Skocz do zawartości

Pytania dotyczące Phenoma 955 i chłodzenia


Recommended Posts

Siemka, dziś zamontowałem Fortia bez większych problemów.

Nałożyłem cienką warstwe pasty na stopke coolera i na CPU(pasta ta dołączona do zestawu)

Wentylator na chłodzeniu to ten dołączony do zestawu

W budzie pracuje jeszcze jeden 120mm zephyr led za Fortisem i 2x80 lub 92mm jakieś stare na froncie

Temperatura po 1h w OCCT to 43*C

Dobra temperatura??

O ile temp spadną jak dam na Front SilentiumPC Sigme Evo i zmienie paste na zalmana STG2??

Macie jakiś sposób na te kołeczki?? Aby zamontować wentyl to sie chyba z 30min męczyłem

Jak założyłem wentyl na te górne kołeczki a potem chce na te dolne to mi te górne uciekają na dół a jak robie na odwrót to te na dole mi wychodzą z tych rowków!!!

Co znaczy napis na procesorze "CACAC"??

Link to post
Share on other sites

Jeżeli taką masz temperaturę pod obciążenie to jest to bajeczna temperatura. Jest jak najbardziej ok. Po zmianie pasty może uda się jeszcze zejść ze 2*C a może nie. TO naprawdę już nie musi być zasada. Procesor w takiej temperaturze pod obciążeniem będzie dłuuuuugo żył, oj tak.

 

Co do kołeczków to spróbuj po przekątnych...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli taką masz temperaturę pod obciążenie to jest to bajeczna temperatura. Jest jak najbardziej ok. Po zmianie pasty może uda się jeszcze zejść ze 2*C a może nie. TO naprawdę już nie musi być zasada. Procesor w takiej temperaturze pod obciążeniem będzie dłuuuuugo żył, oj tak.

Ja skróce jego troche żywot bo zamierzam go kręcić :rotfl:

 

Wetylatory mam tak jak napisał Dawid_M na przodzie 2x80mm a na tyle jeden 120mm i jeden 120mm na Fortisie

Myślałem sobie aby wymienić te wentyle na Enermax UCBT12 ale te Zephyrki są całkiem, całkiem.

Myślałem też aby te 2x80mm zastąpić 1x120mm i jeszcze jeden 120mm wsadzić pod nagrywarke aby też wtłaczał chłodne powietrze

Link to post
Share on other sites

Ogólnie im więcej dobrze rozmieszczonych wentylatorów 120mm tym lepiej. Możesz sobie zerknąć do mojego profilu. Ja tam wepchnąłem 5 wentyli 120mmm i jeden chyba 40mm na chipset.

 

Dwa tłoczą chłodne powietrze (przód i dół) a trzy wywalają (dwa góra i jeden tył) zasilacz ma swój własny obieg powietrza niezależny od obudowy.

 

Przy takim rozplanowaniu naprawdę w obudowie mam 24-28*C w idle i 32*C w stresie. Ogólnie chodzi o to by dostarczyć trochę chłodnego powietrza do obudowy ale jak najszybciej wywalić to gorące. Wtedy radiator procesora nie jest chłodzony podgrzanym powietrzem które zalega w obudowie. Sam to sprawdziłem. Wymuszenie ruchu powietrza (z dołu do góry) i lekko z przodu w tył mnie ucięło 5*C na temperaturze procesora.

 

Stosując 120mm zamiast małych wentylatorów zyskasz ciszę i dobrą wydajność. Te 120 tak do 1000rpm są właściwie bezgłośne a tłoczą sporo powietrza.

Link to post
Share on other sites

Proponuję Ci takie wentylatory :

http://www.proline.pl/?p=SCY+SLIP+120+800

http://www.proline.pl/?p=EMX+UCTB12P+120MM

http://www.proline.pl/?p=EMX+MAGMA+120MM

Lepiej brać z PWM .

PWM-Regulator obrotów wentylatora w zależności od temperatury i obciążenia ale bardziej temperatury .

Link to post
Share on other sites

magma fajna, ale (abstrahując od ceny) za głośna bez kontrolera, już lepiej t.b silence i się nie martwić obrotami, a slip streamy tylko do pracy w pionie

 

Stosując 120mm zamiast małych wentylatorów zyskasz ciszę i dobrą wydajność. Te 120 tak do 1000rpm są właściwie bezgłośne a tłoczą sporo powietrza.

sporo zależy od modelu, ale większość zachowuje się cicho dopiero w okolicach 800 obrotów, a przy 1000 już szumią

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...