Skocz do zawartości

Pomoc w zwiększeniu FSB


Recommended Posts

Witam, podkręciłem procesor przez zwiększenie mnożnika i teraz mam 3,5 GHz.

Chciałbym jednak zwiększyć częstotliwość FSB.

I tutaj jest moje pytanie: jak zwiększyć w miarę bezpiecznie FSB ?

Dziwi mnie to, że w Black Opsie lubi sobie przyciąć czasami...

 

link od płyty głównej: http://www.proline.pl/?p=GIGA+GA-870A-UD3

link do procka: http://www.proline.pl/?p=AMD+X4+II+955+AM3+B

link do RAMu: http://www.proline.pl/?p=KHX1600C9D3K2%2F4GX

 

z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

nie podnoś przez fsb tylko przez mnożnik cpu pisałem już w jakimś temacie że nie ma prawie żadnej różnicy w przypadku wzrostu fps czy kręcimy fsb czy mnoznikiem

kręcenie mnożnikiem jest o wiele prostsze nie musisz bawić się z ramami, nb dajesz mżoznik 18,5 napięcie 1,42 i gra gitara więcej nie trzeba do gier u mnie przy takim ustawieniu w dx 11 cod bo spokojnie chodzi przy 1680x1050 prawie wszystko max

do podkręcania polecam amd overdrive w zakładce preference (chyba) ustawiasz advanced user wtedy odblokowują się opcje zmiany napięcie/mnoznika/fsb i tam kręcisz mnożnikiem i napięciami do tego jest tam też stability test który świetnie sprawdza stabilność procka

widzę że masz konkret zasilacz i chłodzenie nie najgorsze stawiam że 19,5x200 przy 1,45 powinien spokojnie pocisnąć

ale tak jak pisałem zysk wydajności powyżej 3,7 jest znikomy lepiej znaleźć niskie stabilne napięcie dla takich ustawień i nie katować procka dużym napięciem i temp

Link to post
Share on other sites

Cześć!

 

Proponuje robić OC poprzez zmianę mnożnika, nie ma praktycznie różnicy miedzy podnoszeniem FSB a mnożnika ( jeśli jakaś jest to nie zauważalna ) Ten Phenom 955 powinien spokojnie robić 3.6 Ghz bez zmiany napięcia :) u mnie na ASRock 870EX3 działał na 4.1 ghz przy 1.48V :))

Link to post
Share on other sites

podkręć procka do 3,6-3,7 i grafikę koniecznie chociaż do 850 na rdzeniu (tyle pójdzie bez zmiany napięcia) a pamięci do 2050 w msi afterburnerze i szczerze więcej nic nie zrobisz:P

grafa po OC dostaje skrzydeł wzrost średniego fps przy 1680x1050 u mnie ok 10-12 jak do tego dodasz to co zyskasz na procku (ok 5-6fps dzięki OC o te 500MHz) to już całkiem ładnie wychodzi:P 15 fps za darmo :P

Link to post
Share on other sites

u mnie COD BO śmiga aż miło no ale OC to podstawa przy 2 rdzeniach było dławienie dobrze że mam unlocka hehe wczoraj grałem do drugiej mam teraz misje w zimie całkiem przyjemnie się gra, grafika ładna, można postrzelać:P dosyć ciekawa fabuła z różnorakimi miejscami akcji jak dla mnie gra ok

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...