Skocz do zawartości

Wybór porządnego pirometru


Recommended Posts

Witam,

 

Mam nadzieję, że temat będzie pasować do tego działu. Kierowałem się tym, że wśród sympatyków podkręcania otrzymam najlepszą odpowiedź. Jeśli jednak nie - to proszę o przeniesienie.

 

Czy poleci mi ktoś jakiś porządny pirometr? Chciałem pomierzyć temperatury bebechów mojego PC po dość mocnym graniu. Obecnie mam takiego z Alledrogo za 4 dychy, ale to jest masakra... Heat-pipe'y od grafy gorące jak diabli, a ten mi pokazuje 30 stopni... Z sekcją zasilania podobne głupoty - 35 st. Dziadostwo po prostu... Tak więc pisząc "porządny" chciałbym coś, co pokaże mi prawdziwe temperatury.

Link to post
Share on other sites

Wypadało by najpierw poszukać w necie na ten temat, ale co tam nabiję sobie posta, pożyczając z innego forum:

Cyt.:" pirometr nigdy nie mierzy temperatury w punkcie tylko pokazuje średnią temperaturę z pewnego obszaru.
Im lepsza optyka, tym mniejszy obszar mierzony.

Tanie pirometry ze słabą optyką mierzą średnią temperaturę z okręgu o średnicy ok 5-8cm z odległości 1mb. Czyli celujesz w rurkę fi10 z odległości metra a on mierzy WSZYSTKO poza tą rurką  i uśrednia.

Drogie pirometry pokazują dwa punkty, to brzegi koła. Oczywiście im dalej celujemy tym punkty te są dalej a więc i dokładność pomiaru spada.

W żadnym przypadku przy tanich pirometrach nie mamy pewności czego temperatury mierzymy...
W drogich wiemy co mierzymy i szlak nas trafia bo i tak mierzymy wszystko do okoła naszej rury."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...