Skocz do zawartości

Monitor 20,21 lub 22' do ~1500 zl. internet/zdjecia/gry/film


Recommended Posts

Z racji tego, ze to mój pierwszy post, chciałbym się przywitać :hahaha:

 

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze monitora 20,21 lub 22 cale.

Monitora będę używał przede wszystkim do przeglądania stron internetowych, zdjęć, czasami filmów 720p,1080p i zwykłych divx, (posiadam 32 calowy tv, ale czasem nie chce mi się przełączać lub na tv żona ogląda swoje seriale), także do gier typu: counter-strike, call of duty, ultima online i w przyszłości diablo 3 :menda:

 

Komputer stacjonarny będę dopiero składał, w związku z czym nie wiem jeszcze z jaką kartą graficzną monitor będzie pracował (nie wiem czy ma to jakies znaczenie).

 

Kolor monitora nie ma dla mnie większego znaczenia, chciałbym coś dobrego trwałego nie męczącego wzroku, na tym ostatnim zależy mi najbardziej, by monitor nie męczył oczu, bo nie ukrywam, że spędzam przed komputerem dziennie bardzo dużo czasu. Cena max do około ~1500 zl. Mile widziane tańsze opcje, aczkolwiek jeśli warto dopłacić w imię jakości to jak najbardziej skłaniam się ku tej opcji. Przy okazji, chciałbym również zapytać w jakim sklepie internetowym lub w 3mieście najlepiej kupić monitor ?

 

Z góry bardzo dziękuję za porady.

Pozdrawiam - Grześ

Link to post
Share on other sites

21,5" na FHD może okazać się nieco męczące (z doświadczenia). Monitor jest zgodny z 3D stosując odpowiednie okulary. Nie trzeba wszak tego trybu używać.

Warto jednak wybrać się do Wrzeszcza i "organoleptycznie" dokonać zakupu. ;)

Link to post
Share on other sites

a masz jakis konkretny sklep na myśli ? Myślałem o zakupie w sklepie www.esc.pl ale moze znasz jakies sklepy w 3miescie gdzie dostanę monitory taniej? ;) (co do organoleptycznego wyboru zapewne miales na myśli galerie baltycka ?)

 

i co myslisz o monitorze, ktory polecil drachenfeles, model: HP ZR24 ??

 

Jeśli chodzi o tą opcję 3d, to nie do końca wiem jak to dziala, ale chyba nie identycznie jak np. w kinie, gdy ide na film w 3d ? Jeśli tak, to opcja wydaje sie byc bardzo fajna.

 

Posiadam tv lcd sharp wd1 32', ktory do filmow jak do tej pory się sprawdzał, więc nie wiem czy jest sens kupować monitor typowo pod filmy, skoro w większości przypadków wszystko oglądam na 32' sharpie, a od czasu do czasu tylko na monitorze, np. seriale... typu: dr house itd.

Link to post
Share on other sites

co mysliscie o tym monitorze ? : BenQ BL2400PT

jest ok, niestety nie znalazłem nigdzie jego pomiarów input lag, jedynie opinię recenzenta z australijskiego cnet, który tylko twierdził, że wypada świetnie, co mimo wszystko stawia go pod lekkim znakiem zapytania jeśli chodzi o gry

Link to post
Share on other sites

mam jeszcze na oku monitory:

21,5" Dell UltraSharp U2211H

iyama 24' E2472HD-B1

iyama 22' B2209HDS-B1

22" Dell UltraSharp 2209WA

 

Zmieniłem trochę kąt patrzenia na zakup, stwierdziłem, ze będę grał troche więcej w gry FPP, strony internetowe, zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

a co powiecie o BenQ BL2400PT i Samsung SyncMaster SMP2270HD ???

Będzie któryś lepszy do gier i filmów (również hd w 720p) niż Dell 2209WA ?

 

W sklepie esc.pl polecaja bardzo ten monitor della (2209wa), ale jak zdążyłem zauważyć jest to stosunko stary monitor i nie ukrywam, że trochę mnie to razi... co myslicie na jego temat?

Link to post
Share on other sites

nie ma się co zrażać 2209wa, dell co jakiś czas wydaje nową rewizję, przy czym imo to jeden z lepszych modeli pod gry/multimedia na IPS

niemniej BenQ BL2400PT także godny uwagi, choć jak to VA ma mniej "responsywną" matrycę no i nigdzie nie ma pomiarów jego input lag'u

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze w atrakcyjnej cenie Lg w2220p, którego posiadam od paru miesięcy i bardzo polecam.

To niemal to samo co DELL 2209wa (ta sama matryca) z tym że dell ma porty usb a LG ma wejście HDMI i wyjście na słuchawki. (hdmi zadecydowało że wybrałem LG, można podpiąć konsole)

 

Oba monitory są 16:10 co też nie jest bez znaczenia. :)

Link to post
Share on other sites

ale jak zdążyłem zauważyć jest to stosunko stary monitor i nie ukrywam, że trochę mnie to razi... co myslicie na jego temat?

To teraz zaleta nie wada, bo to konstrukcja "przedkryzysowa" i w wielu sprzętach jest jak byk widoczna ta tendencja do przycinania kosztów, np w telewizorach soniacza.

Link to post
Share on other sites

nie ma się co zrażać 2209wa, dell co jakiś czas wydaje nową rewizję, przy czym imo to jeden z lepszych modeli pod gry/multimedia na IPS

niemniej BenQ BL2400PT także godny uwagi, choć jak to VA ma mniej "responsywną" matrycę no i nigdzie nie ma pomiarów jego input lag'u

Posłuchaj go, ma rację.

Ja sam posiadam BenQ BL2400PT, z tą różnicą że kupowałem go do pracy, i rzadko gram i tylko czasem film na nim obejrzę.

Do gier/multimediów Dell 2209WA jak coś tańszego to już tylko TN.

Link to post
Share on other sites

ale jak zdążyłem zauważyć jest to stosunko stary monitor i nie ukrywam, że trochę mnie to razi... co myslicie na jego temat?

To teraz zaleta nie wada, bo to konstrukcja "przedkryzysowa" i w wielu sprzętach jest jak byk widoczna ta tendencja do przycinania kosztów, np w telewizorach soniacza.

EDIT: zapomniałem napisać, że tą matrycę wykorzystuje nowszy LG, chyba 2220p, więc raczej przestarzała nie jest.

 

temat nieaktualny, zakupiony monitor dell-a

:D ...a to na pewno twój temat?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...