Skocz do zawartości

PC po naprawie dziwnie się zachowuje.


Recommended Posts

Witam,

Dzisiaj przyszedł mi zasilacz z serwisu. Po montażu i podkręceniu CPU ( resetowałem BIOS ) komp zawiesił na napisie ,,Zapraszamy!" podczas ładowania Win. Potem sypnął BSOD z końcówka 50, nie spojrzałem dokładnie bo szybko mrugnęło. Teraz dwa razy zawiesił mi się ,,normalnie" ( kursor w uśpienie ) w włączonym Chromie. Po resecie pisze że jakieś tam pliki Chroma uszkodzone i brak ustawień. Przed chwilą zresetowałem kartę do stockowych częstotliwości. Jeszcze dodam że gdy skończy się ekran ładowania Windowsa, wyskakuje na ułamek sekundy artefakt od jego loga, nic podczas ładowania. Czytałem właśnie że albo jakiś wirus, albo coś z pamięciami na karcie. Póki co działa, ale piszę na wszelki wypadek, doradźcie co mogło się stać. :help:

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przyszedł mi zasilacz z serwisu.

a co się działo przed serwisowaniem? To samo, czy w ogóle nie działał?

Po prostu się wyłączył. Ale miał defekt, bo od zawsze piszczał, nowy już siedzi cicho ;>

 

 

Poszukaj w podglądzie zdarzeń info nt. tego bsoda.

Jak? ;)

 

Nazwa dziennika:System
Źródło:        Microsoft-Windows-Kernel-Power
Data:          2011-03-24 19:44:32
Identyfikator zdarzenia:41
Kategoria zadania:(63)
Poziom:        Krytyczne
Słowa kluczowe:(2)
Użytkownik:    SYSTEM
Komputer:      Damian-Komputer
Opis:
System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.
Kod XML zdarzenia:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
  <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
    <EventID>41</EventID>
    <Version>2</Version>
    <Level>1</Level>
    <Task>63</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2011-03-24T18:44:32.643214200Z" />
    <EventRecordID>30802</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>Damian-Komputer</Computer>
    <Security UserID="S-1-5-18" />
  </System>
  <EventData>
    <Data Name="BugcheckCode">0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
    <Data Name="SleepInProgress">false</Data>
    <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
  </EventData>
</Event>

Coś w tym rodzaju? Pierwszy raz używam tego programosa i się nie orientuje ;p I dziękuje za warna za double posta, ale odświeżyć trzeba w potrzebie ;)

Link to post
Share on other sites

Tutaj znajduje się kompletna instrukcja jak należy odczytać co naszej maszynie dolega. (zalecam również wykonanie pkt 1a, raport wtedy jest czytelniejszy i łatwo można się w nim odnaleźć).

Na dodatek jeśli chcesz zobaczyć na żywca komunikat BSOD to wyłącz uruchamianie ponowne uruchamianie w momencie 'awarii systemu'. W WinXP prawy klik na mój komputer => właściwości => zaawansowane => uruchamianie i odzyskiwanie: do odznaczenia dzióbek "automatycznie uruchom ponownie".
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...