Skocz do zawartości

PC do 2500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Radziuz,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Głównie praca biurowa i internet. Do tego World of Tanks.
  • Maksymalna kwota : 2500
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Teraz
  • Których części potrzebuję : Wszystko oprócz CD-Roomu, i jeśli stary zasilacz się nada to również bez niego.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 19" FHD
  • Specjalne wymagania : Cicha praca i 256gb SSD
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Zasilacz FSP/Forton FSP400-60APN 400W ; CD room jakiś noname ale jest.
  • Własna propozycja zestawu : Nie mam pomysłu.
  • Inne : Chciałem wrzucić tutaj i5 i jakąś wygłuszoną obudowę, jak zostanie coś z budżetu to może i cichsze chłodzenie do CPU niż to pudełkowe. Jak się zmieści win10 w budżecie to dobrze a jak nie to brak parcia.

    Cześć, generalnie komputer nie jest dla mnie, ale przyszły właściciel chciałby żeby był cichy. Narazie nie zamierza tam odpalać nic mocniejszego niż WoT ale z czasem chciałby żeby płyta główna uciągnęła nowszą kartę graficzną za np jakieś 2/3 lata.

    Tak więc dobrze by było nie oszczędzać na płycie. Karta graficzna sam nie wiem, intelowska integra wystarczy na WoT'a? Czy dobrze będzie coś tam wsadzić?

    Nie wiem co z zasilaczem. Mam do dyspozycji wyżej opisany, wystarczy?

    Co do cichej pracy. Myślę że jakaś w miare dobrze wygłuszona obudowa była by tu dobrym rozwiązaniem, plus ewentualnie jakieś tanie chłodzenie zamiast boxowego.

    Pisałem też o Win10 ale to tylko w razie jeśli cokolwiek z budżetu zostanie przy ogólnym spełnieniu wstępnych założeń nadrzędnych.

    Z góry dzięki wam za pomoc o którą nie pierwszy raz tutaj proszę i zawsze jestem w pełni zadowolony :)

     

 

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/260772-komputer-do-gier-i-nagrywania-do-2900-z%C5%82otych/

 

Jesli wystarczy Ci sam dysk ssd 256 to czekasz na tansze plyty pod procesory coffe lake i te 200zl zaoszczedzone na plycie + cena dysku p300 = ssd 256.

 

Ramy mozesz zmienic na HyperX Fury 2666 a te ~60 zl  dokladasz do chlodzenia spartan 3 pro.

Co do karty, zamiast 1050ti mozesz isc w 1030 na przeczekanie, wtedy nawet na i5 8400 sie zalapiesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 x  MSI B350 PC Mate /AMD B350, DDR4, AM4/ 1 x  A-Data 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 XPG Z1 1 x  SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 1 x  Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink 1 x  Microsoft Windows 10 Home OEM 64Bit PL 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  AMD Ryzen 5 2400G /3.9GHz, AM4, BOX/

 

2595 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 
4 rdzenie i 8 wątków z mocną iGPU, SSD na NMVE pod M.2, fabrycznie wyciszona obudowa, system win 10 w cenie. W przyszłości jak weźmie chęć na granie w coś bardziej wymagającego to bez problemu można dorzucić mocniejsze GPU. Póki co Twój zasilacz może zostać. Taniej można brać 2200G w cenie 400 zł gdzie masz 4 rdzenie. 
 
2200G czy 2400G do grania w WoT spokojnie wystarczy
 
 
Można też składać na Intelu ale tutaj na intrzegrze będzie znacznie gorzej niż w przypadku AMD. Inna sprawa taka, że w cenie 2400G jest i3 8100 ale w takim konfigu zostaniesz na zdecydowanie słabszej iGPU HD 630 a średnia wydajność i3 8100 wypada słabiej niż 2400G w grach
 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Grałem w WoT-a na integrach Intela. Da się grać, ale na niskich ustawieniach. Z tym, że za jakiś miesiąc wchodzi aktualizacja gry z nowymi mapami FHD i należy się spodziewać wyższych wymagań od GPU. Gra ma też  bardziej wykorzystywać wielordzeniowość. Dlatego na dzień dzisiejszy lepszym wyborem wydaje się Ryzen5 2400G (649 zł). Aby mu dorównać do Intela trzeba dokupić co najmniej  GT 1030, która pokonuje Ryzenowską Vegę 11. Ale cenowo i3 8100 + GT 1030 to o 150 zł więcej niż Ryzen. Należy jednak zwrócić uwagę, że Vega  do rozwinięcia skrzydeł wymaga podkręcenia procka i samej grafiki oraz  szybkich pamięci, najlepiej też podkręconych, a także rezerwacji sporej ilości RAM-u na potrzeby GPU (chyba 2 GB u Liptona). Więc i tu koszty wzrosną na przyzwoitą płytę do OC i lepszy RAM. Wybór nie jest więc prosty.

Nie wspomniano tu jeszcze o zestawieniu G4560 + GT1030 (564 zł), które w grach pokonuje Ryzena 5 2400 G (film Liptona). Do wymienionych na wstępie zastosowań (biuro i WoT) ta konfiguracja z pewnością zda egzamin.

Z powyższego wywodu nasuwa mi się wniosek, że jednak optymalnym wyborem na dziś byłby tańszy Ryzen 3 2200G (415 zł), który ma co prawdą słabszą wersję GPU Vega 8, ale w WoT daje radę. Ewentualnie,  w razie potrzeby można dokupić GPU wyższych lotów, np GTX 1050 (jak spadną ceny). Do biura i WoT-a z pewnością wystarczy.

Edytowane przez knopler
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;)

 


 

czekasz na tansze plyty pod procesory coffe lake

 


 

 

 (jak spadną ceny).

 

Piszecie o czekaniu na niższe ceny, da się jakoś oszacować kiedy te ceny spadną? :)

Przyszły właściciel PC'ta z jakiejś przyczyny koniecznie chce ten komputer złożyć na I5, mówiłem mu że integra wypada tam słabiej ale uparł się że najwyżej za 2-3 miesiące dołoży karte graficzną typu gtx 1050 lub coś nawet mocniejszego.

EDIT: Budżet może skoczyć do 3 tysięcy pod warunkiem że system się w nim znajdzie :)

 

Edytowane przez Radziuz
Link to post
Share on other sites

 

 

Przyszły właściciel PC'ta z jakiejś przyczyny koniecznie chce ten komputer złożyć na I5, mówiłem mu że integra wypada tam słabiej

 

No nic nie poradzisz. Ryzen z dobrą integrą do takich zastosowań jak znalazł.  

Link to post
Share on other sites

A kwestia spadku tych cen o których było wyżej? Kiedy można się ich spodziewać? Bo miesiąc mój wujek może poczekać np ale to chyba max. Jeśli to loteria to pewnie złożę mu zestaw z Ryzenem. :)

 

EDIT: Po zastanowieniu ( wujek nie chce słyszeć o AMD, cóż zrobisz, nic nie zrobisz) zdecyduje się chyba na złożenie takiego zestawu:

 

SilentiumPC Regnum RG1 (Pure Black)

AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/ 

Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/

SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Vengeance LPX

Asus GeForce GT1030 2GB DDR5 64bit (1468/6000)

Crucial Crucial MX500 250GB (560MB/510MB/s) 3D TLC NAND

 

Koszt to 2515zł. Co myślicie? Poleciałem w dół na obudowie i SSD.

Edytowane przez Radziuz
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dla mnie bez sensu. Praca biurowa o ile to jest Office, net, jakieś programy do prowadzenia rachunkowości, to nie potrzeba tutaj 6 jajek. Do WoT znów przydałaby się mocniejsza grafa.

Wiem, ale w przyszłości to znaczy za jakieś 2 latka karte się wymieni, a procesor jest że tak powiem na zapas. Chciał I5 to ma I5. Ja osobiście włożył bym tam I3. Ale to nie dla mnie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...