Skocz do zawartości

Karta graficzna do ~550


Recommended Posts

Jeżeli chcesz kupić coś "na lata" to możesz zapomnieć o kartach z tego segmentu. Z nowych 2000+ pln (gtx 1070 w górę), z używanych gtx 980 ti jeszcze jako tako obleci na więcej niż rok.

Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie lecz 960 ma po prostu lepszy rdzeń i też mogę podkręcić uzyskując lepszy wynik niż 1050. Jak coś kupić to kupić dobrego - na lata tak jak bym chciał :)

Rebelmind dobrze powiedział , a za te lata na gtx 960 będziesz miał 15fps , a na 1050 14 fps , czyli nie ma różnicy  :D

Link to post
Share on other sites

Trand jest taki, że się z rozdzielczością i wodotryskami idzie do góry. Weź takiego Assassin's creed Origins - żeby teraz płynnie pograć na takim 960 albo 1050 musisz zejść z detalami ALBO rozdzielczością. Myślisz, że za rok z kolejną odsłonę serii będzie inaczej? Że wymagania zmaleja?

 

Zasada jest taka generalnie: albo raz na około 2 lata kupujesz karte ze średniego segmentu, albo raz na 4 lata z segmentu top (i tj czasowo max co można wycisnąć), a ekonomicznie wychodzi podobnie.

 

Ludzie na takim 780 ti (który jest na poziomie 970/1060 3 GB) jeszcze coś z nowości pograja - i to prędzej niz ci, co siedzą na gtx 750/ti

Link to post
Share on other sites

tyle, że np u mnie AC O chodzi lepiej na high niż taki AC Unity na mix med/high, ba, ostatnio nawet włączyłem v.high w AC O i poniżej 30 nie spada - słowo klucz - optymalizacja gry, może być i stara , kilku letnia gra a będzie chodziła jak ostatni szajs, a często nowe chodzą dużo płynniej i dodatkowo lepiej wyglądają

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

@Up przykład *ujowo zoptymalizowanej gry i najmocniejsza karta w segmencie low / najsłabsza w segmencie mid.

 

Dalej, wiele osób wrażenia z 30+ FPS nazwie "cinematic experience" (poza tym v.high tj max pre-set czy jest jeszcze oczko wyżej?)

Link to post
Share on other sites

Czyli mogę brać na razie 960 4GB? A potem sprzedać i dołożyć za 2 lata do czegoś lepszego?

 

Konkretnie mowa o Asus GTX 960 Turbo - z turbiną - hałas nie przeszkadza!

 

Będzie w miarę ok w stosunku do R9 280X którego prawie kupiłem?

Edytowane przez Invar
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie grasz głównie w tytuły "AMD przyjazne" (Wolf, Doom) to na pewno nie będzie zauważalnie gorzej.

 

Już pisałem: nowa pasta + UV (już wiesz ocb) + dobra cyrkulacja powietrza w budzie i temperatury nie będą straszyć.

 

R9 380/380X jest kartą IMHO segment wyżej (wiem że prawie kupiłeś 280x) i tu mogła by już być bardziej różnica (szczególnie że dobrze wysmażone GCN dosyć wolno się starzeje)

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Jeżeli pytasz mnie o zdanie, to 400-450 Max można dać za takiego R9 380 OC, szukałbym jednak 380x poniżej 600 (jeżeli faktycznie karta ma być na ciut dłużej).

 

Jeżeli jednak za miesiąc ma mieć premiera nowa generacja od Nvidi jest szansa, że będzie korekta cen. W takiej sytuacji cześć ludzi będzie może chciała wymienić sprzęt i będzie okazja poszukać np rx 470.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Jeżeli pytasz mnie o zdanie, to 400-450 Max można dać za takiego R9 380 OC, szukałbym jednak 380x poniżej 600 (jeżeli faktycznie karta ma być na ciut dłużej).

 

Jeżeli jednak za miesiąc ma mieć premiera nowa generacja od Nvidi jest szansa, że będzie korekta cen. W takiej sytuacji cześć ludzi będzie może chciała wymienić sprzęt i będzie okazja poszukać np rx 470.

Wtedy ceny i mojej karty spadną :/ Sam nie wiem czy czekać...

Do tego R9 380X nie można znaleźć w cenie 600 - od 780 zaczynają się ceny...

Link to post
Share on other sites

No ale 7850 wiele nie stanieje, 10-20 zł. Ja w WOT na karcie z podpisu mam około 60fps w Max detalach full HD więc chyba się nie męczysz za bardzo na swoim radeonie. Nie wiem tylko co to za druga gra w która grasz.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Do tego dochodzi Fallout 4 który w Bostonie i zabudowach nie ma tych 30FPS na low-medium...

Na razie szukam GTX 960 i R9 285. R9 380 jest za drogi, 380X również. Najbardziej boję się szyny 128bit w 960...

Link to post
Share on other sites

no ale chyba kupowałeś nówkę a nie 3-4 letniego dino? bo wątpię ,żeby któys z tych radków nawet 2 lata przetrwał, o 5 to sobie możesz pomarzyć, prądożerne, z tendencją do częstego padania (seria r9 2xx)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...