Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna +/-600zł


Recommended Posts

Witam obecnie posiadam komputer o następującej konfiguracji:

Procesor Intel Core i5-4440 /3.1GHz

Płyta główna Gigabyte GA-H81M-HD3

Pamięć RAM GoodRam 6GB 1333MHz CL9

Karta graficzna: Radeon 6970 2GB

Zasilacz Chieftec 650W

Chciałbym zakupić nową kartę graficzną aby zagrać w gry typu: GTA V, Need For Speed 2015, Battlefield 1 przynajmniej na średnich detalach. Trochę sam poszperałem i znalazłem taką kartę: Zotac GeForce GTX 1050 Mini 2GB GDDR5. Kosztuje ona w okolicach 550zł czyli mieści się w moim budżecie. Czy sama wymiana karty graficznej w moim komputerze pozwoli na zagranie w wyżej wymienione tytuły w miarę płynnie?

 

 

Link to post
Share on other sites

Procesor dobry i nie będzie tutaj ograniczeniem.

Teoretycznie 8GB ramu to minimum przy dzisiejszych grach a tym masz 6.

Karta będzie o niebo szybsza niż ten stary radeon. 

Musisz pamiętać że przy obecnej słabej optymalizacji gier 2GB pamięci w tym 1050 może być ilością niewystarczającą dla produkcji AAA.

Jak dla mnie minimum to 1050ti 4GB, tylko że nie masz szans kupić nowej w tej cenie a używanej sprawnej nikt w tej cenie nie sprzedaje.

Pozostaje poczekać aż wyjdzie nowa generacja i pojawi się wysyp kart koparkowych w sensowych cenach.

Link to post
Share on other sites

Czyli mam rozumieć, że lepiej dopłacić do 1050ti 4GB bo jest zauważalny skok wydajnościowy w grach, lecz musiałbym też dokupić ram, bo te 6gb co mam obecnie będzie znacznie spowalniał? Czy też zaczekać i polować na używane karty po koparkach tak?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy też zaczekać i polować na używane karty po koparkach tak?

Jak dla mnie najrozsądniejsze rozwiązanie. 

Obecnie zakup cześci komputerowych jest bardzo słabo opłacalne. Kosmiczne ceny GPU i pamięci RAM (ddr4). 

Opcja 1: zakup gtx 1050 i żal że brakuje jej pamięci.

Opcja 2: dołożenie ponad budżet do karty(1050ti) która jest tak naprawdę na początku średniego segmentu.

Opcja 3: dokup ram teraz i poczekaj aż zacznie się wyprzedaż kart z koparek. 

Link to post
Share on other sites

w tych grach , co podałeś,  do ustawień średnich gtx1050 spokojnie wystarczy, przy obecnych cenach kart chyba najrozśdaniejsza karta na przeczekanie

co do wyprzedaży kart z koparek to prędko nie liczyłbym na to, w końcu gościom muszą się one zwrócić, a to nie trwa miesiąc-dwa, ale czasami ponad rok i więcej, tym bardziej , że krypto ostatnio pikuje w dół

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
co do wyprzedaży kart z koparek to prędko nie liczyłbym na to, w końcu gościom muszą się one zwrócić, a to nie trwa miesiąc-dwa, ale czasami ponad rok i więcej, tym bardziej , że krypto ostatnio pikuje w dół

Przelicznik wydobycia musi być naprawdę spory żeby górnicy chcieli zmieniać sprzęty. Bardziej mi to będzie wyglądać, że stare koparki zostaną jak są a nowe karty będą wykupowane przez nowych górników. Nie będzie ani używek ani nowych kart :)

Edytowane przez Przemyslavxd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...