Skocz do zawartości

Dysk do nowego zestawu komputerowego


Recommended Posts

Złożyłem taki zestaw komputerowy:

 

Płyta główna: Asus ROG STRIX B350-F GAMING
Pamięć: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 8GB (4GBx2), 3200MHz, CL16, 1.35V (F4-3200C16D-8GVK)
Procesor: AMD Ryzen 5 1600, 3.2GHz, 16MB (YD1600BBAEBOX)
Grafika: ASUS GeForce GTX 1050 Ti Strix OC 4GB GDDR5
Zasilacz: Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX


Potrzebuje do tego dysk i tu kompletnie nie wiem co kupić. Komputer używany głównie będzie do przeglądania internetu, oglądania filmów i czasem jakaś gra.

moje propozycje:

 

czy taki wystarczy ?, ten cenowo by mi najbardziej odpowiadał 

https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-su800-256gb-sata3-asu800ss-256gt-c-1047725

 

czy zainwestować trochę więcej i wziąść ten, czy jest sens dopłacać  ? 

https://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-256gb-m-2-pcie-px-256m8peg-998631/

Proszę o pomoc bo mam już straszny mętlik w głowie, każdy doradza coś innego, a ja przy zwykłym korzystaniu z komputera wolałbym wydać jak najmniej za dysk, chyba że ktoś przekona mnie argumentami żeby jednak kupić coś innego ?

Link to post
Share on other sites

od 392zł (empik) kupisz m8pegN 256GB  w morele po 419zł
od 369zł kupisz iridium pro 240GB w morele po 385zł  

Oba mają długą gwarancję 5 lat, dobre osiągi i trwałe kostki MLC więc posłużą póki elektronika nie padnie, czyli zwykle bardzo długie lata. 
w normalnym użytku nie odczujesz różnicy między takim SU800 (co jest beznadziejnym SSD) a wydajniejszymi SDD, lecz jak obciążysz czymś SSD to już te kilkadziesiąt zł zrobi różnicę. 

ogólnie, dopłaciłbym te ok 60zł do m8pegN, ze względu na kostki MLC, gwarancję i lepszy stosunek ceny do wydajności. 
335zł za 256GB TLC to za dużo, jak już TLC to idź super budżetowo, lub dołóż do czegoś lepszego. 


 

 

wystarczy crucial mx500  339pln 5 lat gwarancji to taka poprawiona wersja mx300 w zupelnosci wystarczajaca do domowego uzytku.

 chyba pogorszona, w MX500 gorszy kontroler siedzi. Mając MX500 vs MX300, wybrałbym MX300 (a najlepiej żaden). 

Link to post
Share on other sites

od 392zł (empik) kupisz m8pegN 256GB  w morele po 419zł

od 369zł kupisz iridium pro 240GB w morele po 385zł  

 

Oba mają długą gwarancję 5 lat, dobre osiągi i trwałe kostki MLC więc posłużą póki elektronika nie padnie, czyli zwykle bardzo długie lata. 

w normalnym użytku nie odczujesz różnicy między takim SU800 (co jest beznadziejnym SSD) a wydajniejszymi SDD, lecz jak obciążysz czymś SSD to już te kilkadziesiąt zł zrobi różnicę. 

 

ogólnie, dopłaciłbym te ok 60zł do m8pegN, ze względu na kostki MLC, gwarancję i lepszy stosunek ceny do wydajności. 

335zł za 256GB TLC to za dużo, jak już TLC to idź super budżetowo, lub dołóż do czegoś lepszego. 

 

 

 chyba pogorszona, w MX500 gorszy kontroler siedzi. Mając MX500 vs MX300, wybrałbym MX300 (a najlepiej żaden). 

dzięki za pomoc, w takim razie pójdę raczej w Iridium Pro

 

Link to post
Share on other sites

i za chwile może byc placz z tym calym iridium :-)  mialem do tego dysku dwa podjazdy  czyli w przeciagu roku 2szt. nówki.nawet po patchu po kombinowaniu z rejestrem kilka dni było ok potem zaczynała sie komedia. o tych bredniach o dyskach z tlc to az sie sluchac nie chce zwykły użytkownik nawet nie zobaczy różnicy szczególnie że autor jak 90% ludzi kupuje sprzet do zwyklego uzytku filmy,gierki,przegladanie stron itp. rzeczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ty chyba nie wiesz ile SSD na TLC przychodzi na zwroty, z SSD na MLC jedynie ostatnio z m6s były większe problemy i to późniejszymi seriami (nie wszystkie m6s były wadliwe), zamienili go na m6s+ i problemy ustały, niestety prędkość zmalała, bo podmienili kostki na 15nm toshiby. Tak to losowe przypadki, zwykle DOA, kontroler, lub PCB.  
Lecz znowu z tym iridium pro, też dziwna sprawa, problem dotyczy SSD na SAFM22.3 czyli nowej partii (jest to bios do wszystkiego, czyli MLC TLC itp, nie da się uaktualnić wersji SAFM01.7, ani wgrać samemu starszego biosu SAFM01.7 dla S10 + 19nm MLC na którym problemów nie było (przynajmniej nie tych), znaczy dać by się dało, lecz goodram nie udostępnia narzędzi) i jakoś 99% użytkowników nie ma problemów, tylko perełki się zdarzają z jakąś dziwną konfiguracją Windowsa, albo masz problem albo nie masz (tak to się rozkłada, oraz też część tych co myślą że mają problem, a co innego jest winne, a część nie wie że ma problem, nie opisałeś co się działo u ciebie, więc nie wiem gdzie się zaliczasz).  
Sam miałem w rękach oba iridium pro 240GB SAFM01.7 i SAFM22.3, i nie miałem problemów, ani w PC, ani w laptopach, lecz grupa kontrolna 2 SSD i paru komputerów nic nie daje. 

Oczywiście bardziej zachęcam do m8pegN cena/wydajność, lecz co do SSD TLC, o wydajności już napisałem, co do żywotności, awarii, niestety się mylisz, zawsze jest więcej problemów z budżetówkami na TLC i ich żywotność, jak i retencja są problemem które wychodzą później. 
Nie mówię tu o losowych przypadkach, gdzie PCB/kontroler pada, czy przychodzi DOA, bo to się każdej elektronice może przytrafić. 

Mówią że RAM nie pada, najpierw miałem kostkę DOA, a po paru latach w jednym momencie zacząłem mieć BSOD-y i każda z 4 kostek razem i osobno testowana zaczęła wywalać błędy, mimo że nigdy nie przekraczałem spec co do napięcia, same z siebie, niezależnie miały fochy. 

Link to post
Share on other sites

powiem tak jak najbardziej w wiekszosci masz racje nie neguje tego.swego czasu troche tego sie sprzedawało i zwrotów wcale nie było aż tak dużo.oczywiscie ze byly ale podobnie bylo z mlc tez sie zdarzaly jak z kazda elektronika.osobiscie od 3,5r posiadalem crucial mx100  w miedzy czasie rozne ssd i jawnie mówie do normalnego uzytku ja nie widzialem różnicy w szybkosci.obecnie czekam na taki set  crucial mx 500 i toshiba p300 3tb.z testów z sieci wypada naprawde dobrze ten mx500.widze ze masz wiedze na temat hdd.Cóż to jest za cudo w takiej cenie  

Dysk SSD Patriot Ignite 480GB SATA3 (PI480GS25SSDR)

????  Można go kupic za ok 510pln

Edytowane przez unadarek1983
Link to post
Share on other sites

S10 + asynchroniczne kostki MLC microna 16nm, więc jeśli możesz to nie, bo wydajność cierpi, choć nie ma zastrzeżeń co do żywotności. 
za 565zł masz iridium pro 480GB S10 + 19nm MLC toshiby w sferisie z 5 latami gwarancji i jeśli o typowe problemy z iridium pro chodzi, to nie ma problemów ze zwrotem, więc bym się nie bał jak niektórzy, przecież tylko nieliczni są tym dotknięci, większość co sobie klonowało system (choć nie wszyscy), po co celowo kupować gorsze SSD. 
Choć jeśli budżet napięty i prędkość SSD nie będzie super ważna, to nie widzę problemu z Ignite, o ile świadomie kupisz wiedząc że ma asynchroniczne kostki. 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dokladnie znikanie z systemu,losowe freezy,juz nie mialem na to sily.nic nie klonowalem  czyste instalacje.ale podpowiem jedna rzecz na konkurencyjnym forum jest temat o znikaniu dyskow  dopiero wczoraj zem to wyczytal ze jest jakis problem z szyfrowaniem podczas instalacji win 8,1 i win 10  dotyczy to cruciali jak i innych dyskow byc moze z tym znikaniem to wlasnie byla ta przyczyna ale o tych freezach nie ma mowy.ja osobiscie zadnych problemow nie mialem z crucialem na win10 jak i na win8,1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...