Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Planuję przesiąść się powoli z mojego i5-3570k na Intelowską podstawkę z i5-8600k. Zakup byłby pod koniec maja. AMD Ryzen odpada mimo, że widzę je jako bardzo dobre produkty. Sprzęt ma być głównie do gier i filmów, a widziałem, że pod tym względem Intel wypada jednak lepiej. Myślę nad:

i5-8600k

MSI Z370 a pro

16Gb ram G.Skill Trident Z  - 2x 8Gb 3600 MHz CL15

 

Czy myślicie wstrzymać się do nowej serii na spadek cen albo już kupić i5 z nowej serii?

Link to post
Share on other sites

No tak zapomniałem. Tak procesor na pewno będę kręcił od razu na stałe na 4,3 Ghz - 4,4 Ghz. Obecnie mam ładnie działające 4,5 Ghz na 1,240V przy chłodzeniu Scythe Fuma SCFM-1000. Bardzo fajne chłodzenie, a że pasuje na LGA 1151 to nawet lepiej. Więcej niż 4,6 GHz nie mam zamiaru. Z obecną pastą Grizzly powinno być cacy.

 

Co do reszty to mam XFX 550W Bronze więc też wystarczy, MSI RX480 8Gb (Trochę podbite ale nie zawsze używam). Grafikę kupiłem w grudniu więc nie mam zamiaru jej zmieniać przynajmniej do końca roku, a wtedy to się pomyśli żeby coś jeszcze mieć z jej sprzedaży i dołożyć do nowej. Będzie to jednak prawdopodobnie Vega z racji iż posiadam monitor z freesync. Co do płyty głównej to myślałem najpierw nad MSI Z370I Gaming Carbon. Ta już byłaby odpowiednia myślę.

Edytowane przez Sharimsejn
Link to post
Share on other sites

Do 4.6 na 8600k spokojnie wystarczy tomahawk od msi, ew jesli chcesz sobie zostawic mozliwosc do wiekszego OC (w okolice 5,0) to extreme4 lub taichi od asrocka.

 

A ceny 8 generacji nie spadna jesli wejdzie 9 generacja, nawet jesli to minimalnie, a 6rdzeni spokojnie wystarczy do gier nawet z topowymi kartami.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, to i tak zamknąłbym się w 2600 zł na tą chwilę więc to i lepiej dla mnie. Pozostaje pytanie jak to będzie wyglądało z nową rodziną od Intela i okolicznościami jej towarzyszącymi. Jest coś czego jeszcze nie wiem. Czy jest jakaś różnica na tą chwilę w wydajności kiedy dam Ryzen + Radeon zamiast Intel + Radeon? Widziałem wypowiedzi co do 1 opcji, że nie pracowało to tak fajnie co jest dziwne, że AMD mogło tego nie dopracować. Teraz nie wiem jak jest.

Link to post
Share on other sites

Nawet nie wiadomo kiedy wyjda te ice lake czy jak to sie tam bedzie nazywalo, dopiero co weszly nowe coffe lake np 8500, 8600

 

A z czekaniem to mozesz tak czekac i czekac bo co chwile wychodzi cos nowego, niedlugo nowe ryzeny poniej ice lake a pozniej przeczytasz ze wychodza kolejne ryzeny po 10/12 rdzeni w cenie 1400.

 

Najnowsze tytuly i tak nie korzystają z większej ilości rdzeni niż 6, bierzesz 8600k+ skalp, kupujesz np noctue DH15  kręcisz ile tylko się da i masz procesor na długi czas  bo rozumiem ze nie planujesz w gry w 4k.

 

Pozostanie tylko wymiana grafiki + zasilacza w póżniejszym czasie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...