Skocz do zawartości

Monitor 1440p, 144Hz, G-Sync


Recommended Posts

Cześć,

szukam powoli monitora do nowego PC. Używany będzie z PC (DisplayPort) i PS4 Pro (HDMI). Wymagania dość proste:

- 1440p

- 144Hz

- G-Sync

- VA (lub ew IPS)

- dobra jakość obrazu, dobre kolory

- niski input lag, dobre czasy reakcji i brak zauważalnego smużenia

 

Przeglądając trochę internet wybrałem kilka ciekawych modeli:

- AOC Agon AG271QG: plusem jest na pewno niska cena (2900 zł)

- ROG SWIFT PG279Q: jak to w końcu jest z tą matrycą? Na necie podane zwykłe IPS a u nas na forum AHVA.

- ViewSonic XG2703-GS
- Acer xb271hu
- AOC Agon AG352UCG: MVA,100Hz (zawsze lepiej niż 60Hz, ale szkoda że nie przynajmniej 120Hz), 21:9 w bardzo fajniej cenie (3000 zł).
 
Monitor kupię do dwóch miesięcy od teraz. Chce po prostu wiedzieć za czym się rozglądać (może uda się dostać używkę taniej).
 
Który z tych jest najlepszy? Może jakaś lepsza konstrukcja ma pojawić się w podobnej cenie lub coś lepszego w tej cenie jest już dostępne?

Ktoś się wypowie? Według różnych opinii internetu PG279Q i xb271hu wypadają w praktyce bardzo słabo (nierównomierne podświetlenie, spory bleeding, żółtawa biel miejscami).
AG271QG natomiast wygląda na tansza i biedniejsza wersję XG2703-GS. Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

jestem w podobnej sytuacji jak ty. Już od dawna szukam dla siebie monitora i nic nie mogę znaleźć sensownego za ludzkie pieniądze. 

Posiadam teraz Dell Ultra Sharp 60hz i ciężko jest znależć monitor, który utrzyma tą jakość obrazu przy 120Hz. Patrzyłem to nawet Acer predator tak sobie przy nim wypada pod względem jakości obrazu, AOC mają potężne BLB i ludzie narzekają, że dopiero 2-3 sztuka przyszła im dobra, jakość obrazu też taka sobie.. no jest ciężko i nawet z tego co zapowiadają na ten rok to też nie ma co wybierać na razie bo ceny są po prostu idiotycznie wysokie. 

Niestety spora część graczy to zwykli idioci/pelikany, którzy kupują wszystko jak leci bo się ładnie świeci, albo ich ulubiony pajac z jutuba im polecił bo mu producent zapłacił. 

Edytowane przez Michaelz
Link to post
Share on other sites

Pod względem BLB i równomierności podświetlenia i tak są ponoć lepsze niż PG279Q.

 

Pytałem Asusa o dostępność i sugerowaną cenę PG27UQ. Dowiedziałem się tylko, że wkrótce będzie wiadomo i opublikują wtedy odpowiednie informacje. Obecne ceny (12k!!!) wydają mi się przesadą (w styczniu 2017 były plotki o $1200-2000 a nie $3000-3500), zwłaszcza że głównie jakieś dziwne sklepy wrzuciły pre ordery z miesięcznym czasem oczekiwania na wysyłkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...