Skocz do zawartości

Wybór laptopa do 3.500 - Pilne :D


Recommended Posts

Witajcie!

Ze względu iż sprzedaje PC itp. Musze zakupić laptopa własnie coś w okolicach 3,5 tyś.  zł. 

Nie jestem na czasie z grafikami i prockami , ale mniej więcej wiem co jest ok.

Laptop ma służyć ogólnemu trybowi tzn. przeglądania internetu, oglądania filmów 1080p,  Photoshop aby czasem poprawić zdjęcie, Office czyli nic specjalnego. 

 

Teraz pytania z którymi się waham....

1. Lepiej kupić i5 7300HQ czy 8250U

2. Z dyskiem SSD m.2 czy lepiej dokupić samemu - wiadomo będzie on szybszy i za pewne lepszy , no chyba że się myślę ?

3. Kupuje konsole Xbox lub PS4 wiec raczej grać nie będę , ale czy mimo wszystko lepiej kupić z grafiką 1050 własnie do filmów 1080p / 4k i mieć zapas do programów jak Photoshop?

 

Model który mi najbardziej wpadł w oko to:

ASUS VivoBook PRO N580VD  https://www.x-kom.pl/p/393011-notebook-laptop-156-asus-vivobook-pro-15-n580vd-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050.html  

Brak Windowsa to nie problem bo mam Oryginalnego, świetna smukła obudowa tylko czy to matryca IPS?

 

Co jeszcze możecie polecić?

Link to post
Share on other sites

No ten vivobook pro fajny. Ja celuję w vivobooka S510UN z dodatkowym ssd i windowsem za ok 3500. Porównywalny vivobook pro kosztowałby już koło 4000 zł. W pro masz lepszy procesor i grafikę. Podobno jest w nim TN'ka. W tym co ja będę brał jest IPS.

 

Tu masz recenzję wersji pro:

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-N580VD.257980.0.html

Edytowane przez djgromo
Link to post
Share on other sites

Wiesz obudowa Asusa jest smukła i taka ładniejsza :P Patrze tego Dell 5577 i wydaje się super. z tym że wiadomo wieksza buda i robi się gamingowo. Ale cene bijąca Asusa http://allegro.pl/dell-5577-fhd-i5-7300hq-16gb-1tb-gtx1050-4gb-w10-i7181778028.html?fromVariant=7181777662 Kwestia matrycy czy to IPS. Ogólnie muszę poczytać opinie, testy.

 

A co myślisz o Acerach i grafice MX150?

Link to post
Share on other sites

Dla mnie Acer zawsze się kojarzył, że to taki Asus tylko z gorszym wykonaniem i za mniejsze pieniądze. Ja zdecydowałem się na tego S510UN z kilku powodów. Po pierwsze to prezent i chciałem, żeby wyglądał ładnie i nowocześnie, zależało mi żeby był cienki. Jeśli będzie grane to w jakieś starsze gierki więc nie ma dużego ciśnienia na grafikę. Samemu mam nowego kompa, a i tak gram tylko na xboxie i czasem na playstation. Widziałem testy grania na tym MX150 i jak dla mnie wydaje się spoko zwłaszcza, że mówimy o tak cienkiej obudowie. Gościu na YT grał na tym w GTA 5 i nowego Need for Speeda. Te procki 8250U mają pobór mocy max 15 W, a 7300HQ ze 45 W. Ten Dell też ma matrycę TN. W zasadzie jeśli nie chcesz żeby laptop miał gamingowy wygląd, a miał 7300HQ i GTX1050 to tylko Vivobook Pro wygląda "cywilnie". Inne z tymi bebechami (Acery, Delle, Lenovo) dla mnie odpadały już za sam wygląd.

 

https://www.x-kom.pl/g-2/c/1522-notebooki-laptopy-15-6.html?sort_by=price_asc&f[22][81627]=1&f[37][81622]=1

Edytowane przez djgromo
Link to post
Share on other sites

No to ja bym wybrał procesor, który będzie chłodniejszy i pobiera 3x mniej energii. Laptop będzie się mniej grzał i może bateria dłużej pochodzi. Oba mają 4 rdzenie i 4 wątki. 8250u ma taktowanie 1.6-3.4 GHz , 7300HQ 2.5-3.5 GHz. Kluczowe jest pytanie czy chłodzenie jest na tyle wydajne żeby procesor nie zrzucał taktowania. Na papierze i w benchmarkach wypadają podobnie.

 

Edytowane przez djgromo
Link to post
Share on other sites

Szczerze po tym filmiku już mi przeszła ochota na tego Asusa, w tym przypadku juz lepiej bedzie kupno Mac Air :P

Patrze Acery i widze ze już jest lepiej. Prawda jest taka że chłodzić się to musi i ultra cienkie też nie może być :)


A matryca w tym Asusie to pomyłka

Link to post
Share on other sites

Kluczowe

jest pytanie czy chłodzenie jest na tyle wydajne żeby procesor nie zrzucał taktowania.

Na 99% nie jest wydajne. Niedawno bawiłem się precisionem 5520 za 8 tysi. Procek zapierniczał przez kilkanaście sekund z maksymalną wydajnością a potem zegar zwalniał.  Fizyki się nie pokona - throttling daje o sobie znać. Lapek z dwoma jajcami ma TDP na poziomie 15 W a 4-ro jajowiec i7 45, czyli 3 x więcej.

Tu masz test podobnego laptopa. CPU w Cinebench osiąga 720 punktów a po chwili spada do 460 https://www.notebookcheck.net/Dell-Precision-5520-E3-1505M-UHD-Workstation-Review.213844.0.html

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...