Skocz do zawartości

Voicemod, mikrofon nie działa po deinstalacji programu.


Recommended Posts

Witam,

nawet oficjalny support nie był w stanie mi pomóc, więc bardzo na Was liczę... Naprawdę skończyły mi się pomysły.

Więc tak, za pierwszym razem, gdy pobrałem program, wszystko śmiga, śmiejemy się z chłopakami na Discordzie i tyle. Po czasie uznałem, że ten program wcale nie jest mi potrzebny, przestało być zabawnie, więc zdecydowałem się na usunięcie go. Niestety po uninstallu programu mikrofon po prostu nie działa. Gdy wciskam "nasłuchuj tego urządzenia" wszystko jest w porządku - słyszę się. Niestety kiedy próbuję korzystać z discorda, ts'a, skype'a, audacity, to po prostu nie działa. W audacity wyskakuje błąd o treści: "Błąd podczas otwarcia urządzenia audio. Proszę sprawdzić ustawienia urządzenia wejściowego audio i częstotliwość próbkowania projektu". Na discordzie po prostu nic się nie dzieje. Nie słychać mnie i tyle.

Rzeczy, które robiłem:

- sprawdzałem menedżer urządzeń czy nie zostały jakieś sterowniki

- sprawdzałem serwisy (services) i restartowałem WindowsAudio (czy coś w ten deseń)

- podłączałem drugi mikrofon, a nawet dwa na raz

- instalowałem program ponownie (wyskakuje mi, że nie może z powrotem używać mojego mikrofonu, gdyż jest używany w trybie ekskluzywnym)

- wyłączałem tryb ekskluzywności i włączałem, odinstalowywałem także sterowniki od mikrofonu

- zmieniałem próbkowania w mikrofonie

- skanowałem malwarebytes'em i avastem

Naprawdę nie mam już pomysłów i mam dość, trwa to już od tygodnia...

Link to post
Share on other sites

Ach no tak, zapomniałem tego nadmienić. Tak, mikrofon jest ustawiony jako urządzenie domyślne. Mam kartę realtek, tam też mam coś zmienić? Mikrofon jest na USB.


ref

Edytowane przez kajsks
Link to post
Share on other sites

jeżeli przydażyła Ci się w tym czasie ostatnia aktualizacja win10, to sprawdź ustawienia->prywatność->mikrotfon, jeżeli jest wyłączony to przesuń na ON i sprawdź czy działa.

Nie mogę znaleźć tego o czym mówisz, gdzie szukać?

Link to post
Share on other sites

prawy dolny róg ekranu, kwadracik z powiadomieniami (centrum powiadomień). klikasz i wybierasz wszystkie ustawienia. w tym oknie co sie otworzy odszukujesz prywatność i następnie mikrofon. Oczywiście jeżeli masz win10

Mam, niestety opcja jest już włączona... Jakieś inne pomysły?

ref

ref

ref

ref

ref

Link to post
Share on other sites
  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...