Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, jestem zmuszony kupić nowy telefon, lecz niezbyt mogę się zdecydować na obecne modele.

Chciałbym telefon najlepszy do cena/jakość.

 

Telefon służy mi zazwyczaj do nawigacji, filmy, gry, od czasu do czasu jakieś fotki.

Co byście polecili w tej cenie?

Link to post
Share on other sites

Czy może dołożyć 1400 i kupić Galaxy S9+ w przedsprzedaży z rabarbarem obniżającym cenę na 3400

 

Mam na oku jeszcze HTC U11+, Huawei mate 10 pro oraz LG v30. Jest sens wydawać ponad 3k na telefon?

Edytowane przez Xcmer
Link to post
Share on other sites

Jest sens wydawać ponad 3k na telefon?

Nie ma sensu. Możesz zastanowić się nad Xiaomi Mi6. Wydajność jak w Galaxy S8 a kosztuje prawie połowę mniej. https://www.x-kom.pl/p/374522-smartfon-telefon-xiaomi-mi-6-64gb-black.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

I wcale nie ma złego aparatu jak twierdzą niektórzy.

Edytowane przez yeti1992
Link to post
Share on other sites

Na siłę mogę nagiąć budżet, w oko wpadły mi telefony:L

 

-HTC U11+

-LG V30

-LG G6

-Samsung Galaxy S9+

 

Jak to jest z tymi Amoledami? Wypalają się faktycznie tak bardzo jak narzekają użytkownicy?

Telefon chcę zakupić na 2-3 lata. Źle sklasyfikowałem wymagania wyżej, zależy mi na muzyce, zdjęciach, baterii by wytrzymała dłużej niż 2 godziny jak w moim obecnym telefonie, przy używaniu nawigacji xD Oraz ogólnej wygody użytkowania.

 

V30 jak i Samsungi są dla mnie niepewne z tymi Amoledami, G6 ze słabym przednim aparatem, starszym procesorem oraz tylną szybką aparatu. Złoty środek to ten htc, lecz cena tez dosyć wysoka.

"Szaomi" jak i OnePlus mi nie podchodzą zbytnio.

 

Jak myślicie, co najbardziej opłaca się kupić. Prosiłbym o więcej opinii.

Link to post
Share on other sites

S8 z przedłużenia umowy kupisz już za 2000 bez większego problemu. Widywałem już na olx za 1900 ale szybko znikały. S8+ za 2200-2300 znajdziesz.

V30 za ok 2300 można wyrwać.

Miałem kilka amoledów i nigdy nie mialem problemu z ekranem.

Mate 10 pro również godny uwagi też już za 2300 można kupić.

Link to post
Share on other sites

Wypalaja się i to prawda, ale trzeba się postarać. Poza tym powinni taki panel wymienić na gwarancji. No chyba, że jest użytkowany "źle" czytaj jak na sklepowych półkach gdzie 24/7 świecą z maksymalną jasnością i tą samą treścią. Jak jesteś zawodowym kierowcą i używasz dzień w dzień nawigacji to może Ci się po roku wypalić interfejs nawigacji. iphone X też ma oleda więc.. trzeba umieć dbać o taki telefon. Ja wyłączyłem z automatu always on display. Możesz wziąść HTC tylko, że faktycznie gorzej trzyma i nie jest tak "stylowy" jak seria galaxy - jeśli Ci ns tym prestiżu zależy (tak jak mając ip). Ekrany amoled/oled są moim zdaniem lepsze od ipsow, ale mają też wady i trzeba umieć niestety z nich korzystać. Przerobilem mnóstwo smartfonow i ktoś kto powie, że ips jest naturalniejszy itp.. większej bajki nie słyszałem. Oledy/amoledy można wysterowac w ustawieniach, mogą wyglądać niemal tak samo jak ips z tą różnicą, że w oledach nie świeci czarny a w ipsie świeci choćby niewiadomo jaki super był. To już od Ciebie zależy czy akceptujesz to, że o smartfona trzeba w taki sposób dbać. Jest jeszcze iPhone 8 jeśli system Cię nie odstrasza i pewne ograniczenia tego telefonu. Mi sam brak jacka w iphone czy u11 wystarcza by je na starcie odrzucić, po prostu nie rozumiem tego, że nie podłączysz jednocześnie słuchawek i ładowarki, pomijając koniecznosc używania adapterow ;)

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

 

 

Przerobilem mnóstwo smartfonow i ktoś kto powie, że ips jest naturalniejszy itp.. większej bajki nie słyszałem. Oledy/amoledy można wysterowac w ustawieniach, mogą wyglądać niemal tak samo jak ips z tą różnicą, że w oledach nie świeci czarny a w ipsie świeci choćby niewiadomo jaki super był.

Amoled ma gorsze odwzorowanie kolorów. Biel nie jest bielą - czarny jest wzorowy. Kolory są cukierkowe - nienaturalne. Jasność samego Amoleda jest znacznie niższa niż IPS'a - przykładowo iPhone 7 ma o 50% większą jasność ekarnu (400vs600cd/m2) niż SGS7.

Wypalanie ekranu - pewne elementy masz ciągle w tych samych miejscach (godzina, ikony powiadomień, itp) - jeśli sporo korzystasz z telefonu w aucie np. na włączonym Yanosiku, nawigacji itd to z biegiem czasu wypalą CI się te obiekty na ekranie i będą widoczne na białych tłach.

 

 

Ja wyłączyłem z automatu always on display.

'Mam taką funkcjonalność, ale z niej nie korzystam, bo szkoda mi telefonu - może się ekran wypalić" - ekstra jakość wyświetlacza.

 

 

 

Ekrany amoled/oled są moim zdaniem lepsze od ipsow, ale mają też wady i trzeba umieć niestety z nich korzystać.

Twoim zdaniem są lepsze, ale trzeba umieć z nich korzystać - czyli Amoledy są dla ludzi inteligentnych, znających się na rzeczy, bo zwykły szary człowiek zajedzie ten ekran.....Wydając trzy tysiaki na telefon trzeba go okroić z pewnych funkcjonalności, nie korzystać z wysokiego podświetlenia (nie użytkować telefonu w słoneczne dni, gdzie jest wymagane wysokie podświetlenie) bo się zepsuje....

Rzeczywiście lepszy ekran.....moim zdaniem natomiast nie ma lepszego ekranu:) Jeden jest taki drugi owaki. Jednego trzeba się bać i dbać bo ma mega czerń, a drugi tej czerni aż takiej nie ma, ale się o niego nie martwisz i używasz telefonu komfortowo przez lata, bez obawy, że z biegiem czasu będą jakieś wypalone elementy.

 

 

 

est jeszcze iPhone 8 jeśli system Cię nie odstrasza i pewne ograniczenia tego telefonu.

Rzeczywiście ten system jest straszny.....nie to co Android....Android nie odstrasza...iOS owszem :)     Prosiłbym o nie stosowanie  takich manipulacji słownych, bo to automatycznie ostrzega drugą osobę przed iOS dając pozytywny wydźwięk dla Androida.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, nie mam zamiaru ograniczać się ze względu na ryzyko wypalenia, dlatego na dzień dzisiejszy póki jest jeszcze wybór, wybieram IPS. No cóż, bateria gorsza, fakt, ale co noc i tak nie przeszkadza mi załadować telefonu, ostateczność to power bank.

Brak złącza, z jednej strony minus, ale tragedii też nie ma, bezprzewodowe słuchawki się sprawdzą w sytuacji konieczności załadowania telefonu.

 

Na "prestiżu" w wyglądzie telefonu mi nie zależy, chcę by był to dobry sprzęt na dwa lata minimum.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ten HTC U11+ Tobie się podoba to bierz. Dostajesz solidny aparat i wydajność. Ponoć dołączone fabryczne  słuchawki pod USB-C brzmią lepiej niż słuchawki z jackiem. Także brak jacka da się przeżyć. 

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, nie mam zamiaru ograniczać się ze względu na ryzyko wypalenia, dlatego na dzień dzisiejszy póki jest jeszcze wybór, wybieram IPS. No cóż, bateria gorsza, fakt, ale co noc i tak nie przeszkadza mi załadować telefonu, ostateczność to power bank.

Brak złącza, z jednej strony minus, ale tragedii też nie ma, bezprzewodowe słuchawki się sprawdzą w sytuacji konieczności załadowania telefonu.

 

Na "prestiżu" w wyglądzie telefonu mi nie zależy, chcę by był to dobry sprzęt na dwa lata minimum.

 

Jeżeli telefon ma być po prostu szybki i dobry to czego byś nie wybrał to będziesz zadowolony.

 

Znajomy posiada leciwego już S6 edge i telefon dosłownie RAKIETA śmiga aż miło, do tego aparat bajka. Jak wiadomo co nowszy model to lepsze podzespoły i nowe ulepszenia.

 

Dobrą opcją będzie Samsung S8, lub zaczekać aż cena zleci (zawsze tak jest) i kupić S9 - mnie osobiście bardziej się podoba LG G6 oraz V30. Wybrałbym po prostu to co Ci się najbardziej widzi. Telefony są do siebie tak podobne (od środka), że mogą być "kuzynami".

 

Stałem przed podobnym wyborem i kupiłem Iphone 8. Tobie również polecam się nad tym zastanowić. Nawet jak Ci się nie spodoba to możesz sprzedać z nie wielką stratą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...