Skocz do zawartości

Wymiana głośników Logitech LS21 - Fundusze 200-500 zł ( kwestia funduszy niestabilna )


Recommended Posts

Pracując nad modyfikacją stanowiska, także jeśli chodzi o wygląd, wpadł mi do głowy pomysł by także wymienić głośniki Logitech LS21 na coś lepszego i ładniejszego.
Niestety na dziś dzień nie wiem jakie będą dokładnie fundusze, stąd prosiłbym o propozycje zestawów 2.1 w różnych przedziałach cenowych.
Głośniki do słuchania muzyki ( rock, metal ... ) oglądania filmów oraz do grania w gry. Mile widziana możliwość podłączenia słuchawek do wzmacniacza w takim zestawie.
Co ważne dobrze by było żeby jakość dżwięku była porównywalna albo nawet lepsza niż mam na wieży ( Sony DHC ZX50 MD - też podłączonej do PC )

Przedział cenowy:
200-300 zł - W oko wpadły mi Genesis Helium 600 ( wygląd - z recenzji tez w miare dobry dżwięk )
300-400 zł -
400-500 zł - Edifier C2X/C2XD ( genialny wygląd i chyba zachwalana jakość dżwieku, nie wiem czym sie róznią obie wersje )

Czy wśród tych widełek cenowych jest coś jeszcze wartego uwagi? Przypomne zależy mi bardziej na zestawie 2.1 ( bass oraz to że w filmach lepiej sprawdza się zestaw 2.1 ) chyba że warto też spojrzeć na zestawy 2.0 jeśli to bez większej różnicy?
 

Link to post
Share on other sites

Modecom MC-MHF60U, jedyny minus jaki zauważyłem to włącznik na subie, a tak to sprawdzają się dobrze i mogę szczerze polecić.

 

Solo 6C pewnie wymagają miejsca tak samo jak moje 7C, mają bass reflex z tyłu więc dobrze by było je odsunąć od ściany, jeśli masz taką możliwość to też raczej się sprawdzą.

 

Jeśli chodzi o bas w zestawach 2.1 vs 2.0 na przykładzie tych Modecomów i Solo 7C wg mnie solówki mają trochę lepszy, przyjemniejszy bas i generalnie lepiej się na nich ogląda filmy, ale też kosztują prawie 400zł więcej.

 

Na twoim miejscu brałbym bez wahania Modecomy, a resztę kasy zaoszczędził :)

Link to post
Share on other sites

Ale tu potrzeba jakości w dolnym paśmie a Sub z zestawów 2.1 w tej cenie tego nie da. Poszukaj używanych c6 jak masz miejsce to nawet c7 za około 450 500mozna kupić i gwarantuje nie będziesz żałował żadnej wydanej złotówki

Link to post
Share on other sites

Ale tu potrzeba jakości w dolnym paśmie a Sub z zestawów 2.1 w tej cenie tego nie da. Poszukaj używanych c6 jak masz miejsce to nawet c7 za około 450 500mozna kupić i gwarantuje nie będziesz żałował żadnej wydanej złotówki

 

Sprawdzałem na YT by zobaczyć mniej więcej wielkość tych C6 i C7. Chyba odpadają obie, za mało miejsca :D

Chyba że masz u Siebie te Microlaby by je zmierzyć.

Link to post
Share on other sites

Ludzie wy tak serio?

Przecież macie Google potrzeba wam do tego isstrukcji obsługi? Pierwszy link z Google szybciej to znalazłem niż pisałem tego posta zlitujcie się błagam.

C6

210 x 270 x 361, mm

Waga produktu netto

13,70, kg

Link to post
Share on other sites

Patrząc na wymiary C6 odpada, mimo tego ze wydają się fajnymi głośnikami to niestety nie dałoby rady postawić i u mnie na biurku, juz brak miejsca.

 

Wymiarowo pasują Edifier C2X i C2XD - jest to też dobry zestaw?

 
Link to post
Share on other sites

Nie wie dla mnie 2.1 w tej cenie to wszystko buczypudła robienie "basu" przez rezonans słabego pudła a nie głośnika. Porucznik popiedzi postuka łupnie ale z basem to mną niewiele wspólnego. Dla mnie suby nadające się do muzyki zaczynają się od powiedzmy 600zl i to używki w dobrej cenie. No ale czy ja już mam zbyt duże wymagania jak się raz usłyszy dobry głeboki bas z wieloma strukturami nadchodzącym na siebie bez grama rezonansu i fali stojącej to już się tego nie odsłyszy i łup łup z czasów młodości już nie wystarcza :D

Link to post
Share on other sites

Domyślam się :D

Sam gdybym miał z czymś lepszym do czynienia to bym inaczej na to patrzył :D

No ale wiesz buczypudło pierdziawke to ja właśnie mam teraz z tego Logitecha :P

Więc zmiana tych Logi na coś lepszego będzie i powinna być u mnie zauważalna.

Nawet jeśli nie zauważę róznicy między nowymi glośnikami a wieżą ktorą też mam podpiętą ( choć wiem że nie należy znowu do tak dobrych ) :D

Link to post
Share on other sites

Tylko większy przeskok poczujesz po przejściu na 2.0 niż na 2.1 może warto dołożyć do Erisów e5 są małe bas głowy nie trwa i klątwy nie gniecie ale jest bardzo dobry jakościowo i można je do ściany przykleić. Za to ich Góra i średnica to miód na uszy przy dobrej karcie opad szczęki gwarantowany używane można już za 600zl wyrwać jak się dobrze poszuka i poczeka

Link to post
Share on other sites

... miód na uszy przy dobrej karcie opad szczęki gwarantowany ...

 

Zintegrowane audio w MSI Z97 Gaming 3, jedno z lepszych zintegrowanych, aczkolwiek czy można to porównać z naprawde dobra kartą? Bo jak dotąd nie mam w planach dokupienia osobnej karty dzwiękowej lub DAC-a

Link to post
Share on other sites

Za audio/wzmacniacz odpowiada Realtek ALC 1150/OPA1652. Jest to na pewno spory skok względem poprzednich generacji ale i tak daleko do dobrych układów. Do głośników w tym segmencie wystarczy. lepiej jest dołożyć ewentualnie do jeszcze lepszych.

Link to post
Share on other sites

Za audio/wzmacniacz odpowiada Realtek ALC 1150/OPA1652. Jest to na pewno spory skok względem poprzednich generacji ale i tak daleko do dobrych układów. Do głośników w tym segmencie wystarczy. lepiej jest dołożyć ewentualnie do jeszcze lepszych.

 

Wiem o tym że w tym segmencie starczy. czyli tak do tych 300-400 zł za głośniki, może ciutke więcej. A żeby cos więcej doplacac do głośników to musiałbym i zmieniac DAC.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Odświeżam.

Kable w Sony DHC ZX50 MD wymienione :)

Zamówiłem już Edifier C2XD - mimo że znajomy stwierdził po fakcie ze to " tandeta " " słabo grają " i że " moja wieża je zje " ... bo je " słuchał " ... ciekawe ze dopiero teraz jak juz od dawna mu o nich wspominałem i nie był w stanie nic o nich napisac bo nie miał z nimi do czynienia. Zaproponował Solo 6/7 których ja nie chcę bo nie zmieszczą się na biurko koło monitora, a koło biurka mam juz głośniki od wieży, zaproponował też kupno amplitunera i wrzucenia do nich moich głosników od wieży ( które przecież nie sa jakies wybitne ) ... Mam tak faktycznie zrobić ? Bo zawsze zakup mogę wycofać.

 

Od razu uprzedzam, nie chcę żadnych wielkich gabarytowo pokroju Solo 6/7 gdyż nie mam miejsca dla nich koło monitora na biurku. A zeby ja dac gdzieś koło biurka to musiałbym wyrzucić głośniki od wieży, a to już bez sensowne rozwiązanie.

Edytowane przez airborne82
Link to post
Share on other sites

Po co Ci 2 sety?

 

Wieża do niektórych gatunków muzyki.

Do filmów i gier przez ułożenie głośników wole bardziej coś koło monitora.

Głośniki od wieży mam jakby leciutko za głową z boku, nie zaś przed sobą.

Nie raczej życiem skoro masz głośniki od wierzy to po co chcesz inn?

 

Jak wyżej. Do tego chcę wyrzucić terażniejsze LS21 które psują wygląd stanowiska.

Link to post
Share on other sites

Bez sensu kup c6 c7 zrób przemeblowanie i spokój. Rób tak żeby było dobrze albo wcale. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Bez sensu kup c6 c7 zrób przemeblowanie i spokój. Rób tak żeby było dobrze albo wcale. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Bez sensu kup c6 c7 zrób przemeblowanie i spokój. Rób tak żeby było dobrze albo wcale. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Bez sensu kup c6 c7 zrób przemeblowanie i spokój. Rób tak żeby było dobrze albo wcale. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Nie zrobię przemeblowania bo się nie da.

Mam jeden pokój dla Siebie, który służy mi za sypialnie i pokój rozrywkowo odpoczynkowy, więc nie ma co tam konkretnie inaczej przemeblować więc Solo S6/7 odpadają od razu, dlatego o tym potem wspomniałem.

Gdyby nie ten problem to bym pewnie brał.

Zresztą jestem po operacji ucha więc nie usłyszałbym różnicy między Edifier a Solo.

Link to post
Share on other sites

Do filmów i gier przez ułożenie głośników wole bardziej coś koło monitora.

Głośniki od wieży mam jakby leciutko za głową z boku, nie zaś przed sobą.

 

To przestaw głośniki od wieży, jaki sens kupować kolejne przeciętne. No chyba, że portfel swędzi.

Link to post
Share on other sites

To przestaw głośniki od wieży, jaki sens kupować kolejne przeciętne. No chyba, że portfel swędzi.

 

Kolejne przeciętne?

Czy Wy czytacie?

Co mi da kupno Solo 6/7 ktore wiem że są klase wyżej od tych wybranych Edifier skoro po operacji ucha ( grożne zapalenie ) i tak już nie usłyszę tej róznicy.

 

A do tego wymiana LS21 sama w sobie da kopa.

Bo nie zawsze chcę odpalać wieży, np jak gram czy oglądam film.

I gdzie bym przestawił głośniki od wieży? Nie ma nigdzie, ma być na tyle blisko komputera ( bo jest też podłączona do PCta ) tak zebym nieraz mógł podłączyć do niej np słuchawki ( bo jest lepsza jakość jak podłącze je do wiezy a nie do PCta )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...