Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w rozbudowie wifi.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Longhorn,

Recommended Posts

Witam.

Bardzo proszę o pomoc w poniższym temacie - sprawy instalacji internetowej ogarniam nie najlepiej:)

Temat jest być może banalny, ale nawet nie wiem od czego rozpocząć poszukiwania na Google.

Zatem: mam internet od UPC 300 MB/s (biały router ConnectBox). Ponieważ ściany w mieszkaniu mam pół metrowe (kamienica) pojawia się banalny problem braku zasięgu w całym mieszkaniu. Zasadniczo: router mam w jednym pokoju. Do routera mam podłączony, poprzez kabel, komputer stacjonarny, a konsola i urządzenia mobilne działają na wifi. Ponieważ na drugim końcu mieszkania wifi już nie ma (jedna kreska), dociągnąłem tam kabel od routera. I tu dochodzimy do puenty: jakim urządzeniem mam go zakończyć, aby mieć tu wifi o pełnej mocy? Idealny byłby tu drugi router (miałbym i wifi i kable  - chcę podłączyć laptop, konsolę i amplituner sieciowy), ale ponoć ten od UPC nie ma jakiejś funkcji "bridge" i nie jest tak prosto ze sparowaniem drugiego routera. Wiem, że problem opisałem trochę mało fachowo, ale mimo wszystko proszę o pomoc, najlepiej z podaniem konkretnego typu urządzenia, które wepnę na koniec kabla i sam skonfiguruję.

Pozdrawiam.


Aktualizacja tematu po dokształceniu się :)

Czy na dociągniętym do drugiego pokoju kablu od routera mogę zastosować switch (np na 4 porty) do jednego portu switcha włączyć Acess Pointa (uzyskam wi fi dla urządzeń mobilnych), a w pozostałe porty podpiąć laptop i amplituner? A jeśli tak to czy mogę prosić o podanie konkretnych urządzeń?

Edytowane przez 88ww88
Link to post
Share on other sites

Connect Box ma tryb bridge ale tutaj nie ma potrzeby jego użycia skoro nie posiadasz w tej chwili swojego routera.

 

Skoro dociągnąłeś kabel na 2 koniec mieszkania to tak jak doczytałeś switch na tym końcu będzie bardzo dobrym rozwiązaniem o ile starczą ci kable (brak wifi).

Ew. możesz pod jedną z dziurek wpiąć AP.

 

Jeśli zdecydujesz się na drugi router to będzie więcej roboty.

Zmiana trybu pracy na AP, wyłączenie serwera DHCP oraz zadbanie o brak kolizji adresów IP.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za informację.

Sytuacja wygląda tak: kupiłem dziś switcha za 40 zł i wszystko rozprowadziłem kablami. Jest ok, ale oczywiście pojawił się niedosyt w postaci braku wifi. Kupiłem więc taki dynks Asusa z dwoma antenkami wkładany do gniazdka (porada sprzedawcy) no i oczywiście do kitu. Sprzedał mi jakiś repeater, który próbuje wzmocnić istniejący sygnał wifi, a to nie o to chodzi. Mógłbym prosić o podanie konkretnego urządzenia, które które nie będzie mi wzmacniało istniejącego sygnału wifi tylko z jednego końca kabla ethernetowego wetkniętego drugim końcem do switcha zrobi mi wifi po kosztach :). W sklepach widzę jakieś AP po kilkaset zł, ale chyba to trochę przegięcie :)

Jeszcze raz proszę o pomoc i dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie wiem,bo go już oddałem. W każdym razie nawet w instrukcji nie było takiej opcji pracy. Niemniej proszę o nazwę jakiegokolwiek urządzenia (byle nie żadne 3 w 1), w które można wetknąć kabel internetowy, ono zamiga na powiedzmy zielono i pojawi się WiFi w pokoju :-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...