Skocz do zawartości

Freezy komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nero1993,

Recommended Posts

Cześć,

Mój sprzęt :

MOBO : MSI Z87-G43 Gaming (MS-7816)

CPU: i5 4670k (nie kręcony) + SilentiumPC Fortis 2

DDR3 16GB 

GTX 970 Asus Strix

Zasilacz thermaltake smart se 530w

SSD Kingston 120 GB

HDD Segate 1TB

HDD WD 1 TB

2 monitory :

AOC i2369vm podłączony po DVI 

ASUS VG248QE podłączony po DisplayPort.

 

 

Wrzucam filmik który najlepiej obrazu co się dzieje.

https://youtu.be/zbNvBL5mgXY

Komputer co jakiś czas łapie freeza. Wrzuciłem filmik z testu OCCT, chociaż czasem mu się zdarza złapać zamułe nawet podczas zwykłego siedzenia na przeglądarce. 

Komputer prześledzony ADW cleanerem, malwarebytes, cały czas pod ochroną ESET Smart Security. 

System w miare świeży bo od 18.02.2018 

Windows 10 home. 

 

Link to post
Share on other sites

W jakim momencie został wykonany zapis loga z HWiNFO? Na wykresach z OCCT wszystkie parametry oprócz odczytów z karty graficznej w normie.W logu z HWiNFO też jest ślad problemu z kartą graficzną, a mianowicie taki, że w momencie jak karta z używa już od 129W energii, co jest 87% możliwości karty, jest włączany limit- Power co dla tej karty jest ewidentnym błędem. Skutkiem takiego zachowania jest spadek taktowania rdzenia GPU i dochodzi nawet do 0% użycia rdzenia GPU. Stąd spadek FPS odnotowany przez OCCT jak również to filmowe przycięcie. Sprawdź jaką masz wersję biosu karty i czy nie ma aktualizacji na stronie ASUS-a nowszego biosu. Karta ma w specyfikacji z użycie energii do 225W. Miałem GTX 970 od Gigabyte i karta potrafiła pobierać 247W bez jakichkolwiek zająknięć.

Link to post
Share on other sites

Zapis został zrobiony podczas testu power supply w OCCT. 

Pobrałem update biosu z strony producenta : https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/STRIXGTX970DC2OC4GD5/HelpDesk_BIOS/

jednak nie przyniosło poprawy. 

Dzisiaj jeszcze dopadłem w moje łapki miernik żeby sprawdzić napięcia zasilacza i tak wygląda sprawa :

wtyczka zasilania grafiki : 

11.95V - 11.88V podczas testu power supply

12.10 bez obciążenia (tylko pulpit odpalony)

 

Molex 

11.79V - 11.77V

 

4 PIN 

12.09V - 12.05V podczas power supply

 

24 PIN 

12.20V - 12.22V bez stresu

12.11V - 12.04V Power Supply

 

5.09V Stres

5.11V Bez stresu

Link to post
Share on other sites

Zasilacz raczej nie ma tu za wiele przyczynków do zmrożenia systemu czy przycinek, prędzej by wyłączał ekran lub resetował PC. Jeszcze przeinstaluj sterownik grafiki w trybie awaryjnym za pomocą programu DDU I sprawdź w podglądzie zdarzeń czy system wyłapuje te freezy. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Więc tak, trochę się dzisiaj pobawiłem w przekładki. Podłączyłem najpierw gtx 1060 MSI, problemu nie było. Podłączyłem zasilacz SilentiumPC Vero + gtx 1060, podczas supply testu była tylko jedna ścinka. Podłączyłem moją kartę graficzną do komputera brata i tam zero ścinek. 

Tak więc tym oto cudownym testem, dalej jestem w du**e bo wyszło, że moja grafika jest ok, zasilacz też jest ok. 

 

Jutro stawiam system od nowa i zobaczymy co będzie się działo. 


Nie mogę edytować, dlatego kolejny post.

Problem rozwiązany, system postawiony od nowa, sterowniki zainstalowane od producenta, a nie ze strony nvidii. Wszystko śmiga, bez freezów czy przycięć :) 

Dzięki za chęci do pomocy! 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...