Skocz do zawartości

Wywala mi sterowniki


Recommended Posts

Cześć Wszystkim  :) Mam mały problem gdyż kiedy podkręcam swoją kartę graficzną to mi po prostu wywala sterowniki. I nie wiem dlaczego, szukałem na innych forach ale nie znalazłem odpowiedzi i chciałbym aby ktoś pomógł mi w tym problemie. Mam zasilacz z czarnej listy (rzekomo 500 wat ale no wiadomo że wątpliwe że tyle ma ) i myślę że to może być to, lecz jeszcze dochodzi fakt że mam karte graficzną bez dodatkowego zasilania a płyta głowna nie  jest najnowsza i może blokuje dopływ mocy?  Mam zamiar kupić nowy zasilacz ponieważ za kilka miesięcy i tak kupuje nową karte graficzną ale pytanie czy nowy zasilacz w czymś pomoże czy może trzeba wykonac jakąś inną operacje?Z góry Dziękuję :D

 

Mój sprzęt 

CPU- i3-4160

GPU-AMD Radeon R7 240 series

Płyta główna MSI H81M-E33

Zasliacz jest wraz z obudową ale na necie nie ma żadnych informacji na jego temat 

8 gb ram DDR3

 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz pomoże w zachowaniu stabilności zestawu jeśli obecny nie dotrzymuje prawidłowych wartości. Ale jak podkręcasz i przesadzisz to zazwyczaj właśnie wywala sterowniki by zapobiec uszkodzeniu karty.

Link to post
Share on other sites

 

Ty piszesz o sytuacji z informacją "Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność" jako o wbudowanym zabezpieczeniu ?

 

Nie, definiuje to jako rezultat gdy zabezpieczenie przerwa działanie układu graficznego i zresetuje do ustawień domyślnych.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Nie, definiuje to jako rezultat gdy zabezpieczenie przerwa działanie układu graficznego i zresetuje do ustawień domyślnych.

 

To nie jest zabezpieczenie tylko rezultat niepoprawnego działania sterownika graficznego z powodu braku stabilności układu graficznego lub pamięci. W starszych wersjach Windows powodowało to zawieszenie całego systemu ale od Visty to system operacyjny resetuje i wgrywa ponownie sam sterownik graficzny gdy ten przestanie odpowiadać (zawiesi się).

Link to post
Share on other sites

To nie jest zabezpieczenie tylko rezultat niepoprawnego działania sterownika graficznego z powodu braku stabilności układu graficznego lub pamięci. W starszych wersjach Windows powodowało to zawieszenie całego systemu ale od Visty to system operacyjny resetuje i wgrywa ponownie sam sterownik graficzny gdy ten przestanie odpowiadać (zawiesi się).

 

Czy przypadkiem jakaś aktualizacja nie zmienia tego? Bo nie wiem czemu przynajmniej u mnie mając system win 7 od pewnego czasu niby ponownie wgrywa sterownik, gdy zaliczy crasha przez zbyt duże oc, ale i tak muszę ręcznie go "resetować" poprzez menadżer urządzeń (poprzez disable/enable gpu), bo moc karty drastycznie spada dopóki tego nie zrobię.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...