Skocz do zawartości

Iridum Pro 240gb padł?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witam dzisiaj rano odpalając PC ukazał mi się taki oto piękny komunikat "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press any key" w BIOSie dysk jest widoczny ale jego pojemność wynosi 0 GB, inny dysk który posiadam - stary WD Green 1 TB działa ok i wyświetla prawidłową wartość. Próbowałem zmienić port sata na płycie głównej, kolejność botowania tak żeby był tylko felerny dysk, resetowałem BIOS, zmieniłem nawet kabel sata i nic, podłączyłem dysk do obudowy 2.5" podłączyłem do laptopa i zero reakcji. Jest coś co mogę zrobić czy zostaje już tylko odesłać na gwarancję? Pozdrawiam i liczę na pomoc  :roll:

Link to post
Share on other sites

odpal bootowalną darmową wersję minitool i zobacz jak go widzi 
być może tylko MBR/GPT padło i starczy odzyskać 
jak nie to to odpal partedmagic, zobacz czy tam będzie go widział, jak będzie widział spróbuj wykonać secure erase (usuwa wszystkie dane), lub chociaż wejść w gparted i zobaczyć jak go tam widzi. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam to wrzucić na pendrive i odpalić podczas botowania tak?

 

Edit. Podłączyłem dysk do laptopa odpaliłem ten pogram i pojawił się napis "bad disk" po lewej stronie w oknie mam "0 operations pending"

 

 

Edit 2. Partedmagic pokazuje dysk na czerwono ze statusem "failed soon", secure erase nie może być wykonane widnieje komunikat "This routine can only run for disks upporting security mode feature set" 

 

Rozumiem że stwierdzono zgon?  :cry:

Edytowane przez roamir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...