Skocz do zawartości

Trzaski w lewym kanale podczas grania


Recommended Posts

Witam,

 
Od dłuższego czasu borykam się z problemem trzasku w lewej słuchawce podczas grania w gry online. Problem ten nie występuje przy normalnym użytkowaniu (przeglądanie internetu, słuchanie muzyki) 
 
Podejrzewam, że jest to wina karty graficznej, ponieważ przy włączaniu gry słychać te nieprzyjemne trzaski. Dodam też, że na starym komputerze (integra) jest to samo, na nowym PC próbowałem następującej kombinacji - Integra - Asus Xonar DX - A od kilku dni - AiM SC808 (który nieco wzmocnił te trzaski, ale podejrzewam, że to przez wzmacniacz) Karta jest podłączona pod PCI-E x16 ponieważ mam nieco duże chłodzenie i elementy karty dźwiękowej zaczepiają o to. Nie zauważyłem różnic w działaniu, na porcie x1 i x16 występuje ten sam problem.
 
Jest to lekko irytujące a myślę, że główną przyczyną jest stara instalacja elektryczna (która ma około 30 lat) 
 
Pomyślałem, żeby podłączyć zasilacz ze starego komputera bezpośrednio do karty dźwiękowej (model zasilacza to FEEL II więc jest dość wiekowy, ale myślę, że to wystarczy żeby rozwiać wątpliwości) A jeśli ten sposób by rozwiązał mój problem to dokupiłbym mały zasilacz żeby odseparować go od głównego.
 
I tu moje pytanie - Czy podłączając zasilacz bezpośrednio pod kartę dźwiękową i zasilanie nic złego nie stanie się karcie dźwiękowej? Nie chciałbym przypadkiem uszkodzić całej karty  ;)  Słuchawki jakie posiadam to Brainwavz HM5.
Link to post
Share on other sites

Chyba musiał byś spiąć masy ze sobą w tych zasilaczach. Dziwne że problem występuje na różnych kartach. Nawet jak grafa sieje zakłócenia na zasilanie to powinno być to słychać w obu stronach a nie tylko jednej

Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem, że samo podłączenie kabla molex nic nie da bez podłączenia wtyczki 24 pinowej pod płytę? Jeśli tak to wolałbym nie ryzykować zabawy z tym  ;)

 

Znalazłem jeszcze takie coś - http://allegro.pl/zasilacz-molex-sata-do-dyskow-hdd-i-napedow-cd-dvd-i7024129541.html

 

Czy taki zasilacz nadałby się do podłączenia samej karty dźwiękowej? Koszt nie jest wielki więc spróbowałbym tego sposobu.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to że jak do jednego źródła wpinasz 2 zasilania musisz im spiąć masy. Tak coś mi się kojarzy ale niech się ktoś bardziej ogarnięty wypowie. Żeby zastartować osobno zasilacz musisz zewrzec któreś piny w tej 24 pionowej wtyczce

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...