Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej ;)

 

Chcę tanim kosztem kupić mobo,cpu,  gpu i ram do cs go. Zależy mi na jak najwydajniejszym zestawie w tej cenie. Zasilacz, ssd, obudowa jest. 

 

Moja propozycja to: i3 8100 + asrock z370 pro 4, jakiś ram za 200 zł (na początek 4 gb wystarczy) i gpu - GT 1030? wychodzi około 1400-1500 zł. Nie potrzebuję płyty do OC. W przyszłości planuję i5 8400 więc taka wystarczy, no chyba, że jest coś tańszego (podobnie z gpu i ram). Ogólnie to GPU strasznie poszło do góry i zastanawiam się czy nie szukać używanej karty bo 350 zł za 1030..

 

Może da się coś bardziej sensownego w niższej cenie wybrać? ;)

Link to post
Share on other sites

Plan masz dobry. Kop allegro bo tam czasem są partie kart GT 1030 po 200 zł. Zastanów się jeszcze nad tym OC. Jak wyrwiesz teraz GPU za 100 zł taniej to masz Z370 Tomahawk. Różnica w cenie pomiedzy 8400 a 8600K aż tak wielka nie jest. Być może jeszcze zmienisz z czasem zdanie co do OC a fps w CS:GO z takiej decyzji niezmiernie się ucieszy

Link to post
Share on other sites

Może i masz rację. Wcześniej miałem i4 4460 + GTX 660 i w 720p miałem prawie cały czas 299 fps (stałe). Brat ma i5 8400 i gtx 1050 ti i różnica jest ale w full hd na maksymalnych. Przy tej rozdzielczości aż tak mie czuć tego (a nie ukrywam, że do 720 p sie przyzwyczailem). Zawsze mobo można sprzedać i kupić później coś mocnienszego (tym bardziej jak będą pieniądze na np i7 8700k to 100 zl roznicy mi nie zrobi). Poza tym chyba chcę mieć jeden "slabszy" komputer. Zależy mi by było tanio i w miarę wydajnie ;)

 

Jest jakieś tansze sensowne mobo pod ten procesor?

Link to post
Share on other sites

Pod ten i3 8100/i5 8400. Zastanawiam się czy bez OC trzeba w miarę płyty czy może być nawet tańsza niż ten PRO 4. No i pytanie co do tego GT 1030 bo z tego co widzę to większość wersji ma chlodzenie pasywne. Brać co najtańsze czy są lepsze/gorsze?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...