Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

od 10 lat używam htc.

kiedys htc m9 podczas ladowania sie spaliło, wczoraj to samo zrobiła moja 10tka od HTC

 

pojdzie na gwarancje ale po naprawie przejmie go żona, pytanie co kupić?

 

Nota8 cena 3800 taniej nie moge znaleźć

htc u11+ na stronie htc po zalogowaniu do ich huba cena 3050zł 

ALE

za miesiac światło dziennie ujrzy u12 i zeby sie nie okazało ze zaraz zrobią promo na 11+, raczej u12 nie kupie przy premierze bo pewnie wystartuje z pułapu nota a wtedy wolał bym samsunga.

 

 

Jestem otwarty na opinie.

 

Najbardziej boli mnie brak jacka z htc, w aucie korzystam z auxa,navi i czesto go ładuje, wiec bede musiał sie zaopatrzyć w jakis odbiornik BT pod jacka.

 

 

Byłem dziś w sklepie ogłądałem samsungi, miałem kupic s8 bo po promocji mozna go miec juz za 2400 ale proporcje ekranu mnie odrzucli a s8+ kosztuje tyle co u11+....

 

 

Proszę o pomoc i rady.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobne dylematy i skończyłem z Note 8. Czy dobrze? Może zacznę od innej strony.

 

W U11+ zabije Cię niska jasność ekranu i błędy w systemie, przez które procesor nie przechodzi w tzw. "deep sleep" co kończy się z kolei szybkim drenażem baterii. Coś na zasadzie znikających 30-40% baterii przez noc, gdy telefon nie jest używany. Porównanie - ekran w Note 8 wykręca jakieś 650 nitów na max auto. Mate 9 którego miałem wcześniej, a którego ma żona - jakieś ~670 nitów. U11+ - nie wykręca 300 nitów. Padaka.

 

Co z Note 8? Mieszane uczucia. Na pewno nie dałbym za swojego 3800, a kosztował mnie aż tysiaka mniej dwa miesiące temu. Bałem się, że wał, bo z Plusa i cena dziwnie niska, ale nie zablokowali go do tej pory, więc...

 

W każdym razie - ekran niby super, ale po porównaniu z Mate 9 biel wali żółcią po oczach, chociaż jak patrzę na niego normalnie, to wygląda ok. Ogólnie jasność, kolory, kąty widzenia - jest mega. Działa całkiem sprawnie, ale udało mi się zarżnąć te 6GB ramu, a nie miałem nic, poza trzema apkami otwartymi, w tym dwie przeglądarki z dwiema kartami każda. Poza tym działa naprawdę szybko i sprawnie, czuję przeskok w płynności wyświetlania stron z dużą ilością ciężkiego graficznie contentu. Bateria robi robotę, chociaż bałem się, że będzie zdychać w oczach przy 3300mah. Średnio wykręcam ponad 6h SoT, przy prawie stale włączonym LTE i ekranie na ponad połowę jasności. Dźwiękowo całkiem spoko, chociaż startu do mojego Pioneera XDP-100R nie ma ;) Aparat przy dobrych warunkach robi świetne zdjęcia. Ból jest taki, że automat ma tendencję do makabrycznego ustawiania ekspozycji przy niedoborze światła i zdjęcia wychodzą rozświetlone, a nie każdy lubi bawić się każdorazowo w tryb pro. Czytnik linii papilarnych to padaka. Niby idzie się nawet przyzwyczaić do jego położenia, ale działanie pozostawia wiele do życzenia. Skonfigurowałem ten sam palec dwa razy jako dwa osobne odciski, a i tak może co najwyżej polizać pięty czytnikowi z Mate 9 pod każdym, każdym względem.

 

 

Jak masz konkretne pytania dotyczące Note 8, to wal śmiało. Ja generalnie poczekałbym mimo wszystko 2-3 miesiące na premiery nowych flagowców, bo wtedy ceny pójdą w dół na bank.

Link to post
Share on other sites

Jeśli wchodzi e grę zakup z przedłużenia umowy to sporo byś zaoszczędził na każdym telefonie. S8 już można kupić za 1900, S8+ za ok 2100, Note 8 za 2800.

Ciekawe opcje do rozważenia to jeszcze Mate 10 pro za ok 2300 i LG V30 za podobną kwotę. Myślę że to są porównywalne sprzęty i każdy jest do rozważenia i każdy ma swoje wady i zalety.

Jeśli już byś kupował z przedłużenia umowy to kupuj z orange albo play bo oni nie blokują po imei.

Link to post
Share on other sites

Serce jest za htc, wziął bym nawet tego u11+ bo ze względu ze ten telefon jest tylko dostpępny na stronie htc bedzie rzadkoscią i nie bedzie bardzo szybko tracił na wartosci ale lada dzien wyjdzie u12 ;/


Po premierze u12 jezeli cena spadnie u11+ do ~2800 biore, lub u12 do 3500zł, przeczytałem wszystko w polskim internecie o u11 i to pixel XL ktore google odrzucilo, ten telefon przejdzie do historii jako jeden z lepszych htc, wiec czekam tylko co sie statnie po premierze u12 i co sobą bedzie reperezentował.

Link to post
Share on other sites

Bo go nie ma, jest dostępny tylko na stronie htc.com/pl w polsce.

Czy to źle? dla mnie dobrze, z doświadczenia wiem ze potem lepiej takie modele trzymają cene, miałem sensation XE ze słuchawkami beats kiedyś, kupiłem używany po roku sprzedałem drożej :) 

Nie wiem czemu htc nie wprowadza go do sprzedazy pewnie dlatego ze skupia się na rynku amerykanskim i dla tego ze u12 nie bedzie zbyt bardzo od niego odstawał a zaraz się pojawi. u11+ to miał być pixel XL. 

Gwarancja i tak jest realizowana w dziadowskim regeneris [ teraz jakies cdti] wiec wole taka "elitarnosc modelu" niż miał by wisieć a promocji w każdym sklepie w necie. 

Link to post
Share on other sites

Ja w ciągu ostatniego półtora roku cztery razy korzystałem z usług Regenersis i jestem bardzo zadowolony. Szybko, sprawnie, bez wpadek. Wliczając dwa razy zbity ekran z mojej winy.

 

Nie liczył bym na trzymanie ceny przez ten telefon, kiedy, a ekran i bugi drenujące baterię telefon na zagranicznych forach i w recenzjach jest dość mocno poniewierany.

Link to post
Share on other sites

Poczytałem dziś kilka zagranicznych recenzji z większych portali na świecie i raczej wszędzie pozytywne opinie zbiera.

 

Bug drenujący baterie - nie widziałem takiego zgłoszenia w polskim necie w wśród userów, może naprawili to juz jakimś patchem? to tylko soft wiec raczej naprawa nie stanowi większego problemu. 

 

 

ekran - tez podobno az tak tego nie widać np wg gsmareny, więc bede tu optymistyczny.

co miał bym do wyboru prócz u11+ lub u12? 

czekać na nota9 ? te samsungi są tak brzydkie... ;/ 

htc gra najlepiej, oferuje najlepsze słuchawki, robi najlepsze zdjęcia. 

Link to post
Share on other sites

@Vaiet co do ekranu z "żółtym białym" to chyba kwestia sztuki. Mam S7 Edge i S8 w domu i S8 ma właśnie żółty biały. Porownywalem z innymi s8 i każdy miał taki jak ten s7. Widocznie jakaś rewizja takich ekranów, niby można to wyregulowac ale i tak widać różnicę, ale mam wrażenie że dzięki temu trochę lepszy kontrast jest na tym egzemplarzu. Zresztą każdy superlcd od HTC też taki żółty biały ma (przynajmniej takie doświadczenie z one m7 i m8) ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...