Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jak tak spytam z praktycznego punktu widzenia...Uwzględniłeś gwarancję i możliwości serwisowania u Koolance? Osobiście uderzałbym raczej w porządne i sprawdzone komponenty albo od EK Water Blocks (znacznie przyjemniejsza oferta i świetny serwis) albo od Aquacomputer (niektóre bloki wodne są bardzo ładne). Pomijam już fakt, że złączki Koolance mają problem z kompatybilnością z niektórymi popularnymi blokami wodnymi...

Link to post
Share on other sites

A jak tak spytam z praktycznego punktu widzenia...Uwzględniłeś gwarancję i możliwości serwisowania u Koolance? Osobiście uderzałbym raczej w porządne i sprawdzone komponenty albo od EK Water Blocks (znacznie przyjemniejsza oferta i świetny serwis) albo od Aquacomputer (niektóre bloki wodne są bardzo ładne). Pomijam już fakt, że złączki Koolance mają problem z kompatybilnością z niektórymi popularnymi blokami wodnymi...

Wlasnie bloki od Koolance sa nieco lepsze nie tyle jakosciowo co wydajnosciowo od EK (wiekszosc blokow Koolance jest zazwyczaj lepsza o ok. 1-2 C).

A serwis? Tak jak napisal adriankiller ;)

Link to post
Share on other sites

Wlasnie bloki od Koolance sa nieco lepsze nie tyle jakosciowo co wydajnosciowo od EK (wiekszosc blokow Koolance jest zazwyczaj lepsza o ok. 1-2 C).

To Ty jakieś inne testy chyba przeglądasz...Przykład? Pierwszy lepszy test bloków CPU oraz najnowszy test bloków wodnych na GPU...Pomijam już fakt, że swojego czasu Koolance miało różne wpadki z blokami CPU ale to już o tym pewnie wiedziałeś?
Link to post
Share on other sites

Nie wiem o zadnych wpadkach, mozesz przytoczyc jakies przyklady?

Co do wydajnosci:

http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... p?t=253470

 

Jak popatrzysz na wykresy (moze cos zle czytam, skoryguj mnie jezeli sie myle) to wyjdzie ze

Koolance ma roznice w delcie ok 0,2 C od najwydajniejszego bloku przedstawionego na wykresie, ale ma znacznie lepszy przeplyw cieczy.

Czy to nie czyni go najlepszym blokiem?

Taka jest moja opinia, ale moze rzeczywiscie jest cos lepszego?

Link to post
Share on other sites

tak jak myslalem ze spurem najleprzy ale o te 0.2stopnia to smiech na sali zeby przeplacac za cos takiego t.luk popatrz sobie na you tube chociaz

wszystkie najleprze pc z chlodzeniem wodnym maja prawie wszystko ok koolanca

to jest moj ulubiony ten pierwszy

 

wiec chyba cos ta marka musi znaczyc

Link to post
Share on other sites

@ GreQonE

 

Sam podałeś test, gdzie EK Supreme HF wygrywa z Koolance o 0,2 stopnia a co do flowa to się przyjrzyj jakie Ty bloki porównujesz bo ja tam widzę, że Z EK Supreme HF Full Nickel masz 158 L/h a z Koolance masz 160 L/h (blok Supreme LT znany jest ze swoich oporów ale to jest najtańszy blok od EK i to wiedzą wszyscy, którzy naprawdę interesują się chłodzeniem wodnym). No ale tak, ta różnica wręcz zgniata EK Water Blocks ;)

 

 

@ adriankiller

 

Ty to tak na poważnie? Naprawdę wyrabiasz sobie zdanie o wydajności bloków wodnych i chłodnic na podstawie filmów z YouTube? :P Podałem linki do profesjonalnych testów i to one są miarodajne jeśli chodzi o markę a nie filmiki userów...No ale skoro do Ciebie bardziej przemawia wizualizacja niż testy, to spójrz sobie na stronę EK Water Blocks, popatrz jakie tam są układy na stronie głównej, poszukaj sobie w necie projektów Screamera, Malika czy też Seby_84...O swoich wodowaniach (W Antec Solo, Lancool K62 i Fractal Design Define R2) nie będę wspominać bo się umywają do ich projektów...

Link to post
Share on other sites

jak dla ciebie 0.2 to jest roznica to chyle czola

a co do you tuba to chcialem ci pokazac ale jak ty wiez lepiej to .... to ok nie bede sie sprzeczal :D

Wybacz ale jeśli dla Ciebie wyznacznikiem klasy chłodzenia wodnego jest
na górze obudowy, to ja nie mam więcej pytań...High-endowy komp i kiczowate chłodzenie chłodzenie? Taaa, to jest coś co warto pokazać...

 

 

@ GreQonE

To nie sarkazm tylko zwrócenie uwagi, żeby co niektórzy się opamiętali z wypowiedziami na temat "lepszości" skoro ta jest bezpodstawna...A, byłbym zapomniał ...O słabych jakościowo blokach na karty graficzne Koolance też pewnie nie słyszałeś? :tajniak:

Link to post
Share on other sites

Dlatego sie pytam na powaznie, pisze ze jezeli sie myle to ze mozna mnie poprawic, nie trwam murem przy tych przekonaniach, nie ma sensu "naskakiwania".

 

O slabych jakoscia blokach tez nie slyszalem.

 

Wiem, ze kupujac produkty Koolance wyjdzie mi ponad polowe taniej niz kupujac produkty Aquacomputer/EK.

Link to post
Share on other sites

O słabych jakością blokach tez nie slyszalem.

Dlatego Cię informuję co byś się nie dziwił jak kupisz taki blok i się okaże, że jego wykończenie jest wręcz mizerne (chodzi zwłaszcza o napis i logo).

 

Wiem, ze kupujac produkty Koolance wyjdzie mi ponad polowe taniej niz kupujac produkty Aquacomputer/EK.

Przepraszam bardzo ale gdzie Ty masz bloki Koolance ponad połowę taniej niż Aquacomputer/EK Water Blocks? :D Jeśli w USA widziałeś coś za (przykładowo) 100 dolarów i sobie przeliczasz to bezpośrednio na PLN, to przelicz sobie jeszcze raz...Nie wiem czy wiesz, ale w USA mają o kilkanaście procent niższy podatek a po uwzględnieniu kosztów transportu i fluktuacji walutowych na rynku europejskim taki bloczek będzie kosztować ok. 115 euro. Dopiero to możesz sobie przeliczyć na złotówki. Nadal uważasz, że to takie super atrakcyjne? :D
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to co finalnie place, nie uwzgledniam kosztow przesylki, fluktuacji walutowych, ani wachan cen mleka pingwiniego samiczek okolo antarktydzkich :D

 

Wiem ze roznica cenowa jest bezposrednio taka:

http://www.koolance.com/water-cooling/p ... ct_id=1017

http://www.cooling.pl/ek-water-blocks-e ... 52429.html

 

Moze nie jest to polowa ceny, tak jak wczesniej napisalem na tym konkretnym produkcie jednakze ponad 100 PLN taniej :)

 

Co do samej jakosci bloku, jak do mnie dojdzie to zobaczymy, najwyzej bedzie to ostatni blok GPU do Koolance jaki kupie :D

Link to post
Share on other sites
Widzę, że "pop swoje i chłop swoje" ;) Ty się kierujesz ceną ze sklepu w USA, podaną w dolarach oraz po sporej przecenie :D Nie dziwi Cię, czeku Koolance musi robić takie przeceny? :tajniak:

 

Co do samej jakosci bloku, jak do mnie dojdzie to zobaczymy, najwyzej bedzie to ostatni blok GPU do Koolance jaki kupie :]

Spx, przyjrzyj się okolicy loga i napisu :D
Link to post
Share on other sites

Akurat tutaj przecena zrobiona ze wzgledu na "wiek" bloku :]

Chcialem porownac ceny blokow bezposrednio (nie place za przesylke z USA).

Finalnie roznica cenowa w zestawach jak sprawdzalem ostatnio przy zestawie ktory zamawiam czyli:

Pompka aka Laing D5 (PMP-450)

Blok na GPU (VID-NX480)

Kontroler TMS-200

 

Wyszla jakies 800 PLN na korzysc produktow koolance ;)

Link to post
Share on other sites

Akurat tutaj przecena zrobiona ze wzgledu na "wiek" bloku :]

Wybacz ale dla EK Water Blocks bloki mają swój wiek po jakichś 2 latach a ten Koolance na pewno tyle nie ma...Taka cena jest raczej ze względu na to, że tego nikt nie kupuje a Koolance zrobił po prostu wyprzedaż ;) Ale to trzeba znać troch rynek, żeby się zorientować...
Link to post
Share on other sites

nie wiem o co ta sprzeczka. jesli chodzi o zakup w usa to racja - bloki sa tansze ale sciaganie ich do PL to tak naprawde ruletka. na granicy paczke otworzy celnik i cala oszczednosc idzie sie walic bo trzeba zaplacic clo. w Polsce wyprzedaze sa smiechu warte - 5%? :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...