Skocz do zawartości

Co wybrać 144Hz vs 240Hz. Budżet 1700 zł


Recommended Posts

Witam.

 

Jak monitor polecacie i doradzacie wziąć po uwagę. Nie wiem na co się decydować.

 

Moja grafika to GTX 1080 

 

Czy ktoś z forum kto ma monitor 240Hz może się wypowiedzieć czy warto w iść.

 

Dziękuję serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Test monitora jakby miał inne google, od tego które jest u mnie na Warmii.

https://pclab.pl/art73434.html

Napisze jaki budżet.

Generalnie Monitor ma FreeSync więc mając kartę z serii GTX nie uruchomi bo nVidia ma w d*^#! darmowe standardy.

By mieć obraz bez przycinek niech pomyśli nad modelem monitora z modułem G-SYNC.

Niestety dodatkowy  moduł + licencja kosztuje przez co monitory są zauważalnie droższe od swoich odpowiedników z FS.

Osobiście nie całe pół roku temu przeszyłem z 19 " HD MVA od razu na monitor  27" z rozdzielczością WQHD IPS 144 Hz z FreeSync.

A dlaczego tak duży ekran, bo monitor nie tylko do gier, ale również do oglądania filmów, dodatkowo rozdzielczość 2560 x 1440 odciąża procesor co pozwoliło mi zostać na platformie z i7 4770K.

Co do IPS prawda monitory z tą matrycą potrafią być "pierońsko" drogie, ale po pierwsze przyzwyczaiłem się do matrycy innej niż TN( z względu na kolory i kąty ), a po drugie monitor kupuje się na lata tak by obsłużyła go nie jedna karta.

Link to post
Share on other sites

Pytam się ponownie ile ma przeznaczone kasy na nowy monitor?

EDIT:

Myślałem że po moim poprzednim wpisie zmieni nastawienie zwiększając budżet.

Co do monitora na Amazonie jest i pisze że ma FreeSync, a pod kartę GeForce, z najtańszych 24" TN FHD 144 Hz i z G-SYNC byłby AOC G2460PG za~1400zł.

Będąc ograniczonym do1700zł zaproponował 24" FHD TN 144 Hz + G-SYNC Acer XB241 Hbmir z portem HDMI (w/w Aoc nie ma portu HDMI) koszt to ~1500zł.

Monitory 24" 144Hz TN o rozdzielczości WQHD są od ~1900zł, choć jak pisałem osobiście dozbierał bym do modeli z matrycą IPS 144 Hz + G-SYNC.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...