Skocz do zawartości

Jak ustawić maksymalna wydajność grafiki.


Recommended Posts

Witam.

 

Od niedawna mam Laptop HP Omen 17-an010nw i5-7300HQ/8GB/1TB/GTX1050/Win10 i od pewnego czasu FPSsy spadły mi maksymalnie do 60 (w LoLu wczesniej mialem spokojnie 120+) jest też problem z gra o nazwie Tibia ponieważ podaczas poruszania sie widać w polowie ekranu jakby byl przeciety dodatkowo mam 60 fps i przy każdej akcji odrazu spadaja na starym laptopie miałem stabilne 50 fps a procesor i karta były o niebo gorsze LAPTOP HP PAVILION G7-2200SW  oczywiście w grach już wszystkie opcje próbowałem i bez zmian natopiast opcje karty graficznej zresetowałem ale bez efektow.

 

Z góry dziekuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

1. Nie wiem jakie odświeżanie obsługuje ekran twojego laptopa. Jeśli 60Hz, to 60fps to maximum ile może twój ekran wyświetlić (nawet jeśli gra pokażę 500fps, to ekran wyświetli tylko 60fps), jeśli masz włączony Vertical Sync (Synchronizacja Pionowa) to gry automatycznie będą się blokowały na 60fps.

2. "ekran przecięty w połowie" to innymi słowy tearing. Tearing będzie się pojawiał jeśli nie masz laptopa z G-Sync lub Freesync. Vertical Sync potrafi często nasilić te zjawisko.

Edytowane przez supervisor
Link to post
Share on other sites

1. Nie wiem jakie odświeżanie obsługuje ekran twojego laptopa. Jeśli 60Hz, to 60fps to maximum ile może twój ekran wyświetlić (nawet jeśli gra pokażę 500fps, to ekran wyświetli tylko 60fps), jeśli masz włączony Vertical Sync (Synchronizacja Pionowa) to gry automatycznie będą się blokowały na 60fps.

2. "ekran przecięty w połowie" to innymi słowy tearing. Tearing będzie się pojawiał jeśli nie masz laptopa z G-Sync lub Freesync. Vertical Sync potrafi często nasilić te zjawisko.

 

 

V-Sync jest wyłączone no i kwestia tego że na początku pokazywało mi że mam fps 120+ teraz w lolu mam 60fps max i minimum nieważne jak ustawie ustawienia nawet zmieniając na ograniczenie do 30fpsow dalej pokazuje mi ze mam 60 fps natomiast w tibi mam teraz taki problem ze na dedykowanej karty mam od 10 do 70 fps bez v sync i tak caly czas skacze natomiast na zintegrowanej mam 30-40 fps raczej bardziej stabilne nizej screen z ustawien karty i proces na zintegrowanej

 

b67a7effa5d685demed.jpg

 

teraz przełączyłem tibie na karte dedykowana i mam 70 fps jak jest proces graficzny 1 copy po wchwili proces graficzny 1 3d po sekundzie on znika i jest poste pole wtedy fps spadaja do 10-30 na dedykowanej uzycie procesora max 35% a karty 15%
Edytowane przez tubusek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...