Skocz do zawartości

Co taniego do gtx1070 msi


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Fanbooj,

Recommended Posts

Cześć

Mam do wasz pytanie chciałbym sprzedaż obecne bebechy do komputera gdyż ograniczają mego gtx1070 msi.Ale tak by nie wkładać w te kupno dodatkowych funduszy .

 

Moje bebechy:

Cpu  = Fx 8370 - 4,0ghz

Płyta = 970A-DS3P

Chłodzenie cpu  SilentiumPC Fortis HE1225 

Ramy drr3 16gb 1866mhz HYPER

 

 

Do radę kupić za to co lepszego ?

 

 

Link to post
Share on other sites

Bardzo ambitne zadanie,i pytanie czy się nie boi używanych części, z obecnej platformy jedynie zostały by DDR 3, co ogranicza upgrade do 4 generacji Core ( jest jeszcze Brodwell i Skylake bez mocnej dopłaty będzie poza zasięgiem).

Gorzej z samą wyceną bo podstawka AM3+ jest dawno wymarła.

Na moje "oko" procesor warty 200 zł lub kilka złotych więcej płyta główna do 200 zł.

Więc najpierw musiał by sprzedać procesor i płytę główną za ile się da, potem zostanie szukać z pośród używanych części nową platformę z pamięciami DDR 3, ale rewelacji nie będzie bo do GTX 1070 przydało by się jakieś nowsze Core i5 więc liczyć trzeba było tu na sporą dopłatę na zmianę platformy.

EDIT

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

 

 

już na poziomie 70'c w stresie

Jak ma taką temp. to coś nie gra z boostem do 4,3GHz. max wg. spec. i wg doświadczeń to 650 przy których już powinny zadziałać zabezpieczenia.

 

zasilacz też szału nie robi, niestety obawiam się, że bez dodatkowych funduszy się nie obejdzie.

 

Za procek może dostaniesz 500, płyta max 150, RAM ~500 (wariant optymistyczny)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@chrisplbw,

Zabezpieczenie jest na 90C.

Niedawno składałem kompa z FX-8320 i na 4,4Ghz @1,38V wygrzewał się do 72C, nie było żadnych problemów ze stabilnością oraz  throttlingu. Poniżej informacja z forum AMD o dopuszczalnych temperaturach dla FX'ów.

 

 

 

 


Concerning your question regarding the temperatures with your processor. The maximum temperature threshold is 62 Celsius which set for the internal die (core) temperature of the chip. The core temperatures have an equational offset to determine temperature which equalizes at about 45 Celsius thus giving you more accurate readings at peak temperatures. The hindrance in this is the sub ambient idle temperature readings you speak of.

 

The silicon and adhesives used in manufacturing these processors has a peak temperature rating of 97+ Celsius before any form of degradation will take place. The processor also has a thermal shut off safe guard in place that shuts the processor down at 90 Celsius.

 

The Cpu temperature is read form a sensor embedded within the socket of your motherboard causing about a 7-10 Celsius variance form the actual Cpu temperature, which may be what you are reading about on the net.

 

You can use an application called AMD overdrive, that will allow you to monitor your temperatures accurately.

 

As long as your core temperature has not exceeded the high side of the 60 degree mark for extended periods of time you should be ok. 62 degrees holds a generous safety net to begin with.

 

I hope I was able to answer your questions, If you have any more inquiries don't hesitate to contact us.

 

 

Thank You

 

Alex Cromwell

Senior Technology Director

Advanced Micro Devices

Fort Collins, Colorado

2950 East Harmony Road

Suite 300

Fort Collins, CO

80528-9558

 

 

Link to post
Share on other sites

@Fenio

spoko rozumiem, ale ja opierałem się na tym https://www.amd.com/en/products/cpu/fx-8370

oraz testach na własnym sprzęcie jak w sygnaturze. Zawsze starałem się nie przekroczyć 65 stopni (pomiar OCCT), co kończyło się zawiasem. Hmm, czyli mam jeszcze pole do prób :) Z ciekawości spytam na jakim mobo działałeś?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na Asusie M5A99X EVO R2.0 w obudowie Zalmana Z3 Plus. Chłodzenie Thermaltake Contac 29.

Razem z tym FX'em w kompie jest lekko podkręcony Radeon R9 280X (TDP 250W) więc robi się niezły piekarnik. 72C to była wartość maksymalna przy wygrzewaniu OCCT z testu "Power Supply". W grach jak PUBG jest przeważnie 50-60C.

Na zasilaczu Antec VP 500W (408W dla 12V) nie dało się procka stabilnie podkręcić nawet do 3.9Ghz, dopiero zakup nowego Thermaltake Toughpower 750W pozwolił na swobodne OC bez samoczynnych restartów przy obciążeniu CPU+GPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Miałem podobne doświadczenia ze swoim FX8320+280X, płyta ta sama, zasilacz OCZ ZS 650w. Często się zdarzało, że komputer się zwyczajnie wyłączał podczas grania kiedy proc z kartą były podkręcone, dopiero zrzucenie taktowań CPU do 4-4,2Ghz z 4,5/4,6 pomagało ustabilizować pracę.

 

Jak sprzedasz procka z płytą to być może uda Ci się kupić coś pokroju 2600k + Z68. To znaczy, bez dokładania ani grosza.

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...