Skocz do zawartości

Mało fps mimo dosyć dobrego komputera POMOCY


Recommended Posts

Witam.

Mam problem z fps w grach np w league of legends. Problem polega na tym ze mam wszystko na bardzo wysokie i mam 90-110fps czasem nawet 60-70. Podłamuje mnie to ponieważ lipton nagrał komp za 650zł z i3-2100 i hd6770 i miał na ultra 100-120fps a ja tyle nie mam. Drażni mnie to ponieważ mam trochę lepszy od tego co był na techlipton. Jaka może byc przyczyna tego?

Grafika sie nie grzeje wręcz się nudzi (25-40% czasem 60% mocy z karty)

Procesor ma około 45-60%

Temp w porządku w ETS2 karta przy 99% 67 stopni

procesor 70% około 45 stopni.

 

załączam zdj z gry w Lol.

Drażni mnie to troche.

I3 3220

GTX 660

4gb RAM

Ocz modxstream 600w

 

http://i63.tinypic.com/2jcy83n.png

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites

No właśnie kminiłem czy to nie wina ramu. Drugą 4 kupie dopiero za tydzień, dwa i zobaczymy.

 

 

Dual Chanel to pewnie 1% różnicy w FPS.

Widziałeś testy między single channel a dual? Masakra w niektórych grach. Zdarzają się spadki i lagi.

Sam byłem zaskoczony bo chciałem kupic single 8gb bo były tanie na olx ale postanowiłem kupić jedną 4 a lepszy zasilacz i potem drugą dokupić.

 

A tak z innej beczki panowie mam ram 1866mhz a bios ustawia mi na1333mhz jak dam na 1866 to wywala i musze ustawić na 1333

jak kupie drugą 1866 to ustawia sie na 1866 czy nadal 1333?

Link to post
Share on other sites

No właśnie te testy co ja oglądałem to nie było różnicy. Różnica była spora jeśli była używana grafika zintegrowana. Żeby ram puścić na 1866 musisz, mieć płytę główną odpowiednią bo proc nie obsługuje tej szybkości. Ale 1600mhz powinieneś mieć

 

Jak jednej nie odpalisz na 1866 to tym bardziej dwóch nie dasz rady

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

No ale na tym filmie masz i7 7700 z gtx 1080, autor ma delikatnie słabszy sprzęt. Będę w domu to sobie jeszcze raz popatrzę na testy na słabszych kompach. I przyznam rację lub nie.

Miałem ostatnio g3258 na single Chanel i nic mu nie dolegało wydajnościowo. Chyba nawet w parze z gtx 660

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

3d marki były w normie . 

ddr4 i nowoczesnej platformy nie ma co porównywać do wolnych ddr3 i słabego proca .

 Na pewno różnicę będą mniejsze , bo proc i karta graficzna nie jest w stanie wykorzystać szybkiego ramu .Na podstawie  filmiku widać że niektóre gry mają gdzieś czy pamięć ddr3 działa w single , czy w dual . Ale jest też druga część gier gdzie wpada parę klatek . Ogólnie ciężko znaleźć jakieś testy na ddr3 i starych sprzętach .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

U mnie 3Dmark wynosi ponad 4200pkt.

A co do tego ramu jak dam w dualu? Będzie lepsza wydajność w Lolu?

A co do i3 to zmieniam za około miesiąc na i5 2400

Płyta to ASUS p8h61m LX R2.0

To co mam zrobić abym miał 1600mhz?

Jak dam na 1600 to się zapisze a po ponownym uruchomieniu nie przechodzi do systemu tylko muszę wejść do biosu i dac ustawienia jak były czyli 1333

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites

No więc chłopaki ustawiłem sobie w biosie X.M.P od tego intela ustawiło mi 1800mhz i zapisuje i uruchamiam ponownie i co? I błąd (poniżej) i tak jest na 1600,1800,1866 i nie wiem co mam teraz zrobić. Zależy mi aby chodziło na 1600.

Ale możliwości brak. A płyta glówna obsługuje 1600 i 1866.

Yhh..Nie mam siły na to. :D

Jak macie jakieś pomysły to wyśle zdj biosu abym wiedział co przestawić :)

 

http://i64.tinypic.com/15mmzop.jpg

Link to post
Share on other sites

Też chyba sobie spokój dam

 


Odświeżam bo dręczy mnie ten temat. W lolu jest tragedia. Użycie Gpu do 40% czy zrobie na niskie czy b.wysokie fps taki sam, czyli 80-90 a powinno być ze 140-160 na b.wyskoch lekko. Fps spada nawet nagle z 80 do 60 i powoduje tak zwanego laga i tak jest dosyć często. Przy końcowym napisie Przegrana/zwycięstwo fps 20 uzycie gpu i cpu w granicach 10%. Inni na podobnej konfiguracji mają wszystko dobrze. Kolega napisał ze to wina single channel 4gb i czy to jest naprawdę to (że fps taki niski)? Może być tez dysk (w sensie od tego ze tak o spada z 80 na 60)?

Natomiast w BF4 cpu i gpu ma od 60-99% zaleznie od sytuacji. FPS tam wynosi od 64-121 na ustawieniach wysokie/ultra. Ale tam występuje typowe zacięcie animacji ale jestem pewny ze to wina ramu bo wykorzystuje 3,8gb.

Takie zacięcia występują raz na tam 15min powiedzmy, gdy ram sięga zenitu.

Ale z tym lolem nie mam pojęcia czy to przez ram taki fps i czy tez czasem nie dysk.

Niezależnie od ustawień graf fps i "zacięcia" występują takie same.

Czy to na pewno Ram?

Win 10

Dysk to WD Blue 250gb 16mb (nowy)

 

W BF na 99% cpu (52 stopnie) gpu (62-65 stopnie)


tyle fps też bym chciał :(

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...