Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Chciałem prosić o opinię odnośnie mojego zestawu.

Przeznaczenie: do obróbki filmików FullHD i 4K oraz jako pierwsza stacjonarka dla mojego syna (8lat) który na razie gra tylko w proste gry przeglądarkowe i youtube, etc.. ale z potencjałem do rozbudowy o mocną kartę graficzną jak zechce pograć w coś innego ( ma też xboxa w razie czego więc na razie to nie priorytet).

 

SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

Corsair CX450M 450W Bronze

Gigabyte Z370 AORUS ULTRA GAMING WIFI-OP (z zainstalowaną pamięcią OPTANE 32GB)

Intel i5-8500 3.00GHz BOX

Plextor 256GB M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe 2280

GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X CL16 (2x8GB) Red

 

Posiadam dysk WD 1TB 7200 - i do niego chce OPTANE żeby przyśpieszył.

Posiadam również napęd optyczny: Nagrywarka BLURAY Pioneer

 

Monitor: LG 24MP59G , aczkolwiek rozważam coś z 4k  np: LG 27UD58-B 4K

 

Koszt takiego zestawu z monitorem 24cale w koszyku X-KOM Wartość zakupów: 3 749,00 zł

 

Proszę o opinię.

Dzięki

Link to post
Share on other sites
Posiadam dysk WD 1TB 7200 - i do niego chce OPTANE żeby przyśpieszył.

 nie rozumiem po co ci optane, jak masz

 

Plextor 256GB M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe 2280

to wręcz wyrzucanie kasy w błoto, no chyba że na Plextorze nie będzie systemu, ale to by było bardzo dziwne, w takim zestawie. 

Ps. który Plextor dokładnie ? 

Jak chcesz z potencjałem to dołóż do zasilacza i obudowy, a pozbądź się tej płyty, ani to tanie, ani z dobrą sekcją, optane cię skusił ? 

Link to post
Share on other sites

 nie rozumiem po co ci optane, jak masz

 

to wręcz wyrzucanie kasy w błoto, no chyba że na Plextorze nie będzie systemu, ale to by było bardzo dziwne, w takim zestawie. 

Ps. który Plextor dokładnie ? 

Jak chcesz z potencjałem to dołóż do zasilacza i obudowy, a pozbądź się tej płyty, ani to tanie, ani z dobrą sekcją, optane cię skusił ? 

 

OPTANE z najnowszą wersją oprogramowania przyśpiesza również drugi dysk. Jak się bawić w wydajność to czemu nie.

 

Co do płyty to faktycznie fakt że jest wraz z 32GB OPTANE mnie zachęciło. Ale jestem skłonny dokupić 16GB OPTANE za 119 i zamienić płytę na lepszą (tańszą) bez OPTANE.

 

Jest również ta płyta bez WIFI ale w wersji 2.0 z OPTANE  z poprawionym chłodzeniem - może coś takiego warto? Czekam na konkretne propozycje?

 

Kod producenta PLEXTOR: PX-256M8SEGN  na kościach MLC - podobno takie muszą być.

Druga opcja to Dysk SSD Kingston KC1000 240GB PCIe x4 NVMe (SKC1000/240G) - chyba też na MLC.

 

Co do obudowy to podświetlenia led, szkła mnie nie kręcą - tak więc niekoniecznie chce jakąś super wyglądającą obudowę - raczej w tym temacie jestem konserwatywny. Ale posłucham opinii w czym inna obudowa byłaby lepsza od tej? 

 

Jeżeli chodzi o zasilanie to również jestem otwarty na propozycję ale powiem szczerze że zarówno obudowa jak i ten zasilacz często widniały w poleceniach więc stwierdziłem że chyba będą ok, aczkolwiek przyszłościowo zasilacz przed wszystkim mógłby być chyba mocniejszy??

 

Z chęcią wysłucham propozycji.

Edytowane przez viallos
Link to post
Share on other sites

PX-256M8SEGN jest na TLC Jak coś to PX-256M8PEG i PX-256M8PEGN ( wersja bez radiatora ) są na MLC. Przyspieszanie magazynowego dysku twardego za pomocą optane? Co tam będzie? Optane co najwyżej jako bufor zapisu może robić dość sprawnie, ale to nie jest warte

Co do płyt, gigabyte ma słabe sekcje zasilania w tych płytach, poprawione chłodzenie nie pomoże tam bardzo ( no chyba że poprawili z tymi niedokręconymi radiatorami ) jak chcesz tam w przyszłości włożyć 8700K

Link to post
Share on other sites

PX-256M8SEGN jest na TLC Jak coś to PX-256M8PEG i PX-256M8PEGN ( wersja bez radiatora ) są na MLC. Przyspieszanie magazynowego dysku twardego za pomocą optane? Co tam będzie? Optane co najwyżej jako bufor zapisu może robić dość sprawnie, ale to nie jest warte

Co do płyt, gigabyte ma słabe sekcje zasilania w tych płytach, poprawione chłodzenie nie pomoże tam bardzo ( no chyba że poprawili z tymi niedokręconymi radiatorami ) jak chcesz tam w przyszłości włożyć 8700K

W takim razie jaką płytę i jaki przyszłościowy zasilacz polecasz do tego zestawu?

Link to post
Share on other sites

a co tam ma być w przyszłości, zestaw ma być gotowy na 8700K i 1080Ti ? 
W czym obróbka wideo i jakiej długości/wielkości ? Oraz czy obróbka ma priorytet przy wyborze komponentów... (bo tu w dyski by trzeba było zainwestować, jak tak) 

Link to post
Share on other sites

Niech będzie gotowy na 8700K i 1080Ti .

 

Obróbka filmików z kamerki Garmin Virb Ultra w programie VIRB Edit plus obróbka filmów 4k z aparatu cyfrowego w  Corel Video Studio. Klipy kilkuminutowe - prywatnie - nie zarobkowo.

 

Co do dysków to to o czym wspomniałem powinno wystarczyć, bo do przechowywania mam NASa, a 1TB  z OPTANE :-) plus szybki SSD na tymczasowy montaż przed eksportem do NASa wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Daruj sobie Optane. Weź ASrock Z370 Extreme4.

SSD PX-256M8PEG albo nawet dociągaj do wersji 512 GB pod obróbkę. Do tego osobno SSD typu SP 920 na system i soft.

Dopłata do 8500 bez sensu. Różnica 100 MHz

CX450 i 1080 TI dość słabo wygląda. Dobrze będzie dać Seasonic Focus 550W

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...