Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Planuję kupić stacjonarkę do 2500 złotych. Komputer będzie używany w większości do gier. Nie mam parcia na kupno sprzętu, gdzie wszystkie najnowsze pozycje będą "furczały" na ustawieniach graficznych "ultra" (wystarczy, że jestem posiadaczem laptopa, na którym nie można poszaleć z grami  :D). Planuję też, aby nowy sprzęt można by było z czasem normalnie rozbudowywać. 

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii nt. poniższego sprzętu, ponieważ aż tak się nie znam na hardwarze, jedynie popatrzyłem na niektóre "gotowce":

Procesor: Inter Core i3-8100

Płyta główna: ASRock Z370 PRO4

Pamięć RAM: Ballistix DDR4 Sport LT 2x4GB, 2400MHz, CL16 red

Karta graficzna: Asus GeForce GTX 1050 Ti

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W

Dysk (HDD): Toshiba P300 1TB

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

RAZEM: ok. 2600 złotych (link do koszyka)

Jak Wy widzicie ten zestaw? Czy części są dobrze dobrane? A może jednak zestaw jest przepłacony? A może widzicie tu inny zestaw niż ten co jest powyżej? 

Zapraszam do komentowania oraz do zadawania pytań ;)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Zestaw chcesz kupic teraz czy mozesz poczekac?

Na teraz :

 

Zasilacz http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=38113

450w wystarczy , 5 lat gwarancji

 

Pamiec ram : https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-black-ddr4-8gb-2x4gb-2666mhz-cl15-hx426c15fbk2-8-766880/ szybsze, w okolice 3000mhz powinny pojsc

 

Jesli mozesz poczekac na tansze plyty pod coffe lake to raczej da rade zmienic procesor na i5 8400 (6rdzeni vs 4 przy i3 8100)

Link to post
Share on other sites

Zestaw chcesz kupic teraz czy mozesz poczekac?

 

Właśnie jest problem, bo właśnie przymierzam się do kupna komputera od prawie pół roku, dopiero od paru tygodni staram się powoli realizować plan. Też nie wiem ile ja mam czekać na magiczną zniżkę cen na np. płytę główną (nie sprecyzowaliście się!)? Jeżeli mam czekać 2-3 miesiące, to mówię wtedy pas!

 

Zasilacz http://www.esc.pl/pr...ducts_id=38113 450w wystarczy , 5 lat gwarancji

 

Wersje green XFX mają 2 lata gwarancji. Cooler Master G450M lub Corsair CX450M oba na przetwornicy DC-DC, w połowie modularne okablowanie i 5 lat gwarancji.

 

Cenowo do tej 500-tki co pokazałem nie odstają, ale też nie wiem czy są one lepsze od tego SilentiumPC.

 

 

Jesli mozesz poczekac na tansze plyty pod coffe lake to raczej da rade zmienic procesor na i5 8400 (6rdzeni vs 4 przy i3 8100)

 

Przymierzałem się wcześniej do kupna peceta z Pentium G4560 (7g). Kogo się nie pytałem spoza forum, to wszyscy mówili, że nie warto inwestować w siódmą generację, skoro myślę o dalszej przebudowie (np. kupno lepszego procesora, kupno SSD, etc.).

Link to post
Share on other sites
Też nie wiem ile ja mam czekać na magiczną zniżkę cen na np. płytę główną (nie sprecyzowaliście się!)?

Kwestia kilku tygodni bo z tym sprawa już dość długo się przeciąga.

 

Cenowo do tej 500-tki co pokazałem nie odstają, ale też nie wiem czy są one lepsze od tego SilentiumPC.

Przecież masz napisane wyżej dlaczego będzie lepszym wyborem.

CX450M jest stabilniejszą jednostką z racji przetwornicy DC-DC, do tego częściowo modularny i 5 lat gwarancji. Poza tym ma lepsze kondensatory.

 

Przymierzałem się wcześniej do kupna peceta z Pentium G4560 (7g).

Pod rozbudowę nie ma za bardzo sensu, nawet upgrade z używanych procesorów nie jest za bardzo opłacalny na tle Coffee Lake.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...