Skocz do zawartości

Obudowa pod Celcius S36 [max 500zł]


Recommended Posts

Cześć.

Początkiem kwietnia premiera Ryzenów, więc zbliża się zakup PC. Mam zamiar dopieścić zestaw, tak żeby w kwietniu to była tylko decyzja Ryzen 2700 czy i7 8700k. Sprzęt będzie użyty do programowania, amatorskiej obróbki zdjęć i grania. Celować będę w monitor 4k 120/144Hz, więc zależy mi żeby procesor nie zaniżał tutaj wydajności.

 

Ogólnie obecnie pomysł jest taki:

 

CPU: Intel i7 8700k (jeśli nowe Ryzeny będą wystarczająco dobre to wezmę R7 2700/2700X, głównie kwestia jak wysoko pójdą)

MOBO: Asrock Z370 Extreme 4

RAM: G.Skill lub Corsair 2x8GB 3200MHz CL14

HDD: Seagate Barracuda 2TB

SSD1: Idirium Pro 240GB (został ze starego PC)

SSD2: Plextor M8Pe 256GB

Chłodzenie CPU: Fractal Design S36 (jest sens wymieniać wentyle na SilentWings 3? zależy mi na ciszy)

Zasilacz: Corsair RM650X

Obudowa: ???

Karta graficzna: GTX560Ti (miałem kupić GTX1050Ti i czekać na Ampere, ale będę miał za darmo GTX560Ti to tyle wytrzymam kilka miesięcy)

 

Obudowa musi być porządna, solidna konstrukcja z piwnicą i oknem bez zbędnych wodotrysków. Musi zapewnić dobry przepływ powietrza, posiadać filtry i zmieścić Celcius S36 na froncie. Z tego powodu na froncie, bo przeglądałem parę testów i wychodziło wtedy najlepiej. Nie chce też bawić się w wielkie klockowate chłodzenia CPU a custom loop to 2x cena S36. Ostatnio polecono mi dwie:

Phanteks Enthoo Pro M TG

lub

Fractal Design Meshify C Dark Glass

 

W Pro M nie podoba mi się umiejscowienie portów na froncie. W obu wypadkach zastanawiam się też jak będzie z kartą graficzną, jak S36 wejdzie na front to żeby nie okazało się że mi potem GTX2080/2080Ti nie wejdzie bo jes za długi. Poza tymi zarzutami obie bardzo mi się podobają.

 

Górna granica to 500zł, wolałbym trochę mniej.


Jakieś opinie o Corsair Obsidian 500D? Zwłaszcza w porównaniu do Pro M Tempered Glass? Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...