Skocz do zawartości

Monitor 23' do 800 PLN


Recommended Posts

Witam. Mam dość awaryjną sytuację gdyż padł mi monitor i potrzebuję kupić coś na szybko. Zazwyczaj takie zakupy mam dobrze przemyślane dniami analiz, ale niestety teraz nie mam na to czasu więc szukam opinii aby całość przyspieszyć...

Czego potrzebuję: monitora najlepiej 23'. Może być 24' ale ze względu na ograniczone miejsce na biurku wygodniej mi będzie z 23'. Komputera używam do pracy z aplikacjami graficznymi ale też nałogowo gram. Większy jednak nacisk kładę na to pierwsze, ewentualne smużenia przeboleję... Budżet do 800 PLN, no max 900, ale nie mam ochoty wydać więcej.

 

Po pobieżnej analizie mam 3 kandydatów (wszystko 23', 1920x1080):

 

Samsung 2333T / cPVA, CCFL / od 550 PLN

http://produkty.samsung.pl/monitory/lcd/23cale/2333t/

 

LG IPS236V-PN / IPS LED / od 800 PLN

http://www.lg.com/ae/it-products/lcd-monitors/LG-led-monitor-IPS236V.jsp

(ciekawostka, ale w języku PL ani Global EN nie mają opisu...)

 

Dell U2311H / IPS / od 850 PLN

http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?cs=19&c=us&l=en&sku=320-9270

 

Co sądzicie o tych monitorach? Który lepszy? Może macie jakieś inne propozycje. Z góry dzięki za odpowiedzi. Wyboru chciałbym dokonać jeszcze do końca tygodnia i zamówić przed weekendem.

Link to post
Share on other sites

Dell powinien być najlepszy ze stawki, oferuje na prawdę więcej niż przyzwoite odwzorowanie barw, a gra nie powinna być uciążliwa (na prawdę niezły input lag i dosyć 'responsywna' matryca jak na ta klasę).

Oczywiście zalecana kalibracja, ale chyba nie muszę o tym wspominać :)

 

Co do Samsunga i cPVA - mam okazje używać F2080 i F2380 w pracy, ma dużo zalet jak chodzi o odwzorowanie barw, w cieniach i szarościach spisuje się w miarę nieźle jak na tak tani monitor...i to jedyne jego zalety :) no może poza kątami i możliwościami regulacji (wysokość, pivot etc.). Nawet do filmów nie poleciłbym go, nie mówię już nawet o grach.. smużenie to byłby najmniejszy problem.. ghosting w cPVA powinno się traktować jako cechę, a nie wadę ;)

 

Na te nowe LG na nowym IPS napatrzyłem się ostatnio sporo, i przyznam szczerze, że nie wypada źle, warto podkreślić niski pobór prądu, ale jednak gorzej od Della i to chyba praktycznie w każdym aspekcie. Ciężko mi jednoznacznie stwierdzić czy byłby lepszy od Della do gier, ale na pewno do aplikacji graficznych i wymagających co najmniej dobrego odwzorowania barw Dell będzie lepszy.

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze że na chwilę obecną najbardziej celuję właśnie w tego LG. Jak ostatnio składałem komputer to w sumie pobór prądu też był dla mnie istotnym kryterium. Podświetlanie LED więc w mojej ocenie jest dość mocnym atutem.

 

Jeśli chodzi natomiast o odwzorowanie barw, to bez większej przesady. Nie tworzę dla DTP, ale dla Weba, więc tutaj jakoś kolorów nie ma aż tak dużego znaczenia - większość ludzi przeglądających sieć i tak robi to na TN i to jeszcze kiepsko skalibrowanych... Tak więc nawet słaby panel IPS będzie dla mnie wystarczający.

 

Jedyne co mnie martwi w przypadku LG to dość mała dostępność i skąpe informacje na jego temat. Macie może jakieś doświadczenie z serwisem LG?

Link to post
Share on other sites

Krążył tu gdzieś wątek o monitorze LG wysłanym do serwisu :)

Ja akurat jak na złość jak chodzi o monitory to tylko raz miałem problem z LG, dobrych kilka lat temu, wysłałem, naprawili i działał jakiś czas.. później już sam nie pamiętam co się z nim stało :)

Informacji na jego temat jest trochę, nawet trochę filmików na youtube wrzuconych, które porównują właśnie tego LG z innymi, np Samsungami.

 

Mały test LG, co prawda modelu 226V, ale to raczej bez większego znaczenia:

http://www.digitalversus.com/lg-flatron ... 00_35.html

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odnośnik. Wedle tego artykułu wygląda całkiem OK. Nawet go porównują do Dell'a, w sumie bez wskazania na jakaś większą różnicę. Ciekawe że w teście poboru prądu wyszły podobnie... No i ta stopka w LG - trochę faktycznie przesadzili. Mogli zaoszczędzić tam nieco więcej miejsca. Muszę to teraz zweryfikować z moją ograniczononą przestrzenią biurkową. :)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za propozycje. Bynajmniej nie kieruję się popularnością. W sumie LG czy Samsung to producenci lodówek, odkurzaczy, itp. wiec w kontekście sprzętu elektronicznego nigdy nie stali u mnie na wysokich pozycjach (zwłasza Samsung którego sprzęt dość często mnie zawodził). Nie zmienia to faktu że obie te firmy to główni dostawcy paneli LCD na świecie.

 

Przy zakupie kieruję się głównie parametrami. Te są określone dość sztywno: min. 23', FullHD, panel lepiej aby nie był matrycą TN (obecnie mam iiyame sprzed chyba 5 lat na IPS i bardzo sobie cenię zalety takiej matrycy), no i cena do 800 PLN (max 900 PLN ale to musiałoby być mocno uzasadnione).

Link to post
Share on other sites

U mnie w pracy Dell ma bardzo dobrą opinię. Ludzie mają te monitory (tzn. tej marki, nie koniecznie wymieniane modele) i są zadowoleni z jakości wykonania. Jednak jest on droższy od reszty i ma parę funkcji z których na pewno nie skorzystam:

 

- pivot (brak miejsca na biurku aby móc go obracać, musiałbym go wyciągnąć na koniec biurka)

- porty USB (mam je już w klawiaturze, na obudowie...)

- no i brak HDMI.

 

Nie mówię nie, bo może właśnie na tego Dell'a się zdecyduję, ale narazie nie jestem przekonany.

Link to post
Share on other sites

- pivot (brak miejsca na biurku aby móc go obracać, musiałbym go wyciągnąć na koniec biurka)

imo bezużyteczny

 

- porty USB (mam je już w klawiaturze, na obudowie...)

nie każda buda ma frontowy panel, nie mówiąc o klawiaturach

 

- no i brak HDMI.

tu akurat nie widzę problemu, na co komu hdmi jak jest dvi?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...