Skocz do zawartości

Problem z grafiką/artefaktami


Recommended Posts

Witam, posiadam od dłuższego czasu problem z wyświetlaniem czarnego  koloru podczas poruszających się scen w grach. Myślałem, że to wina monitora lecz już wrócił ze zwrotu 2 razy twierdząc że nie ma z nim żadnego problemu. Znalazłem błąd na ufo test oraz pojawił się nowy prroblem z przecięciem monitora na środku ekranu. UFO test to : Inversion Artifacts. Screen shoty powyższych problemów dodaje w linku na samym dole.

Specyfikacja komputera: 

Socket LGA1151

Procesor:           

Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/

Płyta główna:     AsRock Z370 Killer SLI /intel Z370, LGA1151/   Pamięć RAM: A-Data 8GB 3000MHz CL16 XPG Z1   Karta graficzna:                        

ZOTAC GeForce GTX1080Ti AMP! Extreme core edition 11GB DDR5 352bit (1721/11200)

Zasilacz:       bequiet! PurePower 10 600W Silver

oraz samsung ssd evo 960 m.2 pod system. 

 

 

SS'y:

https://ibb.co/eJYBy8 (poruszanie się obiektu) 

https://ibb.co/cztYBT (zatrzymanie się obiektu - dopiero kolor jest ten sam ) 
https://ibb.co/f6TBy8 (przecięcie monitora, ciągnię się wzdłuż ekranu po całej linii) 
Edytowane przez xMayhem3
Link to post
Share on other sites

Pierwsze pytanie jak dawno są problemy, może na starszych sterownikach się poprawi, generalnie przy kartach Ge-Force gdy są problemy, zalecam odinstalowanie sterowników, uruchomienie komputera w trybie awaryjnym i użycie programów DDU oraz FreeRegistry Cleaner.

Po wymaganym restarcie zainstalowanie najnowszych sterowników, ale bez programu Ge Force Expirence

Zobaczyłbym tą stronę na innej przeglądarce, bo mi ten test działa dobrze na Operze, w FF są zacinki ( ale to pewnie wina że mam dużo zakładek otwartych bo przeglądam forum na kilku zakładkach).

 

Nic Autor tematu nie pisze jaki ma monitor i czym podłączony, może wina słabego kabla lub złej konfiguracji?

Z innych porad  sprawdzenie na innym przewodzie HDMI jak wygląda sprawa na TV.

By wykluczyć problemy z sprzętem sprawdzić można na jakimś discro Liive CD Linux-a ( w BIOS trzeba ustawić do załadowania jako pierwszy przenośną pamięć USB, lub DVD w zależności na czym Linux został wypakowany).

Link to post
Share on other sites

Monitor to predator z301c podłączony na kablu display port oryginalnym - na nowym, który specjalnie kumpel mi załatwił to samo..

Spróbuję ze sterownikami lecz reinstallowałem je już kilka razy, również przez tryb awaryjny więc nie wiem czy to tu leży problem. 

Najgorszy jest fakt, że na internecie kompletnie nic nie mogę znaleźć podobnego to tego przypadku.

Ludzie z IT od Acera też zgłupieli i powiedzieli, że pierwszy raz coś takiego widzą, gdy konsultowałem się podczas drugiej reklamacji. 

 

Owe problemy są od początku praktycznie złożenia komputera, monitora i reszty w całość. Czyli już dobre pół roku

Edytowane przez xMayhem3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...