Skocz do zawartości

Czarny ekran, uruchamia się po resecie biosu


Recommended Posts

Dzień dobry

Mam problem z komputerem, który występuje raz na jakieś 2 tygodnie, czasem częściej, czasem rzadziej. Ostatnio podczas oglądania filmu ekran monitora zrobił się czarny - no signal, a dźwięk leciał dalej. Komputer nie reagował na przycisk reset, więc wyciągnąłem przewód z gniazdka. Komputer w ogóle nie chciał się włączyć. Pomogło wyjęcie baterki CMOS i znowu zaczął działać normalnie. Dodam jeszcze, że system już reinstalowałem, temperaturki sprawdzone (zresztą problem wystąpił podczas oglądania filmu, więc tam nawet nie miał jak się spocić). Sprzęt nie jest kręcony. Na koniec specyfikacja:

MOBO: ASrock Z170Pro4s

CPU: i5 6400

RAM: 2x4GB 2400MHz

GPU: MSI R9 280x

PSU: Antec vp500

Jak w ogóle podejść do tematu skoro problem występuje tak rzadko...

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę może być wiele przyczyn.

Może coś się dziać z płytą główną.

Jeśli nie można włączyć kompa, to może też bateria ma niskie napięcie. Warto to sprawdzić np. w biosie.

Warto sprawdzić czy dysk nie ma błędów.

Poza tym karty graficzne, radeony, ale też nvidie, miały problemy z wyłączaniem się obrazu przy pracy pod niskim obciążeniem. Tzn. przy przejściu na niską częstotliwość procesor grafiki czasami był niestabilny i się "wysypywał".

Jest sporo o tych problemach. Sam (chyba) miałem kiedyś taki problem na radku 260X.

Pomóc może zainstalowanie najnowszych sterowników.

Ew. jeszcze zmiana biosu karty, o ile producent taki udostępnia.

Albo sama karta coś niedomaga.

 

Edytowane przez derunim
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...