Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za 2400 zł można coś lepszego kupić niż stara i3 w dodatku w Dellu który lubi się sypać (wystarczy poczytać opinie na notebookcheck.pl o wersjach Inspiron 15/17R. W cenie do 2400 zł można już znaleźć coś na procesorach Sandy Bridge i to na i5 z nowymi grafikami Intela (zintegrowane w rdzeniu) + dodatkowa grafika tak jak np. w MSI CX640 - fajnie to wygląda, i5-2410M, 4 GB RAM, 500 GB HDD i Intel HD 3000 + GeForce GT520M + bateria na ok. 6h tu masz link do recenzji i testów http://pclab.pl/art44788.html Jak dla mnie to będzie optymalne wykorzystanie zamierzonej kwoty.

Link to post
Share on other sites

Co to Pan Błyskawica v2?

 

można coś lepszego kupić niż stara i3 w dodatku w Dellu który lubi się sypać

Człowieku co ty pieprzysz? i3 to nowa generacja procesorów Intela a Sandy Bridge różni się tylko i wyłącznie tym, że ma zintegrowaną grafikę, która w większości przypadków do srania się przydaje.

(wystarczy poczytać opinie na notebookcheck.pl o wersjach Inspiron 15/17R

http://www.opineo.pl/opinie-900250-dell ... n5010.html 23 opinie, wystarczająco żeby stwierdzić, że gadasz pierdoły.

Dell produkuje laptopy najwyższej jakości i dobrej niezawodności więc twoje argumenty są wyssane z palca.

 

GeForce GT520M

Jest słabsza od 5650 w dellu. 5470 wystarczy do grania w simsy z nadwyżką.

 

bateria na ok. 6h

Nie wszyscy mają pierdolca na punkcie baterii. Taką długość pracy można osiągnąć tylko na modelu z 8 komorą baterią, który jest oczywiście odpowiednio droższy i nie mieści się nawet do 2500. Człowieku najtańszy model jest droższy o 700 zł w porównaniu do asusa, zastanowiłeś się już o czym ty gadasz?
Link to post
Share on other sites

A kolega obrońca Della ?

Gdyby kolega wyżej potrafił czytać ze zrozumieniem to by wyczytał, że kolega trybik ma trochę racji w tym co napisał a mianowicie...

 

Dell Inspiron wcale nie jest taki dobry jak go wszyscy opisują, słaba bateria (no 2,5h max to trochę przesada z i3 czy i5), grafika Radeon HD5650 ma zmniejszone zegary z 550 MHz na 450 MHz http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar ... 174.0.html

 

O Sandy Bridge-u też napisał, że posiada Intel HD wbudowany w rdzeń CPU, więc znowu ktoś czegoś nie doczytał... co do HD 3000 ja bym nie powiedział, że nadaje się do "srania", do filmów, internetu i office jest wystarczająca, oszczędza minimalnie bo minimalnie ale zawsze baterię (uwierz mi, dla wielu użytkowników czas baterii jest ważny, bo niektórzy ruszają się zza biurka ze swoim komputerem) patrz via nVidia Optimus. Co do opinii - ja bym się tak tym nie podpierał, bo nie wszyscy wystawiają pochlebne opinie temu modelowi, no chyba, że po paru dniach użytkowania. Miałem te modele w rękach, sprzedawałem je (już 3 szt. wróciły - 2x uszkodzony dysk, 1x uszkodzona karta WiFi, jedyny plus to, że serwis bardzo szybko to naprawił) i powiem szczerze, że dla mnie to jest chiński szmelc, zresztą powiedz mi kiedy model Inspiron (najniższy z gamy) był dobry ? Przypomnę choć model 1525 z którego schodziła farba z obudowy, strzelały klawisze, klawiatura się uginała (w tych też się ugina), model N5030 który poza klawiaturą która się ugina, ma tragiczną obudowę (cała polerowana), jakość plastiku poniżej normy... no ale cóż wymagać od modelu za 1900 zł ?

Co do baterii w tym MSI CX640 z linku do skąpiec.pl - podstawowe baterie z tego co doczytałem wystarczają na ponad 4,5h pracy co do 2 może 2,5h pracy na Dellu i tak jest sporą przewagą.

 

Pozdrawiam,

merkup

 

P.S. Przedstawione powyżej opinie, są tylko i wyłącznie moim własnym zdaniem.

Link to post
Share on other sites

grafika Radeon HD5650 ma zmniejszone zegary z 550 MHz na 450 MHz

To se zwiększ, rączek nie masz? Do simsów i tak będzie z nadwyżką i to dużą.

 

3dmark05

Widziałeś żeby ktoś podawał wyniki w 3dmarku05 w ciągu ostatnich 5 lat? Chyba się zatrzymałeś na 2005 roku.

 

oszczędza minimalnie bo minimalnie ale zawsze baterię (uwierz mi, dla wielu użytkowników czas baterii jest ważny, bo niektórzy ruszają się zza biurka ze swoim komputerem) patrz via nVidia Optimus

Nie oszczędza minimalnie tylko oszczędza sporo. Skoro podobno sprzedajesz laptopy to powinieneś wiedzieć, że daje to dużego kopa w długości pracy na baterii.

 

Miałem te modele w rękach, sprzedawałem je

A ja nie śpię bo trzymam 24 karatowy kredens z sypialni. Nie wciskaj kitu wszystkim, którzy czytają ten temat bo z ciebie taki sprzedawca jak z koziej du*y trąba. Pojęcia nie masz o kartach graficznych, procesorach ani jakości wykonania.

 

to jest chiński szmelc, zresztą powiedz mi kiedy model Inspiron (najniższy z gamy) był dobry ? Przypomnę choć model 1525 z którego schodziła farba z obudowy, strzelały klawisze, klawiatura się uginała (w tych też się ugina),

No patrz jakoś nikt nie zauważa takich usterek oprócz ciebie dziwne nie?

 

Co do baterii w tym MSI CX640 z linku do skąpiec.pl - podstawowe baterie z tego co doczytałem wystarczają na ponad 4,5h

Czyli kolejny raz mam rację. Już chyba 3 czy 4 raz w tym temacie w rozmowie z tobą.

 

Jak tak bardzo obstawiasz za swoim to daj autorowi 400 zł i niech kupi sobie tego laptopa. Że też tacy ludzie lubią się ośmieszać jak nie mają o czymś pojęcia.

Link to post
Share on other sites

Widziałeś żeby ktoś podawał wyniki w 3dmarku05 w ciągu ostatnich 5 lat? Chyba się zatrzymałeś na 2005 roku.

 

Podaje je wyobraź sobie notebookcheck.pl odsyłam do tabeli z linku który podałem wcześniej.

 

Nie oszczędza minimalnie tylko oszczędza sporo. Skoro podobno sprzedajesz laptopy to powinieneś wiedzieć, że daje to dużego kopa w długości pracy na baterii.

 

Sprawdź tutaj, masz konkretnie tego MSI CX640 i CR640 porównanie poboru prądu i uwierz mi, Intel HD 3000 cudów nie zdziała przy normalnym trybie pracy, choć czekaj, zaraz, dopiero pisałeś, "po co komu bateria?" Tak czy inaczej, różnice nie są kolosalne.

http://pclab.pl/art44788-9.html

 

A ja nie śpię bo trzymam 24 karatowy kredens z sypialni. Nie wciskaj kitu wszystkim, którzy czytają ten temat bo z ciebie taki sprzedawca jak z koziej du*y trąba. Pojęcia nie masz o kartach graficznych, procesorach ani jakości wykonania.

 

Ciekawe skąd takie przekonanie, poza tym wychodzi słoma z butów - patrz używany język, kultura osobista 10/10 , tylko pozazdrościć. Opinia jest moja własna, jak też zaznaczyłem w tekście na dole, ale znowu ktoś się wykazał totalnym ignorantem i nie przeczytał do końca tego co napisałem, a napisałem tak: "P.S. Przedstawione powyżej opinie, są tylko i wyłącznie moim własnym zdaniem."

 

No patrz jakoś nikt nie zauważa takich usterek oprócz ciebie dziwne nie?

 

To wyjdź człowieku zza komputera i obejrzyj ten model, modele wcześniejsze, widać, że nigdy przytoczonych modeli nie widziałeś na oczy a tym bardziej nie miałeś ich w rękach.

 

Jak tak bardzo obstawiasz za swoim to daj autorowi 400 zł i niech kupi sobie tego laptopa. Że też tacy ludzie lubią się ośmieszać jak nie mają o czymś pojęcia.

Pojęcia to ty kolego nie masz, bo najpierw piszesz, że bateria jest niepotrzebna a teraz, żebym dołożył autorowi tematu 400 zł, żeby kupił baterię na 6-7h, po co, jeżeli wystarczy mu standardowa bateria na 4-4,5h ?

 

Reasumując, poza wysoką kulturą wypowiedzi nie przedstawiłeś, jakichkolwiek argumentów ZA Dellem 15R.

 

Pozdrawiam i kończę tą konwersację, lepiej zakończyć na w miarę przyzwoitym poziomie.

 

Życzę autorowi udanego zakupu i z góry przepraszam, za tą wymianę słowną.

Link to post
Share on other sites

po co komu bateria

Nie powiedziałem tego, kłamiesz kolejny raz.

 

Podaje je wyobraź sobie notebookcheck.pl odsyłam do tabeli z linku który podałem wcześniej.

Ja również cię odsyłam

5650 - 6460 3dmark06

GT520M - 5668 3dmark06

 

Sprawdź tutaj, masz konkretnie tego MSI CX640 i CR640 porównanie poboru prądu i uwierz mi, Intel HD 3000 cudów nie zdziała przy normalnym trybie pracy, choć czekaj, zaraz, dopiero pisałeś, "po co komu bateria?" Tak czy inaczej, różnice nie są kolosalne.

http://pclab.pl/art44788-9.html

Sorry bo nie zrozumiałem. Porównujesz słabego GT520M o niskim poborze energii do poboru energii energooszczędnego intela? Dobre! Tylko pozazdrościć obeznania w kartach graficznych.

 

To wyjdź człowieku zza komputera i obejrzyj ten model, modele wcześniejsze, widać, że nigdy przytoczonych modeli nie widziałeś na oczy a tym bardziej nie miałeś ich w rękach.

Jak ja bym tak wszystkie modele oglądał, które polecam na forum to bym do domu nie wrócił. Czytam recenzje i opinie innych, a twoja jest dla mnie bezużyteczna tak jak dla autora tematu.

 

Ciekawe skąd takie przekonanie, poza tym wychodzi słoma z butów - patrz używany język, kultura osobista 10/10 , tylko pozazdrościć. Opinia jest moja własna, jak też zaznaczyłem w tekście na dole, ale znowu ktoś się wykazał totalnym ignorantem i nie przeczytał do końca tego co napisałem, a napisałem tak: "P.S. Przedstawione powyżej opinie, są tylko i wyłącznie moim własnym zdaniem."

Jeżeli mam okazję rozmawiać z człowiekiem kulturalnym to robię to w sposób odpowiadający rozmówcy. Ty mnie kompletnie nie znasz więc co możesz o mnie powiedzieć? Bo ja o tobie to, że kłamiesz i nie masz racji w żadnym z twoich postów w tym temacie dlatego rozmawiam z tobą w ten sposób bo nasza relacja to ekspert vs napinacz. Jeśli rozmówca przejawia choć oznaki inteligencji i rozumnego myślenia to zachowuje się stosownie do sytuacji patrz tutaj - viewtopic.php?p=374466#p374466

 

 

Ciekawe skąd takie przekonani ... Opinia jest moja własna, jak też zaznaczyłem w tekście na dole, ale znowu ktoś się wykazał totalnym ignorantem i nie przeczytał do końca tego co napisałem, a napisałem tak: "P.S. Przedstawione powyżej opinie, są tylko i wyłącznie moim własnym zdaniem."

Miałem te modele w rękach, sprzedawałem je

Aha to już ich nie sprzedajesz? Szybko zwinąłeś interes. W 8h otworzyć sklep i go zamknąć to jest to!

 

Pojęcia to ty kolego nie masz, bo najpierw piszesz, że bateria jest niepotrzebna a teraz, żebym dołożył autorowi tematu 400 zł

400 zł to musisz dołożyć do najtańszego modelu, jak chcesz żeby go kupił to poproś go o numer konta i ślij. On jest za drogi nie wiem czy to dla ciebie za trudne do zrozumienia? Może twoja kultura wypchnęła ci rozum? Ludzie przesadnie kulturalni i jednocześnie głupi są bezużyteczni dla populacji.

 

Pozdrawiam i kończę tą konwersację, lepiej zakończyć na w miarę przyzwoitym poziomie.

Uwielbiam takich jak ty, skoro ośmieszył się we wszystkich postach bo do wszystkiego się przyczepiłem i poparłem to argumentami to najlepiej uciec jak szczur z tonącego statku. Uciekaj, zostały twoje posty w którym popierasz gościa który nazywa i3 przestarzałą technologią i próbujesz udowodnić, że GT520M jest mocniejszy od radka 5650.
Link to post
Share on other sites

Nikt nie próbuje udowodnić, że GT520M jest mocniejszy od Radeona 5650 z GPU ustawionym na 650 MHz, jasno jest pokazane w rankingu która karta jest wydajniejsza, ale biorąc pod uwagę stock-owe wartości (czyt. 450 MHz na GPU w tym Dellu) to różnice w wydajności pomiędzy tymi grafikami się zacierają do w zasadzie niewidocznych. Interesu nie zwinąłem, nie bój się o mnie, ba w tej chwili trzymam w ręku tego Della i nadal mi się nie podoba. Nie wywyższaj się do rangi "eksperta" bo wtedy słoma z butów wystaje ci jeszcze bardziej (można to nawet nazwać swojego rodzaju narcyzmem).

Co do modelu podstawowego MSI CX640 - http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2115183 cena 2569 zł więc 2569 zł - 2400 zł to jest 169 zł.

Nie wszyscy mają pierdolca na punkcie baterii.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...