Skocz do zawartości

Witam! Poszukuje pomocy w zakupie routera.


Recommended Posts

Witam! Mam zamiar kupić router, ale nie wiem co robić dalej. Ogólnie mój problem polega na tym, że jak kupię router to czy będę musiał iść i go zarejestrować w sieci i płacić opłaty czy po prostu kupuję i nigdzie nie będę musiał iść i go rejestrować. Mam nadzieję że dobrze wyjaśniłem mój problem i czy ten problem jest do zrozumienia.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Na razie nie mam łącza, bo właśnie będę kupował router. Tylko znajomi mi mówili że trzeba jakieś mb wykupić ale to raczej nie prawda

 Z twoich wypowiedzi to nie masz zielonego pojęcia co chcesz kupić. Zasadnicze pytanie to co to za internet ma być? W zależności od tego albo od operatora dostajesz router albo sam kupujesz ale to zależy właśnie od posiadanego łącza. Inny router kupuje sie do kablówki typu Vectra, inny do lini telefonicznej Orange ( tu wbudowany modem ADSL lub VDSL) a zupełnie inny do LTE

Link to post
Share on other sites

Na razie nie mam łącza, bo właśnie będę kupował router. Tylko znajomi mi mówili że trzeba jakieś mb wykupić ale to raczej nie prawda

 

Trolujesz? Jeśli nie to zacznij od wykupienia łącza.

Link to post
Share on other sites

Z Internetu mobilnego możesz korzystać na telefonie, modemie czy routerze - gdy chcesz dzielić łącze na kilka urządzeń. Aktualnie korzystasz z tego Internetu w jakiejś formie?

Przykładem routera z modemem LTE, gdy o nim mowa jest np. Huawei B315 czy B525.

Link to post
Share on other sites

Rejestrować routera nie musisz, nie wiem skąd wziąłeś taką informację. Musisz mieć wykupiony dostęp do Internetu, samo urządzenie nie wystarczy. Identyczna sytuacja jak np. z telefonem komórkowym. Sam telefon nie wystarczy, nawet najdroższy. Potrzebujesz karty sim i wykupionego pakietu minut w formie abonamentu czy złotówek na rozmowy pre-paid.

Jeśli miałeś już umowę na Internet to powinieneś wiedzieć czego potrzebujesz. Najważniejsza sprawa to wybór odpowiedniej oferty zależnie od potrzeb (Internet LTE ma różne limity), być w zasięgu Internetu mobilnego, a wybór urządzenia uzależniasz od ilości podłączanych urządzeń. Gdy z Internetu będziesz korzystał tylko na komputerze, wystarczy modem USB. W przeciwnym wypadku wspomniany router z modemem LTE. Zakup, jak wspominałem nie jest potrzebny gdy urządzenie dostaniesz od operatora przy podpisaniu umowy.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...