Skocz do zawartości

MEGA stabilna płyta pod OC na P67 (900zł)


Recommended Posts

Składam kompa, i poszukuję mega stabilnej płyty głównej pod i7-2600k ;].

Wymagania:

 

-Dobry, szybki bios (EFI :rotfl:)

-Stabilne napięcia (bez zawyżania przez Mobo)

-Stabilne ostre oc (gdzieś tak 5.0GHz spokojnie)

 

Na płytę główną mam do 900zł, wiem, może dużo, ale zestaw będzie na bardzo długo, z GTX570.Czasami konwertuję filmy, i jest mi to nawet potrzebne :D.

 

Podobno na AsRock'u są niestabilne napięcia, a podobno, AsRock jest lepszy od Gigabyte.

(viewtopic.php?f=5&t=27329)

 

Więc co brać?, Asus ma niestabilny bios, gigabyte ma wolny bios, jezuu, ja chce tylko spokojnie podkręcić proca, nie chcę cudów świata.

Spam będzie zgłaszany ;]

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

OC platformy SB obecnie przy nowych rewizjach płyt i bardzie dopracowanych biosach niż w testach redkacyjnych opiera się w 90% na możliwości procka.

 

Ja używam dwie płyty:

 

1. Gigabyte UD5 B2 z biosem F6a - no ja jeszcze kupiłem za 905 zł - procek i72006k, stabilne 5GHz przy 1.4Vcore, stabilne napięcie, działa bez zarzutu, mały minus, który powinien być poprawiony w najnowszych biosach to funkcja LLC, minus (jak kto woli) standardowy bios nie UEFI, szybkośc biosu do poprawienia, zobaczymy, bo płyta pojechała na wymianę na B3 jak wróci, potestujemy nową rewizję wraz z biosem do niej.

 

2. Asrock Fatal1ty B3 z UEFI 1.7 - w zastępstwie, za 780 zł super parametry, szybkie UEFI, stabilna, stabilne napięcia, 5GHz na 1.38 Vcore (myślę że różnica ta wynika z lepiej dopracowanego LLC w Asrocku, giguś przynajmniej w rewizji B2 zawyża lekko)

 

Na obu płytach max procka 5.3GHz z haczykiem, potem już multiwall, którego się nie przeskoczy bezwzględu czy to będzie Asrocka pro3 za 400 zł czy Asus Formułka za 1300zł

 

Taktowanie na zbliżonym napięcu z korzyścią dla Asrocka o 0.020-0.025 (LLC gigusia do dopracowania).

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...