Skocz do zawartości

Karta dzwiękowa do płyty Z370


Recommended Posts

Budżet 300-400

Czego potrzebujesz? Karty dźwiękowej

Przeznaczenie (gry, muzyka, filmy): 75% gra 20% muzyka 5% filmy

Źródło (czyli do czego podepniemy dany sprzęt): Asrock Z370
Oczekiwania (czego oczekujemy od urządzenia): Lepsza od ALC 1120
Inne (wszelkiej maści pytania): Dobre pozycjonowanie w grach jest najważniejsze ale też lubię posłuchać muzyki trance i klubowej, najczęściej z lat 2000-2005. Słuchawki Kingston cloud w przyszłości coś lepszego
 

Upatrzyłem sobie Asus Xonar DX/XD, dobrze jak by ktoś kto ma nowego Realteka oraz tego Asusa lub niższą serie napisał kilka słów.

Druga opcja to używana AiM sc808 choć ją nie łatwo dostać

Proszę o radę, sprzęt zamawiam jutro

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

 Dziś przyszedł Xonar DX na testy i  z każdą chwilą coraz przyjemniej się go słucha. Dźwięk jest czystszy i tak nie trzeszczy jak ALC1220

Słuchawki obecnie cienkie, Cloudy 1 ale może wpadnie coś lepszego wiec chcę kartę na kilka lat nie do wymiany na lepsze słuchawki

 

 Nowa opcja to zakup asus strix dlx lub asus asus xonar phoebus Cena nowych 600 i 520zł, używana 450 i 350zł która jest bardziej warta swojej ceny?

 

 ASus strix dlx przemawia do mnie lecz czy warto płacić 2x więcej niż za Soar dostając dodatkowe pokrętło i 124db? Czy 116 vs 124db czuć różnice? Może inne komponenty są lepsze?

 

 Raczej efektu przestrzennego nie używam, wystarczy mi stereo w grach. Czy w takim wypadku karty Asusa jak i oprogramowanie pod gry będzie mi potrzebne? Może pokusić się o używkę sc808

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

Dźwięk jest czystszy, ale nie tak czysty jak mógłby być. Jeśli rozmawiam z kimś stojącym obok mnie to jest różnica.

 

Czy AiM będzie gorzej sobie radził z pozycjonowaniem w grach od kart Asusa jeśli używam trybu stereo?

Link to post
Share on other sites

hmm nie wiem czy pod xcloudy warto inwestować w AIMa. 

Warto ale z takim planem na przyszłość wymiany na coś lepszego.

Czy AiM będzie gorzej sobie radził z pozycjonowaniem w grach od kart Asusa jeśli używam trybu stereo?

Raczej bym to nazwał, że pozycjonowanie może być nieco "inne".

Soar dostając dodatkowe pokrętło i 124db? Czy 116 vs 124db czuć różnice? Może inne komponenty są lepsze?

To jest marketingowy bełkot. Takie parametry mają wzmacniacze za 3000-7000zł.

Link to post
Share on other sites

https://us.hardware.info/reviews/6532/5/three-asus-sound-cards-for-gamers-strix-raid-dlx-raid-pro-and-soar-review-test-results

 

tu są jakieś testy ale mało z tego rozumiem, czego konkretnie dotyczą?


Przyszedl dzis Asus Raid dlx i narazie nie bede go komentowal bo zrownal bym go z blotem, dam jej czas ze dwa dni i powiem Wam czy warto.

Szukamy dalej, kolejna karta w kolejce to Asus Phoebus solo, jak wypada na tle xonara DX? Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

Mam xonara dx, oceniam go bardzo dobrze, choc nie ma wzmacniacza bassss jest czystrzy i miasisty , a dzwiek trafia w moje gusta. Na poczatku tak nie gral ale jak sie rozgrzal jest ok. Jedynym atutem ptzemawiajacym za Raid dlx jest nieziemskie pozycjonowanie. Grajac przez dwie goodziny w bf1 ani razu sie nie pomylilem co dobpozycji wroga.

 

Chcialbym taki dzwiek jak Xonar DX z lepszym pozycjonowaniem i glosniejsza

 

Nie wiem czy phoebus bedzie lepszy wiec pytam czy warto brac na testy czy zostac przy DX

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

 

https://us.hardware.info/reviews/6532/5/three-asus-sound-cards-for-gamers-strix-raid-dlx-raid-pro-and-soar-review-test-results

 

tu są jakieś testy ale mało z tego rozumiem, czego konkretnie dotyczą?

Przyszedl dzis Asus Raid dlx i narazie nie bede go komentowal bo zrownal bym go z blotem, dam jej czas ze dwa dni i powiem Wam czy warto.

 

Szukamy dalej, kolejna karta w kolejce to Asus Phoebus solo, jak wypada na tle xonara DX?

 

przez ok 4 lat posiadalem phoebusa solo,pięknie sie zgrywał z hd380pro i innymi sluchawkami z przedzialu 500-1000pln i smiało moge go polecic(czysty dzwięk ).niestety karta padła (lewy kanał słuchawkowy zaczął bardzo cicho grać) .kupilem strix soar uproszczona wersja Raid dlx i to była masakra trzaski w sluchwkach itp. kwiatki(z tego co wyczytalem to przypadlosc tej serii).dzis nabylem sound blastera g5 za 350pln prawie nówka sztuka, wiec w miare niezla cena jutro moge cos naskrobac jak to gra.ogolnie z recenzji wypada niezle.

Link to post
Share on other sites
https://us.hardware.info/reviews/6532/5/three-asus-sound-cards-for-gamers-strix-raid-dlx-raid-pro-and-soar-review-test-results

 

tu są jakieś testy ale mało z tego rozumiem, czego konkretnie dotyczą?

Przyszedl dzis Asus Raid dlx i narazie nie bede go komentowal bo zrownal bym go z blotem, dam jej czas ze dwa dni i powiem Wam czy warto.

 

Szukamy dalej, kolejna karta w kolejce to Asus Phoebus solo, jak wypada na tle xonara DX?

Jak ocenisz asus raid dlx do integry alc 892 lub 1220? Mowimy o plytach z370
Link to post
Share on other sites

Wieczorem napisze obszerna ocene tej karty, narazie dam jej szanse i ja dogrzewam...

Edit. Buczenie spowodowane cewkami karty gtaficznej ktora znajduje sie slot nizej rozwiazane. Dolaczony potencjometr do kingston cloud rozwiazal sprawe. Wystarczy go wpiac miedzy sluchawki a boxa po czym ustawic na max 70% ale nie szkodzi bo robiac nawet 30% glosnosci maksymalnej karty membrany masuja uszy. Podzespoly po kilku godzinach sie rozgrzaly zobaczymy co bedzie wieczorem. Obecnie nie jest zle, coraz mniej mysle o phoebusie.

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites
Jak ocenisz asus raid dlx do integry alc 892 lub 1220? Mowimy o plytach z370

Tych integr nie ma co nawet zestawiać z tymi układami. Nie ten poziom. To nie są złe karty ale z jakiś względów mało popularne, bo nie robił ich "Creative" i z kilku innych powodów.

 
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie ze dlatego bo nikt nie kupi karty za 800zl bez receniji.

Musze jej przyznac ze surround ma znakomity. Grajac na xonarze DX z wlaczonym 7.1 jak i stereo nie raz mialem problemy odgasc gdzie jest przeciwnik. W DLX zanim wychyle sie zza rogu juz zaczynam strzelac i mam wycelowane w przeciwnika. W bf1 zaczynaja wyzywac mnie od cheaterow.

Jutro lub w weekend jak bede mial chwile wolnego, zapne xonara XD i dam porownanie z nim i integra.

Link to post
Share on other sites
Musze jej przyznac ze surround ma znakomity. Grajac na xonarze DX z wlaczonym 7.1 jak i stereo nie raz mialem problemy odgasc gdzie jest przeciwnik

Surround, to tak naprawdę próba emulowania dobrego dźwięku przestrzennego. Najlepszy dźwięk przestrzenny uzyskuje się w inny sposób. Te efekty niosą za sobą także pogorszenie pozycjonowania oraz barwy dźwięku ale to trzeba się w słuchać na odpowiednim sprzęcie.  Może się podobać, może być przydatne ,choć to tylko emulowanie.Coś się poprawia i tym samym coś pogarsza i o tym ludzie już nie wspominają, a warto o tym pamiętać.  :)

Link to post
Share on other sites

Super wiadomosc. Poszukuje karty z duza scena do PUBGA i w przyszłości innych gier gdzie polozenie przeciwnika jest istotne.

 

Aim 808 od dawna jest niedostępy

Creative ae-5 wydaje sie ciekawy ale malo recenzji i na audiofanatyku evil pisal ze to nic specjalnego

 

Więc moze ten dlx bedzie wporzadku, w szczególności ze kupie rownie drogie sluchawki ath ad700x

Link to post
Share on other sites

Nie wyrażam jeszcze opinii o tej karcie gdyż jeszcze nie wykorzystywałem jej w pełni możliwości.

Kolego adivxv nawet nie śmiem podważać twojej wiedzy na temat układów dźwiękowych, ale... szukam karty głównie do konkretnych gier: Battlefield, PUBG, WoT (+ kilka innych mniej istotnych).

 

Zacznę o gry PUBG która mnie zauroczyła jako pierwsza od kilku dobrych lat. Pewnie między AiM 808 a Raid DLX nie będzie dużej różnicy ze względu na braku wparcia emulacji dźwięku przestrzennego (nie mylić z dźwiękiem 7.1 którego też gra nie obsługuje) działa tylko dźwięk stereofoniczny i jest na słabym poziomie. Najbardziej czekam na aktualizacje wsparcia dźwięku przestrzennego w tej grze która może okazać się cheatem dzięki Sonic Radar w obecnym stanie jest bezużyteczny  (zakres kierunku około 15 stopni w lewą i prawą). Jeśli gra wesprze 7.1 radar pokaże nam nawet jeśli gracz kucnie bo wtedy też jest wydawany dźwięk.

 

Battlefield 1- każdy fan wie że gra słynie z bardzo dobrej grafiki i najlepszego wsparcia audio w świecie gier. Grac kilkaset godzin na ALC1120 to ja zawsze byłem tym drugim w tabeli wyników, kolega był pierwszy na liście teraz jest różnie. Zawsze używałem Stereo różnie z tym bywało, nie raz się myliłem co do miejsca rywala chodź i tak byłem pod ogromnym względem poziomu pozycjonowania w samej grze.

DLX pierwsza bitwa, włączony tryb FPS + podbite niskie częstotliwości, górne nieznacznie wyżej tak jak lobie. Runda pierwsza zakończona wynikiem 54/17 grając przeciwko plutonowi szanowanego klanu. Poziom 7.1 pomiędzy kartami pokroju DX czy ALC1150 jak i obecną wbudowaną ALC1120 to jak porównać film 3D, 2D do rzeczywistości. W grze czuje się jak bym był obecny na polu bitwy słyszę przeciwnika biegnącego 7 przecznic dalej i już wtedy wiem w której się znajduje,  słyszę że kolejny goni mnie z tyłu, jeszcze inni wiem ze są w miejscu przejmowania flagi.

O Xonar DX mogę powiedzieć że pozycjonowanie miała nieznacznie słabsze nawet od ALC1220 ale jakość dźwięku już na znacznie wyższym poziomie. Tryb 7.1 działał w niej bardziej jak tani filtr próbujący odtworzyć kilkukrotnie dźwięk stereofoniczny który w odsłuchy był płytki. Łatwiej grało się w Stereo.

WoT- o World of Tanks nie będę pisał nie ma o czym, ta gra nie ma dzwięku

 

Jestem również fanatykiem muzyki Trance z klimatów pierwszych Sunrise 2003-2004. W chwili pisania tego posta włączyłem sobie składkę muzyki Trance wysokiej jakości i zawiesiłem się na 10 minut po czym pomyślałem że moje Kingston Cloud działające z najlepszymi zintegrowanymi układami zintegrowanymi chcę wesprzeć drugim zestawem lepszej jakości dźwięku słuchawek do muzyki.

Karta DLX oferuje dużo możliwości  korekcji dźwięku które wspaniale wzbogacają efekty dźwiękowe (szczególnie muzyka w filmach).

 

Po za ogromnymi plusami DLX karta posiada również swoje wady. Mam zamontowaną kartę slot na GTX1080ti w lewej słuchawce słychać lekkie buczenie niezależnie od poziomu głośności lecz nasilają się przy podkręcaniu karty. Obecnym rozwiązaniem jest albo znaczne obniżenie taktowań grafiki, lub jak w moim przypadku zamontowaniem dodatkowego potencjometra na kablu do słuchawek i ustawieniem go na około 80% co całkowicie niweluje to zjawisko. Możliwe że karty są zbyt blisko siebie GTX ciągnie po OC prąd jak potworek, na pewno to sprawdzę montując dźwiękówkę na najniższym slocie PCIe

Kolejnym największym minusem jest to że czasem słyszałem trzaski, które po zresetowaniu komputera zazwyczaj ustawały. Dziś odinstalowałem najnowsze sterowniki i wgrałem te z płyty CD 1.0.9 i jedynymi trzaskami które wyłapałem do tej pory są te które były w momencie podpięcia telefonu pod ładowarkę do tej samej listwy co komputer. W weekend pociągnę uziemienie do gniazdka z ogródka mam nadzieje że coś zmieni.

Ostatnim minusem jaki napotkałem to przy przewinięciu nagrania na na YouTube w przeglądarce Firefox przestaje działać panel filtrów oraz equalizer w sterownikach, pomaga na to odpalenia ponownie programu ze sterownikami lub przeładowanie strony oraz włączenie na chwile utworów w  Winamp.  Obecnie tylko w Firefox miałem z tym problemy, inne odtwarzacze jak i gry nie miały z tym problemu.

 

Mikrofon działa czysto, jest też filtr w sterownikach z potencjometrem do regulacji echa coś jak w sterownikach w Windowsie tylko tu mamy regulację. Teraz nie brzmię jak małpa w inkubatorze tylko bardziej naturalnie i bez szumów. Sądzę że mikrofon od Kingston nie jest na tyle dobry by móc napisać coś więcej.

 

Największym dla mnie plusem karty DLX nad DX oraz zintegrowanymi układami był w kolejności: dźwięk przestrzenny, jakość dźwięku, filtry dźwięku oraz moc samego wzmacniacza słuchawek. Bardzo pozytywne wrażenie wywarł na mnie sterownik Box, gdzie nie jestem jakimś fanem dodatkowych pierdół ani napaleńcem RGB LED wypada bardzo przyzwoicie i elegancko taka jest również jego obsługa. Morza byłoby się tylko przyczepić że za dopłatą 200zł producent nie wyposażyłby karty w pilot.

 

W kupnie wspierałem się recenzjami z zagranicznych portali takimi jak ta https://www.kitguru.net/components/soundcard/matthew-wilson/asus-strix-raid-dlx-7-1-sound-card-review/ i mogę się  z nią zgodzić lecz dopiero po kilku nocnych godzinach odtwarzania dźwięków wszystko się zmieniło o 180%. Na początku miałem chęć odesłania karty, ale Xonar XD też grał lepiej po wygrzaniu coś jak nowe kolumny. Jeśli uda mi się usunąć te minusy karta zostanie ze mną jeśli nie to przetestuje inne i wtedy zadecyduje którą wybrać.

Nie jestem audiofilem bardziej gamingfilem lecz dostrzegam różnice w dźwięku jak również cenie go za swoje możliwości. Chcę jeszcze zrobić test jak wygląda przesadka w "drugą stronę". Na co potrzebuję więcej czasu wtedy będę  mógł napisać więcej. Lecz czuję że mogą ograniczać mnie słuchawki.

Ogólnie dla mnie karta jest warta swojej ceny bardziej niż Xonar DX czy ALC1120 dawany za darmo.


Ile masz zamiar wydać na układ dźwiękowy ?

Asus Strix Raid DLX to koszt pond 750zł ,bardzo dużo jak na układ tego typu.

 

Tak Asus Strix Raid DLX to obecnie koszt 736zł z przesyłką według portalu Ceneo, ja za swojego dałem 599zł towar ze zwrotu wiec

roczna gwarancja.

Nie zapominajmy że karta ma dwóch braci w cenach nowy Soar 230zł i wersja PRO za 400zł lecz ich nie słyszałem

Link to post
Share on other sites
Ile masz zamiar wydać na układ dźwiękowy ?

 

Asus Strix Raid DLX to koszt pond 750zł ,bardzo dużo jak na układ tego typu.

Szukalem czegos do 500zl i najbardziej pasowal mi AIM SC808, no ale wiadomo jak z dostepnoscia, gorzej niz z kartami graficznymi vegi. Jestem sklonny dac wiecej jeśli karta bedzie tego warta

 

KOXsu dzieki za recke, wszystko wskazuje na to ze karta ma to czego oczekuje

Link to post
Share on other sites

jezeli wyeliminowales z tego dlxa charczenie w sluchwkach to bardzo dobra wiadomosc.jak pisalem w poscie wczesniej mialem strix soar czyli uboższa wersja dlx i to była masakra jeżeli chodzi o słuchawki.walczyłem z tymi trzaskami  kilka godzin  i nic nie wyszło karta została zwrócona.z tego co mnw obserwuje po recenzji tego dlxa to w moim odczuciu wychodzi że to praktycznie podobna karta co phoebus solo a nowke mozna miec za 520pln czyli jakies 230pln mniej.jak już wspominalem phoebusa mialem ok 4 lat i od poczatku nie bylo mowy o trzaskach w sluchawkach (dzwiek czysciutki i karta swietnie sie zgrywala z hd380pro),jedyne zastrzezenie to ze w karatch asusa dzwiek zawsze byl taki troszke metaliczny ale asus tak już ma,mi to w niczym nie przeszkadzalo najzwyczajniej w swiecie przyzwyczailem sie do tego i było swietnie.jednak po 4 latach padl wzmacniacz słuchawkowy TDA6120A2 (jak ktos wie gdzie namierzyc taki scalak byłbym wdzieczny szukam szukam i nici :-) ) wracajac do tematu kilka dni temu kupilem sound blastera g5 i krotko mowiac jest wiecej niż lepiej podkreslam nie jestem audiofilem ale troszke tego dzwieku przerobilem :-).g5 gra bardzo naturalnie nie ma mowy o jakims znieksztalconym dzwieku lub trzaskach w sluchwkach(do gierek tez jest sporo ustawien ktore jeszcze bardziej poprawiaja rozgrywke).basu i dynamiki jest tyle ile byc powinno w moim odczuciu.dla mnie osobiscie nastepna swietna karta zwazywszy ze kupilem ja za 350pln praktycznie nówke sztuke.od razu wspomne jak tylko aim sc808 bedzie dostepny tez ja kupie a g5 i tak zostanie gdyz jest to swietny przenosny sprzet nawet mozna zrobic kombinacje ze bedzie dzialac ze smartphonem :-).aima 808 posiadalem przed przygoda z phoebusem solo  ale w ciagu 2 miesiecy karta byla 3 razy na gwarancji(ciagłe znikanie z systemu a na koniec juz wogole jej nie wykrywalo) za 4 razem juz nie wytrzymalem i zabralem pieniazki i w taki oto sposob kupilem asus z ktorym swietnie mi sie wspolpracowalo  ok 4 latek:-).asus będzie ożywiony jak tylko namierze tego scalaka,każde inne wyjscie gra bezproblemowo tylko ten nieszczesny padniety wzmak.a bym zapomnial :-) https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-x-ae-5-978090/ karta mocno potaniala i byc moze dzis bym kupil wlasnie ta ale jeszcze kilka dni temu byla za 650pln.bądz co bądz mysle ze ae5 gra bardzo podobnie do g5.i teraz konczac moje wypociny bez ladu i skladu :-)  mysle ze placenie 750pl za dlxa  to bardzo slaby pomysl,jestem bardziej niz pewny ze ten dlx to praktycznie identyczna karta co phoebus solo  a drozszy o 230-250pln. wiec totalny bezsens.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...