Skocz do zawartości

PILNE. Nowy komp "nie widzi monitora"


Recommended Posts

Witam. Po złożeniu zestawu odpaliłem sprzęt, wszystko chyba działa ok, dysk pracuje, wiatraki się kręcą jednak na monitorze nic się nie wyświetla.

 

Moj zestaw to:

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edit 3.2GHz rev. C3

AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/

Crucial 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5

Corsair 430W

 

Monitor samsung 931BW. Monitor ma wyjscia 1x wga i 1x dvi. karta graficzna ma dvi i hdmi. połączone jest to przez dvi od strony komputera i hdmi w karcie. Monitor jest sprawny, cos tam wyswietla przez chwilę po czym wchodzi w stan czuwania.

 

Nie wiem czy dobrze podłączyłem zasilanie do grafiki. Są w niej 2 wejscia 6pinowe natomiast ja podłączyłem jedno, bo tylko takie o ile sięnie myle mam w zasilaczu. Dodam, że od kabla 6pinowego do pcie dołączone jest jeszcze "coś" co ma 2 piny i nie wiem do czego służy.

 

Proszę o pilną pomoc.

 

P.S Dr Debug na płycie głównej stale wyświetla "85" - czy to jakiś error?

Link to post
Share on other sites

Hmm skoro masz tylko 1 wtyczkę 6pin biegnącą od zasilacza to pod wolne gniazda molex od zasiłki musisz podłączyć przejściówkę http://www.angela.pl/p3711,adapter-2x-m ... 33f0e6804c

i wtedy ją pod drugie gniazdo 6pin na karcie.

Te złącze 2pin służy do zasilania kart graficznych wyposażonych w gniazdo 8pin, po prostu razem wpinasz wtedy te 6+2 pin od zasiłki.

Co oznacza kod 85 nie wiem.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Podłącz wejście do monitora spróbuj włożyć drugą stroną,odkręć i przykręć przejściówkę (lub dociśnij),a jeśli to nie pomoże to wyjmij kartę graficzną i przykręć ją jeszcze raz.

To nie jest raczej error...

Link to post
Share on other sites

Ja ciągle obstawiam, że to wina zbyt małej mocy dostarczonej karcie. Z ciekawości wypiąłem wtyczkę 6pin ze swojego radka po czym uruchomiłem kompa-wentylator chodził ale obraz nie był wyświetlany. No pomyśl- skoro są dwa gniazda to chyba nie po to by jedno otrzymywało zasilanie a drugie do ozdoby :hahaha: To przecież logiczne, ze zasilanie musi być doprowadzone do obu.

Link to post
Share on other sites

kupię jutro tą przejściówkę. Dziwi mnie tylko to że przecież chłodzenie na karcie graficznej działa ok.

 

szkoda tylko ze nikt nie napisal mi tego wczesniej przy pisaniu konkretnie tego zestawu :hahaha: ale ok, kupie jutro ta przejsciowkę i mam nadzieje ze to pomoze :menda:

Link to post
Share on other sites

po pierwsze to podłącz drugą wtyczke 6 pin. jak karta ma się uruchomić , jak potrzebuje załóżmy 200W (załóżmy) a z pci e bierze 50W. Więc potrzebuje jeszcze 150W. A jedna linia dostarcza powiedzmy 75W. Więc karta sie nie uruchomi bo brakuje jej prądu. Oczywiście jest to tylko ogólnikowy zarys sytuacji. A nie już oddajesz sprzęt na gwarancję i panikujesz. :hahaha:

Link to post
Share on other sites

monitor widzi karte graficzna bo jak odlacze kabel od grafiki to na monitorze wyswietla sie brak sygnalu.

Matko!!!!

 

@surykatka2:

Weź sobie DOBRE rady innych do serca i po prostu wykonaj to, co radzą, a będzie działać.

Link to post
Share on other sites

jeszcze jedno pytanie

 

Nie jest zalecane użycie tej samej wiązki do podłączenia obu molexów.

ja mam tylko jedną wiązkę na której są 3 molexy w tym zasilaczu. czy to nie problem ?

 

 

Przy włączniu nie ma też żadnego "beep" jak to miałem w starym PCcie. Ruszają wszystkie wentylatory, dysk słychać że się kręci jednak wszystko to wygląda mi jakos dziwnie podejrzanie. Może po prostu o czymś zapomniałem ? 24 pinowe zasilanie podłączone, zasilanie procesora też, zasilanie dysku sata i napędu podłączone, kable sata od dysku do płyty głównej wpięte, kable od panelu obudowy ok... no i karta graficzna.

Link to post
Share on other sites

Zrób fotki wnętrza komputera (by było widać wszystko - kable, połączenia itd) i podeślij. Może coś się wyłapie.

 

Ten błąd, to właśnie błąd (mówiąc ogólnie) podsystemu wyświetlania. Poprawnie obsadziłeś kartę w pci-ex (może wyjmij i zainstaluj jeszcze raz). No i podeślij te fotki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...