Skocz do zawartości

I5-8600k + MSI Z370 Tomahawk


Recommended Posts

To dużo,jak przyjdą upały to ci lekko przebije 80°C.Wróć do wcześniejszych ustawień i nie kombinuj dalej bo nie warto,taką sztuke trafiłeś która więcej już nie pójdzie jak 4.8GHz - wysoka temp będzie ścianą w twoim przypadku.Nie myśl również nad max napięciem skoro sam widzisz jakie masz temperatury przy 1.320V - wyżej będzie tylko gorzej.Możesz ewent. przy 4.8GHz próbować go schłodzić lepiej robiąc dobrą wichurę wewnątrz ale będziesz siedział przy hałasie.Również skalpowanie nie warto robić gdybyś myślał i nad tym,procesor słabo się kręci i jedynie zyskasz na niższej temp. to lepiej już obniżyć o 200mhz i mieć spokój z całą tą zabawą w OC i wydanymi pieniędzmi.

 

-max dopuszczalne napięcie,możesz i dać 1.5V tylko czym to schłodzisz,nie próbuj.

Moim zdaniem nie przekroczyć 1.350V bo 5GHz robią w przedziale 1.280-1.350V nie wspomnę o sztukach podobnych do twojej.

Mój ma 1.312V 5GHz i średnio 60-65°C.

 

70°C lepiej nie przekraczać a hardkorowcy mnie nie interesują na jakich temp. i napięciu trzymają swoje procesory.

 

 

Podsumowując:  fakt procesor słaby w podkręcaniu ale mocy mu nie brakuje więc nie żałuj.Zaletą na twojej płycie zauważyłem jest,że fabrycznie leci 4.3GHz  a np na mojej,na każdym ASRock-u 4.1GHz.

No i nie jesteś najgorszy bo widziałem użytkownika który miał wyższe napięcie od ciebie i 4.7GHz na krakenie  :)

 

 

 

Teraz możesz brać się za OC RAM  :)  troszke klatek wrzuci 

 

 

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...