
Link to post
Share on other sites

Znajomy miał Huawei p8 lite i nie był zadowolony z telefonu, słaba bateria, non stop się zacinał przy pisaniu ,grzał się niemiłosiernie.

 

Przesiadając się z Huawei p8 lite na redmi 5 plus będziesz zadowolony.

 

Tylko pamiętaj żeby zakupić wersje Global

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...