Skocz do zawartości

Jaki dysk SSD po dwóch padniętych MX200


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

no jest najpewniejszy jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych, choć nadal nie 100% (tylko jak go byś kupił, to wyłącz automatyczne aktualizacje), sam mam :D Co dokładnie robisz na PC że ci SSD padają, masz ich SMART zanim padły ? 
Zasilaczem raczej HDD da się ubić, jeszcze nie spotkałem SSD ubitego, bo one mają własne wewnętrzne zabezpieczenia. 

Link to post
Share on other sites

W serwisie też się dziwili bo jeszcze nie mieli zwrotów tych dysków. Nie robię nic specjalnego 70% czasu przy komputerze to Youtube allegro i jakieś fora a 30% To bf4 i d3. Także szukam jakiegoś niezawodnego dysku zastanawiam się między Samsungiem 850 Evo a 850 Pro tylko nie wiem czy jest wart dopłaty

Link to post
Share on other sites

jeśli na serio masz coś z PC to bym dołożył do pro, jednak 10 lat masz spokoju, a jak padnie, to kupisz coś lepszego w jego cenie wtedy. Do tego 850 pro ma najżywotniejsze kostki na rynku, można PB na nim zapisywać zanim cokolwiek się zacznie dziać. 
Thermaltake 530W SMART SE nie jest wybitnym zasilaczem, nawet ma problemy aby w normie ATX się mieścić, ale tez dużo osób je ma i jakoś nie zabijają sprzętu... 
Co dokładnie się z SSD działo ? nagle z dnia na dzień nie były widoczne w bios ? 

Link to post
Share on other sites

Komputer zaczął wieszać się podczas gry lub podczas przeglądania Internetu, po resecie dysku nie było widać w biosie, komputer udawało uruchomić się po kilku próbach. Grzać się raczej nie grzał bo umieszczony był zaraz przy dwóch wentylatorach 120mm tłoczacych powietrze do srodka

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

czyli nie padł na amen natychmiast, no to następnym razem jak takie coś się stanie, natychmiast zrób zdjęcie całej tabelce SMART np z crystaldiskinfo i wbijaj na forum, abyś wiedział na przyszłość, co dokładnie pada i czy da się temu zaradzić (oraz natychmiast kopiuj dane :D). 

Bo zwykle jak kontroler pada, lub PCB np od zasilacza, to jest od razu trup, tu to może błędy komunikacji, bufor, czy same kostki, lub coś innego. 

Tak czy inaczej ja bym dołożył i kupił 850 pro, jego trudno ubić (o ile masz aktualizacja automatyczne wyłączone, bo były przypadki gdzie one ubiły). 

Link to post
Share on other sites

Jak zaczęły się problemy z SSD to ściągnąłem SSD benchmark to miał bardzo ale to bardzo słabe wyniki jak porównywalne z wynikami innych takich samych dysków. Wezmę tego Samsunga 850 Pro ale gdyby były jakieś problemy z zamówieniem albo długo czas oczekiwania to może być ten Samsung 850 Evo?. Tego Good rama studium nawet nie biorę pod uwagę bo też ma problemy z tego co czytałem.

Link to post
Share on other sites

Evo nie bierz, te Samsungi 850 Pro są ogólnie dostępne, tak więc nie będziesz miał problemu z kupnem. Jak dla mnie samsungi Pro są na topie dysków SSD i tylko te kupuję. Często  polecany Goodram Iridium ze względu na cenę i kości MLC ma kilka tematów odnośnie jakiś problemów lub awarii, a samsung zero.

 

Fakt, że cena tego dysku jest wyższa od innych producentów, ale za jakość się płaci. Niedawno wyszedł następca - 860 Pro, trochę droższy, ale różnice są minimalne. Bo co można ulepszyć w bardzo dobrym już modelu?

Link to post
Share on other sites

kostki TLC, (co prawda najlepsze TLC z tych co są na rynku, ale nadal TLC), mniejsza żywotność, większa awaryjność (choć to jest zawyżane przez tanie SSD TLC) i mniejsze prędkości. 
Szczerze wątpię abyś ubił kostki w dwóch MX200 (choć bez smart nic nie powiem na 100%), więc nie jest to znowu zły zakup + ma te 5 lat gwary i ogólna budowa i kontroler jest ok. 

Link to post
Share on other sites

ale nie miniaturkę podlinkuj, a całe zdjęcie. 
Nadal nie widzi, daj też screen z eksploratora Windows.    
spróbuj wyłączyć i przełączyć kabel sata pod inny kontroler SATA II czyli złącza  sata 5-6 (lub SATA III złącza SATA 1-4)

Link to post
Share on other sites

Screeny: 

 

 

 

Wcześniej zanim zamontowałem SSD w jego miejscu siedział inny dysk HDD z świeżo zainstalowanym Windowsem i oba dyski były widoczne teraz w jego miejsce wpiąłem SSD i nie widać go. Podczas instalacji Windowsa też było widać dysk. 

Link to post
Share on other sites

Z tym zasilaczem to bym się zastanowił, bo mam wersję 630W i jeden z dysków potrafił się wyłączać tak po prostu z winy zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Mam kilka rzeczy które bym wypróbował lecz na początek, prawym myszy na niego (tą partycje) w zarządzaniu dyskami i nadaj literkę (pewnie jest konflikt z inną). 
 


Ps. swoją drogą już mogłeś kupić 860 evo 250GB, większy statyczny bufor pseudoSLC a nadal 5 lat i cena podobna. 

Link to post
Share on other sites
To chyba nie koniec problemu, dzieje się identycznie jak z tamtym tylko jak narazie nie zawiesza się podczas pracy, tylko uruchamia się za któryumś razem i sypie błedy, wpiąłem go w inny slot sata na płycie głownej
i jak narzie działa
 
Błąd
 
i screen z CrystalDiskInfo
 
 
O co tu może chodzić ????
Edytowane przez qger223
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...