Skocz do zawartości

AMDvsIntel do gier lub rozbudowa obecnego


Recommended Posts

W mojej opinii i9 będzie dużym skokiem względem 8600k. Tyle tylko, że czas w takich sytuacjach nigdy nie jest sojusznikiem. Może lepiej było by na razie kupić 8400 i poczekać na tanie płyty główne? Rozwiązanie dobre z punktu widzenia przyszłych rozbudów. Wtedy zaoszczędzi się na mobo, będzie wydajny procesor do gier połączony z fajną kartą.

Link to post
Share on other sites

Fakt 1: Tak GPU głównie ma znaczenie w grach a 1070 znacznie poprawił przyjemność z rozgrywki ze starym sprzetem

 

Niestety nie wiem czy jest to wina ramu czy procka czy j ednego i drugiego w Escape From Tarkov płynność nie jest zadowalająca, po obnizeniu grafiki na medium chodzi jako taka ale zalicza zwiechy a na 8600k i 1070 ta gierka powinna śmigać że aż miło

 

Fakt 2: napewno rozbudowa o 2600k + dokupienie dodatkowego ramu była by tańsza niż zestaw na 8600k

 

Tylko z tego co widzę 2600k około 700zł  dodatkowe 8GB 150 -200zł ?   = 900zł rozbudowa

Na cpubenchmark różnica wyników wydajności 2550k =~ 6000pkt  2600k =~8000pkt   8600k =~13000pkt   -

czyli skok wydajności w przeliczeniu na wydane złotówki przemawia za 8600k

 

Nowe:  procka kupiłem za 1018zł  mobo asrocka k6 640zł   = 1700zł bez grosza
mam nadzieję że ram kupie po sprzedaży podzespołów więc powiedzmy że dużo nie dołoże :), a spokojnie mogę poczekać aż ceny spadną bo będę miał ramik pożyczony.

 

Więc upgrade wyniesie mnie o 800zł więcej niż upgrade a zestaw będę miał 2x wydajniejszy i tak sobie myślę że przyszłościowo "łatwiej" upgradowalny o i7 z 8smej generacji chociażby.

 

jak spojrzeć jeszcze na czas który musiałbym poświęcić na czekanie do 9generacji, totalny spadek wartości moich podzespołów... dobry z matmy nie jestem a na pewno jestem niecierpliwy czy tam lepiej spontaniczny, kupiłem :)

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

Masz fajny sprzęt, ale też i zainwestowałes w niego. Czekać można zawsze, jak to pisał kolega @Iwses, ale są lepsze i gorsze okresy na zakup elektroniki. Ceny za Sandy już raczej się ustabilizowaly więc sporo na czekaniu byś nie stracił.

Link to post
Share on other sites

Masz fajny sprzęt, ale też i zainwestowałes w niego. Czekać można zawsze, jak to pisał kolega @Iwses, ale są lepsze i gorsze okresy na zakup elektroniki. Ceny za Sandy już raczej się ustabilizowaly więc sporo na czekaniu byś nie stracił.

 

Taka moja historyjka

Pamiętam jeszcze dawne czasy kiedy kupowałem swój pierwszy komputer oparty na Celeronie 400 (coś w ten deseń), było trzęsienie ziemi gdzieś  czy jakos tak i problem z dostępnością ramu przez co ceny były z kosmosu. Nie mogłem się doczekać kiedy pyknę w Baldurs Gate i zaszalałem pojechałem po całości był ram, voodu - chyba 2 albo 3... a to wszystko za ciężko zebrane niemieckie ogórki....

 

Jest praca jest zabawa nawet jak przepłace :>

Link to post
Share on other sites

Celeron 400 (250 nm) to lata 99/2000 więc i zapewne Voodoo 3 (jeżeli zaszalałes), ja w 2002 dozbierałem na swojego pierwszego prywatnego złoma: Celeron 1700 + GeForce 4 MX440. Oj, cielo się wtedy w NFS: Underground :D

Link to post
Share on other sites

hehe

NFS, carmagedon.... ehhhh to były czasy i Quake I kurcze :>

Escape From tarkov to wciąż beta i nie wiem czego była wina ramu, procka konfiguracji.... na obecnym zestawie wzbogaconym o 32GB RAM nie przejmuje się takimi duperelami jak kombinowanie przez co mi się gra zacina... kurcze nie zacina mi się nie kaszle nawet nie mruczy... no chyba że słodko pieszcząc moje uszy

Podsumowując jestem z zestawu niezmiernie zadowolony a sprzęt nawet nie kręcony więc strach pomyśleć co będzie jak go połaskocze napięciem.

 

Podsumowując

"lodzio miodzio"

 

P.S Dzięki @IWSES pomogłeś mi podjąć dobrą decyzję  :>

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

Skok odczuje głównie dzięki nowemu GPU a nie CPU i jeżeli twierdzisz, że jest inaczej, to wprowadzasz autora w błąd.

 

 

 

przy tej karcie nie byłoby widać różnicy między 8600k a 2600k na przyzwoitym zegarze

 

 

 

odczuwasz wyraźną/miażdzącą (?!) przewagę w grach między 2550k + 1070Ti  v   i5 8600k ?

 

 

Panowie podsumowując w skrócie wasze wypociny,powinno wystarczyć.

 

jestem z zestawu niezmiernie zadowolony a sprzęt nawet nie kręcony więc strach pomyśleć co będzie jak go połaskocze napięciem.

-bo naprawdę nie warto każdemu z osobna tłumaczyć.

 

Cały czas rozmawialiśmy o sensie wymiany procesora + ram o którym najwyrazniej zapominaliście bo było go zdecydowanie mało.

A to @serafin1 razem w kupie musi dostać dobrego buta i zapomnij o  2550k-choćbyś nie wiem jak miał wykręconego.

Mało tego,autor zastosował 32GB RAM - nie ma o czym pisać.

 

Mam dokładnie to samo tyle,że gtx1060 -wszystko ultra i w moim przypadku nie przebiję licznika FPS wiadomo z jakich względów a dla tych co nie wiedzą (słaba karta) i mogę stwierdzić

przed 2500k 4.6GHz/8GB RAM

i po:

https://youtu.be/wjhvTJNBPf4?t=42

:D

 

 

Polecam sprawdzić swoje procesory grą Planet Coaster - robi za,dobry benchmark :)

Link to post
Share on other sites

odczuwasz wyraźną/miażdzącą (?!) przewagę w grach między 2550k + 1070Ti v i5 8600k ?

No coz odpowiem tak. Na zestawie 2550k 8GbRAM GTX770. DEUSX TW 1 i 2 chodzily jednak wczytywnie gry, detale i czasowe przycinki byly odczuwalne.

 

Po wymianie karty na 1070 Escape From Tarkow na high detalach zaliczal przycinki gra tracila na plynnosci - nie robilem testow fps etc bo mi sie nie chcialo jednak dalo sie zauwazyc ze plynnosc do jakiej jestem przyzwyczajony nie jest dla mnie zadowalajaca ( monitor 144Hz i chociazby CS)

 

Po ograniczeniu w EFT klatek do 60 i detalach high nie zauwazylem znaczacej poprawy

 

Po zmianie detali na medium gra chodzila sensownie czasem zdazalo sie ze cos sie przydlawi. W porownaniu z nowym zestawen gra/mapy wczytywaly sie dluzej.

 

Obecnie na 8600k 32GBram 1070 - nie kreconym Escape FROM Tarkow smiga na high bez zajakniecia. Wczytywanie jest duzo szybsze. Narazie ekscytuje sie nowym sprzetem i EFT wiec nie chce mi sie robic testow i grac w nic innego oprocz. Starcrafta2 EFT i TW2. Nie testowalem jeszcze najwyzszych detali

 

Napewno skrocil sie czas wczytywania. Gry chodza na wyzszych ustawieniach i wedlug mnie plynniej.

 

Podsumowujac IMO roznica jest :>

 

PS @iwses krotko acz tresciwie to podsumowal. Jestem zadowolony i nie zaluje wydanej kasy

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites
Panowie podsumowując w skrócie wasze wypociny,powinno wystarczyć.  (...)

 

 

Nijak nie podsumowałeś nic, bo tak naprawdę nie udowodniłeś w ogóle o ile lepsze jest obecne rozwiązanie od zaproponowanego przez nas. To, że wydając 2-3 razy tyle pieniędzy zestaw będzie spełniał wymagania i kolega adasiex będzie zadowolony to my wszyscy wiemy - pisałem zresztą o tym w międzyczasie, po jego zakupie. Nie wiesz jednak i raczej się nie dowiesz czy podobnego efektu nie byłoby po dołożeniu i7 2gen i ramu za pół ceny o czym pisaliśmy - są dziesiątki testów pokazujące, że też dałyby radę - a, ze teraz jest odrobinę lepiej? No cóż, łatwo komuś radzić zakup lamborgini za jego pieniądze - niby lepiej, ale jakim kosztem?

 

 

A autorowi tematu jeszcze raz gratuluję. Z tym procesorem i ilością ramu znowu na kilka lat spokój, a skoro budżet był i zadowolenie z zakupu jest to super, bo w zasadzie tylko o to chodzi  ;)

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

wojciechu15

 

Wszystko zależych od gry .W  tych mocno siedzących na cpu taki  sandy brige czy ivy brige nie ma zadnych szans z lake już od gtx 1070 w   fhd ,róznice spokojnie moga wynieść 50 %   fps

 

 

https://youtu.be/3PTLz3ujcOg?t=99

 

Przykład ostatniej  gry gdzie np  ryzen  ma spadki   na ultra do  trybu  niegrywalnego   a  weź jeszcze połacz z radeonem  a  na lake spokojnie po  50 fps +  w  takich miejscach

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

@wojciechu15

 

Jak juz pisalem wczesniej i7 kosztuje 700zl + dodatkowe 8gb ramu 300zl ?

1000zl wpakowane w stara podstawke ktora bedzie maksymalnie rozbudowana

 

Przy 6generacji mialem podobny dylemat i wtedy argumenty zeby poczekac byly sensowne. Gdybym czekal na i9 to ceny byly by z kosmosu i tak bym pewnie kupil i8 ktore bylo by ciut tansze a do tego czasu wkurzalbym sie ze gra wczytuje mi sie za dlugo zalicza dropy - przy starej podstawce. Na i7 pewnie bym popykal przez kolejny rok moze 2 i wtedy wymiana podstawki ktora by wyniosla tez ze 2-3k zl

 

Obecnie wydajac 2400zl mozna miec i8600k Asrock gaming k6 +ram. Sprzet spokojnie starczy na 4lata i ma mozliwosc rozbudowy o i78xxx.

 

Wiec ja to widze tak jak ktos liczy sie z kasa . Nie potrzebuje wszystkiego na tip top i w ultra i w 120Hz to spokojnie 2500k podkrecony wystarczy. Zeby spokojnie pograc i7 2generacji starczy z dobra grafa jeszcze na jakis czas.

 

Tym ktorzy chca sie przesiasc i maja kase do wydania polecam i8 generacji i spokoj na kolejnych kilka ladnych lar bez czekania na cuda wiławianki ze jak wyjdzie i11 i23 i87 generacja to ta czy tamta bedzie taniej

 

Wybralem spokoj szybsze wczytywanie gier ultra i mam to szybciej nizbym czekal do pazdziernika. Cena tego sa PLNy ktore mialem i jie zaluje

Link to post
Share on other sites
Przykład ostatniej  gry gdzie np  ryzen  ma spadki   na ultra do  trybu  niegrywalnego   a  weź jeszcze połacz z radeonem  a  na lake spokojnie po  50 fps +  w  takich miejscach

 

 

Gra jest fatalnie zoptymalizowana, więc to słaby wyznacznik - ale jako ciekawostkę ci powiem, że gram w to na zestawie z niepodkręconym i5 4690k i na high (bo wyżej gtx970 już by nieogarniał) i większość czasu trzyma 50-55 klatek przy obciążeniu procka na poziomie 80%. 

 

 

adasiex - procek 600, ram 200 czyli razem 800 - nie ma co uprawiać kreatywnej księgowości i naginać obliczena pod swoją teorię :)

http://allegro.pl/i7-2600k-8mb-4c-8t-1155-hd3000-zadbany-i7168607316.html

http://allegro.pl/crucial-ballistix-sport-8gb-1600mhz-cl9-ddr3-i7190412438.html

 

Zestaw na 8 gen jak sam napisałeś 2400 - czyli jak by nie patrzeć 3 razy więcej. Czy starczy na 3 razy dłużej? Nie sądzę. Oczywiście, jak kogoś stać to nic tylko kupować i cieszyć się sprzętem, ale bądźmy rozsądni - nie zawsze trzeba wydawać furmankę pieniędzy by uzyskać oczekiwany efekt, więc nie wiem po co część osób ciągle próbuje udowodnić, że trzeba wydać ponad 2k zł by być zadowolonym?

 

 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No nie powiedziałbym, że gra która morduje procesory które w innych produkcjach o takiej samej, albo lepszej grafice robią ponad 100 klatek jest świetnym wyznacznikiem wydajności. Być może jedna łatka i sprawa będzie załatwiona. Poza tym jak już napisałem, nawet mimo fatalnej optymalizacji na słabszym sprzęcie jakim jest 4c i5 na zegarze poniżej 4ghz gra jest grywalna - nagrałem już kinkanaście/kilkadziesiąt? godzin i bawię się dobrze.

Link to post
Share on other sites

Gra jest fatalnie zoptymalizowana, więc to słaby wyznacznik - ale jako ciekawostkę ci powiem, że gram w to na zestawie z niepodkręconym i5 4690k i na high (bo wyżej gtx970 już by nieogarniał) i większość czasu trzyma 50-55 klatek przy obciążeniu procka na poziomie 80%. 

 

 

adasiex - procek 600, ram 200 czyli razem 800 - nie ma co uprawiać kreatywnej księgowości i naginać obliczena pod swoją teorię :)

http://allegro.pl/i7-2600k-8mb-4c-8t-1155-hd3000-zadbany-i7168607316.html

http://allegro.pl/crucial-ballistix-sport-8gb-1600mhz-cl9-ddr3-i7190412438.html

 

Zestaw na 8 gen jak sam napisałeś 2400 - czyli jak by nie patrzeć 3 razy więcej. Czy starczy na 3 razy dłużej? Nie sądzę. Oczywiście, jak kogoś stać to nic tylko kupować i cieszyć się sprzętem, ale bądźmy rozsądni - nie zawsze trzeba wydawać furmankę pieniędzy by uzyskać oczekiwany efekt, więc nie wiem po co część osób ciągle próbuje udowodnić, że trzeba wydać ponad 2k zł by być zadowolonym?

 

 

 

Ok 800zł... Nie szukałem najtańszego tylko sprawdziłem pierwszy lepszy strzał. Nie jest też tak że bronię kasy którą wydałem i nie lubię wydawać kasy bez sensu. Natomiast jestem w tej dobrej sytuacji.. pracuje, zarabiam :> i w tej złej bo jestem nie cierpliwy lubię jak jest tip top i co najważniejsze jestem leniwy :(.

 

Długo więc walczył mój rozsądek bo za czasów i5-6xxx argumenty do mnie docierały, nie opłacało się przesiadać.. aż do teraz kiedy to kupiłem EFT i wymieniłem grafe na 1070 też myślałem że stary zestaw wydoli. Okazało się, że nie wydolił tak jak chciałem. Mógłbym kombinować kupić i7-2x i może bym się nie rozczarował ale jak wspomniałem jestem leniwy i lubię jak gra mnie łechce i nie muszę się zastanawiać czy drop jest winą ramu procka czy konfiguracji kompa. Złożyłem zainstalowałem i rybka śmiga bez miauknięcia.

 

Kasa wydana a może Ci co jednak pójdą w i7-2xxx za rok może dwa będą post pamiętali i napiszą wtedy ile włożyli kasy przy upgradzie a później przy zmianie. Będziemy mieli porównanie na przestrzeni lat co się bardziej opłacało. Dla mnie nie tylko wydana kasa się liczy ale spokój, dzięki któremu gry nie kaszlą a są przyjemnością.

 

Co do optymalizacji gier obecnie nie obchodzi mnie jak gra jest zoptymalizowana - u mnie śmiga a u Ciebie ? - ot prosty rachunek lubię grać mam ochotę gram i się nie zastanawiam, nie mam dylematu Ci co mają mniejszego... tfuu.. gorszego się zastanawiają ;P

 

 

aaa i nie trzeba wydać 2k 3k żeby być zadowolonym. Każdemu wedle potrzeb i portfela. Jednemu wystarczy word i pasjans lub gry zoptymalizowane które pociągną na danym sprzęcie w 60klatkach a innym nie.

To taki odwieczny dylemat co jest lepsze konsola czy PC

Edytowane przez adasiex
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

adasiex

 

 

8600k  tez już szału nie robi

Fakt ze zapewnia spore  fps ale można spokojnie w paru grach  zmusić go do 100%  a  wtedy może pojawić sie sttutering ;)

 

 

Nie widziałem wcześniej tego filmiku :/. To teraz wyobraź sobie mojego 2550k w BF1.

 

Może warto było by dorzucić do i7. Wydaje mi się jednak, że w tej kasie, która chciałem wydać zestaw w miarę optymalny.

 

I pewnie dobrze, że nie mam BF1 to mi gula nie skacze :>

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...