Skocz do zawartości

i7 9700k - czy warto poczekać?


Recommended Posts

Witam, mam i7 7700k

 

Zastanawiam się nad przesiadką na 8700k (ze względu na platformy, które wykorzystują więcej rdzeni)

 

Oczywiście wiąże się to z głupią wymianą płyty głównej...

 

Tutaj pytanie. Czy opłaca się jednak poczekać i kupić wówczas i7 9700k? Podobno ma mieć aż 8 rdzeni, a to już konkretna różnica, bo I7 8700k posiada 6, natomiast moja i7 7700k (do niedawno flagowiec.. jak kupowałem... to ma tylko 4)

 

Szukam informacji online, jak to będzie wyglądało cenowo? Też coś koło 1400-1500zł za procesor jak wyjdzie? Czy jak to będzie wyglądało, jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

mam prawie w 90% identyczny zestaw co ty. Poczekaj na razie. Nikt nie wie kiedy procki  9 generacji pokażą.

 

7700K na razie radzi ze wszystkim.

Prawda, ale już wcześniej mówiłem, często przy wielu zadaniach na raz, potrafi mi ciąć i jak na zestaw za taką kasę to mnie skręca.

 

Dlatego poluję na coś 8 rdzeniowego.

Link to post
Share on other sites

powiem troche z doswiadczenia bo gram bardzo duzoi miałem 6600k potem 7700k teraz 8700k. 4 jaja wystarczają. 6 jaj teraz daje max 10%. 8 jaj da pare% albo wcale wzgledem 6. zanim 8 jaj bedzie wykorzystywanmnych w wiekszosci grach miną jeszcze 2 lata albo lepiej . za te 2 lata beda juz kolejne proce nowsze od 9700wiec wedlug mnie 8700k i krecic w opór. 
Edit:

 

Nie przeczytalem ze masz 7700k. Nie zmieniaj na 8700k i nie czekaj na 9700k jesli tylko grasz. to bezsensu
Czekaj z 2 lata na konkretna roznice. Lepiej zbieraj na nowe nvidie  :)

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

powiem troche z doswiadczenia bo gram bardzo duzoi miałem 6600k potem 7700k teraz 8700k. 4 jaja wystarczają. 6 jaj teraz daje max 10%. 8 jaj da pare% albo wcale wzgledem 6. zanim 8 jaj bedzie wykorzystywanmnych w wiekszosci grach miną jeszcze 2 lata albo lepiej . za te 2 lata beda juz kolejne proce nowsze od 9700wiec wedlug mnie 8700k i krecic w opór. 

Edit:

 

Nie przeczytalem ze masz 7700k. Nie zmieniaj na 8700k i nie czekaj na 9700k jesli tylko grasz. to bezsensu

Czekaj z 2 lata na konkretna roznice. Lepiej zbieraj na nowe nvidie  :)

No cóż, może poczekam w takim razie. Zobaczymy jak wyjdzie 9700k. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

 

 

No cóż, może poczekam w takim razie. Zobaczymy jak wyjdzie 9700k. 

Też czekam na 9700k , obecnie mam 4790k i daję spokojnie radę w grach , więc Twój 7700 tym bardziej :) Jedno jest pewne , będzie ciekawie , nowy procek wyjdzie , nowe gtx'y ... Jest na co czekać. 

Link to post
Share on other sites

Jak 7700k się koledze tnie przy multitaskingu to zapraszamy na czerwoną stronę mocy. Taki Ryzen 7 1800x widziałem już po 900 cebulionow, za tyle sprzedasz spokojnie kebaba, płytę też ez wymienisz bez dopłaty. A w kwietniu Anno Domini 2019 Ryzen 3 w 7nm...

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy opłaca się jednak poczekać i kupić wówczas i7 9700k? Podobno ma mieć aż 8 rdzeni, a to już konkretna różnica, bo I7 8700k posiada 6, natomiast moja i7 7700k (do niedawno flagowiec.. jak kupowałem... to ma tylko 4)

Po co czekać jak teraz masz dostępne u  AMD Ryzena 8rdzeni i 16wątków jak bardzo na tym ci zależy.

Link to post
Share on other sites

@Up, to swoją drogą ładnie pokazuje pewien paradoks na rynku: to już bodajże trzecia ważna osoba z AMD (z całej grupy), która przechodzi do Intela. Dziwię się że aż tak bardzo zagrożoną musi Intel widzieć swoją dominującą pozycję, że decyduje się podkupywać najlepszych specjalistów od swojego największego konkurenta...

 

Będzie baaardzo ciekawie, jeżeli Niebiescy na serio wejdą na rynek GPU, bo to na bank będzie oznaczało osłabienie współpracy na lini Intel - NVidia, no chyba że i Intel przystąpi do GPP :D :D :D

Link to post
Share on other sites

Hej, podłączę się pod temat bo sam stoję przed podobnym wyborem.

Jak uważacie jak wypadnie i7-9700k względem najlepszego CPU na AM4 (najlepszy jaki pojawi się na tą podstawkę). Nie wiem czy czekać na i7-9700k czy brać AMD. Planuje zakup drogiej płyty i chciałbym dotrwać na wybranej podstawce przynajmniej do nowej generacji procesorów Intela.

Komputer będzie do gier w 1440p. Wiem że to trochę wróżenie, bo nie wiadomo jaką wydajność zaprezentuje Zen 3 i jak to wypadnie względem podkręconego i7-9700k w grach. 

Edytowane przez SaltyLongshanks
Link to post
Share on other sites

 

Jak uważacie jak wypadnie i7-9700k względem najlepszego CPU na AM4 (najlepszy jaki pojawi się na tą podstawkę). Nie wiem czy czekać na i7-9700k czy brać AMD. Planuje zakup drogiej płyty i chciałbym dotrwać na wybranej podstawce przynajmniej do nowej generacji procesorów Intela.

Komputer będzie do gier w 1440p. Wiem że to trochę wróżenie, bo nie wiadomo jaką wydajność zaprezentuje Zen 3 i jak to wypadnie względem podkręconego i7-9700k w grach. 

 

staramy się o tym nie myśleć, co będzie. Każdy tyle wie tyle ile Ty, czyli gów*o ;]

 

Mamy cię za rączkę poprowadzić,  dzidzia ? Chcesz to czekaj, nie chcesz kupuj. Co za pytania :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Do 1440p nie musisz na nic czekać. Bierzesz 8700k, bo i tak nie ma karty która go załaduje na 100% w tej rozdzielczości i nie sądzę, by w kolejnej generacji taka się pojawiła - czyli w zasadzie przez najbliższe 3 lata i tak nie będziesz w stanie nijak wykorzystać jego możliwości. Pomijam już to, że gry która go sprowadzi poniżej 60 klatek pewnie nie zobaczysz przez najbliższe 5 lat. 

Link to post
Share on other sites

@serafin1 jestem ciekaw co na ten temat myślicie, pewnie możesz "przypuszczać" więcej niż ktoś kto nie ma większej wiedzy w tym temacie dlatego zapytałem.

Według mnie, prawdopodobnie dopiero ostatnia generacja Ryzenów będzie mogła konkurować z ośmioma rdzeniami od Intela w grach. Nie sądzę że będzie lepsza Intel za bardzo odstaje w tych zastosowaniach.

 

@wojciechu15 skoro procesor jest zbyt mocny to pójdę w AMD. 9700K biorę pod uwagę ze względu na ilość gołych rdzeni, wydaje mi się że taki procesor wytrzyma sporo dłużej. W ciągu tych kilku lat na pewno pojawią się gry wykorzystujące więcej rdzeni a chciałbym jak najdłużej posiedzieć na wybranej podstawce. Jeśli 8700K jest na tyle mocny to zwykły 6-rdzeniowy Ryzen 2600 do tej rozdzielczości wystarczy (później zrobię upgrade do 8 rdzeni). 

 

Dzięki za odp.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

Według mnie, prawdopodobnie dopiero ostatnia generacja Ryzenów będzie mogła konkurować z ośmioma rdzeniami od Intela w grach. Nie sądzę że będzie lepsza Intel za bardzo odstaje w tych zastosowaniach.

 

 

to ci tak napisze.

 

zdechły procesor (szczególnie i5-8600k/i7-8700k) na zdechłej podstawce zapewni wydajność w typowym domowym kompie do rozrywki jakiej Ryż nie da przez najbliższe 2 lata, czyli do końca przyszłościowej podstawki AM4. Więc możesz zmieniać proce i czuć się przyszłościowo, ale wydajność nadal będzie z przeszłości.

 

Więc uwierz mi, że jak ryzen wypuści w 2020 roku procka, to będzie dalej odstawał od coffe (mowa o grach). A to, co   intel w 2020 wypuści w nowej  litografii X nanometrycznej (nie wiem czy to będzie  Ice Lake i Tiger Lake), to amd będzie tylko kurz oglądać :)

 

Fakt, że ryzen + w grach oglądając materiały na yt (omijam szerokim łukiem te slajdy, wykresy i gówniane tabelki) zbliżył się do coffe w  grach ale to jest dalej różnica 15-30 klatek czasem więcej.  Jeżeli grasz i wiesz, na 100%, że będziesz używał monitora 60Hz, to idź w ryzena.  AMD to bardzo dobry procek. Chwała amd, że nie trzeba zmieniać podstawki.

 

Taka ciekawostka

 

Znam kolesi co w weekend bawili się obydwoma platformami 2700x i 8700k. Testowo wydajniejszy 8700k padał przy dwóch aplikacjach a na 2700x podwojenie obciążenia nic mu nie robiło. I tu i tu chodziła ta sama gra ,intel dostawał czkawki po uruchomieniu dodatkowo cubase a 2700x nie dość że żył to dokooptowali mu  jeszcze wizualizację w Proteusie i dalej żył,dołożyli wtyczkę Waves w cubase mocno obciążającą cpu a on dalej żył. Zużycie procesora w cubase cpu performance wskazywało na 92%. Wiec zapytał mnie wprost: "O jakiej wydajności my tu dyskutujemy w przypadku I7 8700k ? " To są dowody na to że Ryzen jest wykorzystywany na pół gwizdka, czyja to wina?

 

w ryzenie naprawdę drzemie moc. Ale z kolei w modelingu 3D,  pakiety adobe intel wykazuję wyższość. Z kolei jeżeli rendering, to amd.

 

Sam się zdziwiłem, ile klateczek w Battlefield 1 osiąga  ryzen 2700x + gtx1080Ti (1080p) + all ultra:

 

 

 

 

a tu masz na low (każdy szanujący się fpsowiec gra na low):

 

 

 

 

 

(fpsy średnio skaczą mu 150-200)

 

To jak wyjdzie gtx 2080 a nie wspomnę o 2080Ti, to tyle klatek osiągnie w 1440p. Ma potencjał ryżek nie ma co :)

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Bo tutaj cały czas mówimy o obsłudze rdzeni. Ryż ma moc we wszystkich rdzeniach, Intel ma moc w pojedynczym rdzeniu - stąd jego przewaga w grach. Aplikacje potrafią obciążać wiele rdzeni jednocześnie. Ja myślę, że istnieje prawdopodobieństwo, że jeśli gry nauczą się korzystać z 8r/16w i wyżej sytuacja na rynku procesorów może się zmienić diametralnie. 

 

Widać na wielu testach, chociaż przy porównaniu i5 8400 i r5 1600. https://www.youtube.com/watch?v=RrzBj76LHVM Intel 95-100%, Ryzen 60-80%. 

Link to post
Share on other sites

Bo tutaj cały czas mówimy o obsłudze rdzeni. Ryż ma moc we wszystkich rdzeniach, Intel ma moc w pojedynczym rdzeniu - stąd jego przewaga w grach.

 

Ja to wiem od wieków :D   Myślę, że  ryzeny dogonią albo jeśli nie, to  nawet zbliżą się do intela na kilka 5%  po premierze nowych konsol mp. PS5. .

 

Nowa generacja konsol (za 2-3 lata ) wymusi na podwórku PCtowym mocniejsze bebechy, nowy silnik  i co tam tylko sobie można wyobrazić.

 

Gry zaczną już na dobre wykorzystywać 6 rdzeni a może i 8.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Też czekałem na 9700k , ale nie ma sensu , kupiłem 8700k :) Który do gier spookojnie wystarczy na 2,3 lata ... Wiem po swoim obecnym 4790k którego kupiłem ze 3 lata temu i do dzisiaj w sumie nie ma gry z którą by sobie nie poradził  :) Czekanie nie ma sensu , bo nigdy nie wiesz na co czekasz , jaka będzie cena i jaka będzie wydajność :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...